Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης "Δίπλα στο ποτάμι"

Re:Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης 15 έτη 2 μήνες πριν, #28400

  • Asmodaius
  • Asmodaius's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 491
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 8
:(
Τότε μάλλον θα πάω να πνίξω τη στεναχώρια μου στη Λούκα! :P
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης 15 έτη 2 μήνες πριν, #28401

  • Prigipesa
  • Prigipesa's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 303
  • Κάρμα: 0
Κοντοζυγώνει το καλοκαιράκι..και πίστεψέ με...θα περάσουμε καλύτερα στα ανοιχτά μας θεατράκια..από τα μικρά τα τραπεζάκια.. ;)
Να βρω και εσάς αδέρφια μου, που χετε ξεθυμάνει, το φόβο και την ομορφιά να βάλουμε μαζί.
Να πλύνουμε με το κρασί τα νυσταγμένα μάτια κι ύστερα να σαλπάρουμε στη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης 15 έτη 2 μήνες πριν, #28403

  • Asmodaius
  • Asmodaius's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 491
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 8
Σωστά!Να πάμε και για κανα πικνικ στην εξοχή! :P
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης 15 έτη 2 μήνες πριν, #28405

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
εξέχουσες προσωπικότητες του παρόντος φόρουμ συναντήθηκαν στο γνωστό και μή εξαιρεταίο χώρο στους αγίους αναργύρους (όχι απο τους καλύτερους αλλά τέλος πάντων...)! τραπεζι τέλειο! δευτερη σειρά παρακαλώ,καθαρά ποτά το μαγαζί γεμάτο!ξεκίνημα με την Μαρία Παπαλεοντίου.Συμπαθητική παρουσία με πολύ ψιλή φωνή (θύμιζε κάτι απο αντιγραφή αρβανιτάκη...).Σκυτάλη ο Ορφέας. ¼πως πάντα μελωδικότατος και με θετική ενέργεια πάνω στην σκηνή! χαμογελαστός και πρόσχαρος με τα γνωστά του αστεία...!και ξαφνικά...ΤΣΟΥΠ!!! σκάει μύτη ο Ρασούληηης...Στο παρελθόν ο εν λόγω κύριος έχει γράψει κάποια απο τα μεγαλύτερα τραγούδια που έχουν τραγουδηθεί στην Ελλάδα τα τελευταία 30 χρόνια!Σάν φωνή τον περίμενα πολύ χειρότερο αλλα με διέψευσε πανηγυρικά όντας αλάνθαστος ερμηνευτικά!Παρόλαυτα δεν είναι ανάγκη να μας τυρρανά(!!!) λέγοντας κάποια τραγούδια τα οποία δεν χρίζουν καν σχολιασμού...θα σας αναφέρω ενδεικτικά:εφραιμάκος(ναι...ναι...ο γνωστος του βατοπαιδίου), και σού'πα να προσέχεις Τάσο (για κάποιον που έτρεχε με το αυτοκίνητο την πάτησε,πήγε στον άλλο κόσμο, και ο κουμπαρος του χαιρότανε την γυναίκα του... ),στου Ρέντη έπιασε βροχή...(και αναγκαστήκαμε να φέρουμε στεγνωτές απο την Γερμανία για να στεγνώσουν τα αρχείο του ΚΚΕ όπου πλημύρησε το υπόγειο ) και δεν ξέρω και εγώ ποιά άλλα!Φυσικά δεν μπορώ να μην αναφέρω τις γνωστές cult ελληνικές σκηνές σε οποιοδήποτε χώρο όπου παίζει μουσική , με τα γυναικεία κορμιά να λικνίζονται στο παραμικρό άκουσμα τσιφτετελοειδούς ρυθμού (πότε Βούδας κτλ...)...μένει να δώ σε καμια εκκλησία καμια φορά την ώρα του χορού του Ησαια να χορεύουν λικνιζόμενα κορμιά πάνω στα παγκάρια καμιας εκκλησίας .Υπόψιν ότι δεν κατακρίνω καταστάσεις (καλά κάνουν τα κορίτσια...και εμένα μου αρέσει να τις βλέπω...) απλά παραθέτω τα γεγονότα που συναντώ σε κάθε είδους μουσική σκηνή (μπουζούκια,πανηγύρια,ρεμπετάδικα,μουσικές σκηνές,μπουάτ,λυρικές σκηνές κτλ κτλ... ). Για να συνεχίσω οφείλω να ομολογήσω οτι συνάντησα απο τις καλύτερες μπάντες που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό, και το κυριότερο οτι πρόκειται για νεαρούς μουσικούς οι οποίοι απέδιδαν καταπληκτικά...
Επίλογος: Μια χαρά περάσαμε! ωραία παρέα, ωραίο τραπέζι, τραγουδήσαμε αγαπημένα τραγούδια, γελάσαμε με τις γραφικότητες του Ρασούλη, πεθάναμε στο γέλιο απο ατάκες των τραγουδιστών, των μουσικών και κυρίως των πελατών,,,άστο να πάει στο διάλο...
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μ.Ρασούλης - Ο.Περίδης 15 έτη 2 μήνες πριν, #28407

  • Asmodaius
  • Asmodaius's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 491
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 8
Χμμμ..νιώθω να με εκφράζει η γνωστή ατάκα της διαφήμισης του Johnie Walker..\"Η μέρα φεύγει, το Johnie Walker έρχεται..\"..
Μόνο που θα το παράφραζα σε \"Το σχήμα φεύγει, o Asmodaius έρχεται...\" :y32b4:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: