Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29741

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
Όπως είπε και ο Θανάσης, συνήθως οι συναυλίες στο συγκεκριμένο χώρο πάνε καλά.Θα εξαιρέσω το (ευτυχώς παροδικό) ξενέρωμα του "καθίστε κάτω" και εννοείται τον ανεκδιήγητο που πέταξε το μπουκάλι-ευτυχώς δεν ήταν κοντά μου (και ακόμη ευτυχέστερα που δεν ήταν κοντά στον Ταμπουρλούκο!). Ο Θανάσης σε καλή βραδιά, υποθέτω ότι θα μας έκανε το χατήρι για ενα ακόμη μικρό encore, αλλά δε με χαλάει. Συνολικά, ήταν μια πολύ όμορφη βραδια.

ΥΓ1.: Βλαδίμηρε που εκρυψες τον ξάδερφο ρε? :P
ΥΓ2.: Όσο για την κοπελίτσα που έγινε γκάιντα, αυτά συμβαίνουν και από την στιγμή που δεν ενοχλείς (εμένα προσωπικά καθόλου), δεν τρέχει τίποτα. Νομίζω ότι ανήκει στην κατηγορία "Καλή σούρα".
ΥΓ3.: Σαν Κοιλάδα αντιλήφθηκα ότι τα πάμε καλά σε θέματα έντασης φωνής, αλλά σε συντονισμό και τονικότητα θέλουμε δουλειά ακόμα :laugh: (όποιος ήταν μπροστά στο "Αερικό" αντιλαμβάνεται)!
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29744

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
λαμπυρίδα έγραψε:
Αποκορύφωμα πιστεύω ήταν το ομαδικό ντού που έγινε με το ''Στην Αμερική'' που σηκωθήκαμε όλοι όρθιοι και ξεχάσαμε την παράκληση του Θανάση να κάτσουμε κάτω έτσι ωστε να βλέπουν και οι πίσω που ήταν καθιστοί.Δεν υπήρχε καμία τέτοια περίπτωση βεβαιώς να βγεί έτσι η συναυλία!Καμία απολύτως! :P

Εννοείται πως ξενέρωσα άπειρα με το πέταγμα του καλαμποκιού στη σκήνη κατά τη διάρκεια του encore..και ναι ήταν καλαμπόκι(φαγωμένο μάλιστα) και οχι μπουκάλι,το είδα καλά!!!!!Ελεος!!!Ο Θανάσης έκανε ελιγμό για να μην το φάει στο κεφάλι..πολύ έξυπνο από όποιον το έκανε :angry:

έχετε σκεφτεί οτι μπορεί να είχε στόχο το καλαμποκο-μπουκαλο κάποιους καγκουρες που σηκώνονται όρθιοι και μετά δεν βλέπει κανένας τπτ απο πίσω.... έχετε σκεφτεί οτι υπάρχουν και άνθρωποι στις συναυλίες κάποιας ηλικίας (οσο ο Θανάσης η ο Σωκράτης π.χ) που δεν είναι τζοβενα να χτυπιούνται μπροστά και να βγάζουν ολόκληρη συναυλία στο όρθιο....... και οσο και αν τον κράζετε τον τύπο που το πέταξε αν ο στόχος ήταν οι όρθιοι... καλά έκανε... και εγώ έχω πετάξει μπουκαλάκια νερό σε παπάρες ! (αν υπάρχει χώρος για όρθιος και ψηλές κερκίδες βλέπε θέατρο δάσους και εγώ στο όρθιο την βγάζω... αλλά εκεί δεν ενοχλούμε )
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29749

  • λαμπυρίδα
  • λαμπυρίδα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Eίναι τα βλέφαρα μου διάφανες αυλαίες...
  • Καταχωρήσεις: 35
  • Κάρμα: 2
navar έγραψε:
έχετε σκεφτεί οτι μπορεί να είχε στόχο το καλαμποκο-μπουκαλο κάποιους καγκουρες που σηκώνονται όρθιοι και μετά δεν βλέπει κανένας τπτ απο πίσω.... έχετε σκεφτεί οτι υπάρχουν και άνθρωποι στις συναυλίες κάποιας ηλικίας (οσο ο Θανάσης η ο Σωκράτης π.χ) που δεν είναι τζοβενα να χτυπιούνται μπροστά και να βγάζουν ολόκληρη συναυλία στο όρθιο....... και οσο και αν τον κράζετε τον τύπο που το πέταξε αν ο στόχος ήταν οι όρθιοι... καλά έκανε... και εγώ έχω πετάξει μπουκαλάκια νερό σε παπάρες ! (αν υπάρχει χώρος για όρθιος και ψηλές κερκίδες βλέπε θέατρο δάσους και εγώ στο όρθιο την βγάζω...


Για να είναι όλοι ευχαριστημένοι απλά θα έπρεπε να ήταν πιο ψηλή η σκηνή που ομολογουμένως ήταν πολύ χαμηλή. Συμφωνώ στο οτι υπάρχουν και άτομα μεγαλύτερης ηλικίας που θέλουν να κάθονται, να έχουν την άνεση τους και να βλέπουν πεντακάθαρα στη σκηνή αλλά το θεωρώ πολύ δύσκολο να γίνει ειδικά στις μεγαλουπόλεις που γίνεται πανικός στις συναυλίες και ειδικά ο νεαρόκοσμος πάει για να το ευχαριστηθεί στο όρθιο. Είχε τόσο πολύ κόσμο μπροστά που ήταν αδύνατον να καθήσουν όλοι αυτοί κάτω και το΄κατάλαβε και ο Θανάσης γι΄αυτό και δεν ξαναείπε τίποτα.

Τώρα για το αντικείμενο που πετάχτηκε δεν είχε στόχο τους όρθιους όπως λές, πετάχτηκε καθαρότατα στην σκηνή και με δύναμη.
Και 'γω τον κόσμο θα σου ομορφαίνω
σαν παραμύθι νυχτερινό
κι όταν οι δρόμοι θα σε τυλίγουν
θα σου ζεσταίνω το γυρισμό...
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 7 μήνες πριν, από τον/την λαμπυρίδα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29751

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Λοιποοοόν, ως γηραιά κυρία (σε σχέση πάντα με τον μέσο όρο ηλικίας των συμφορουμιστριών) η οποία καθόταν πίσω, μόνη, με άπλα και μάτι γερακίσιο (καμιά σχέση η ηλικία!)θα σας πω ότι πετάχτηκαν και τα δύο αντικείμενα κατά τη γνώμη μου πάντα...Πρώτον:και μπουκάλι πετάχτηκε το οποίο δεν είχε στόχο αλλά απλά εξφεντονίστηκε στον αέρα και προσγειώθηκε καθέτως στην σκηνή ...και δεύτερον:αμέσως στο καπάκι το καλαμπόκι το οποίο και απέφυγε επιτυχώς ο τιμώμενος του παρόντος σάιτ.
Κατά τα άλλα εγώ προσωπικά πέρασα θαυμάσια και συγκινήθηκα πάρα πολύ στα encore καθότι είχα πολύ πολύ καιρό να ακούσω κάποια παλιά...ειδικά στην Αγία Νοσταλγία νόμιζα ότι θα εκραγώ...οι ενορχηστρώσεις με αφήσαν άφωνη (ευτυχώς...χε!χε!).
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29752

  • touplikiotis
  • touplikiotis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 134
  • Κάρμα: 5
Φίλιππος έγραψε:
Όπως είπε και ο Θανάσης, συνήθως οι συναυλίες στο συγκεκριμένο χώρο πάνε καλά.Θα εξαιρέσω το (ευτυχώς παροδικό) ξενέρωμα του "καθίστε κάτω" και εννοείται τον ανεκδιήγητο που πέταξε το μπουκάλι-ευτυχώς δεν ήταν κοντά μου (και ακόμη ευτυχέστερα που δεν ήταν κοντά στον Ταμπουρλούκο!). Ο Θανάσης σε καλή βραδιά, υποθέτω ότι θα μας έκανε το χατήρι για ενα ακόμη μικρό encore, αλλά δε με χαλάει. Συνολικά, ήταν μια πολύ όμορφη βραδια.

ΥΓ1.: Βλαδίμηρε που εκρυψες τον ξάδερφο ρε? :P
ΥΓ2.: Όσο για την κοπελίτσα που έγινε γκάιντα, αυτά συμβαίνουν και από την στιγμή που δεν ενοχλείς (εμένα προσωπικά καθόλου), δεν τρέχει τίποτα. Νομίζω ότι ανήκει στην κατηγορία "Καλή σούρα".
ΥΓ3.: Σαν Κοιλάδα αντιλήφθηκα ότι τα πάμε καλά σε θέματα έντασης φωνής, αλλά σε συντονισμό και τονικότητα θέλουμε δουλειά ακόμα :laugh: (όποιος ήταν μπροστά στο "Αερικό" αντιλαμβάνεται)!

Ξάδερφε ένα θα πω: Βλαδίμηρος RULES!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Στρατόπεδο Κόδρα, 14/09/09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29764

  • dan nodescu
  • dan nodescu's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Η αλιθεια είναι ότι στην αρχή κι εγώ ξενέρωσα με το γεγονός ότι έφυγε και δεν ξαναβγήκε ενώ τον περιμέναμε αλλά μετά από αυτά που διάβασα καλά έκανε..... έλεος..... ο άνθρωπος δε φταίει τίποτα να την πληρώνει για όλους τους σουρωμένους που γίνονται κροκόδειλοι και αρχίζουν τις @@ριές! Πολύς κόσμος ήπιε αλλά κανείς δεν αντέδρασε έτσι. στην τελική αν δεν μπορούν ας κάτσουν σπίτια τους!!!!! Ζωα!

Κρίμα.... Και για τον Θανάση που αναγκαστηκε να κάνει ελιγμούς, αλλά και για τον πανίβλακα που πέταξε το καλαμπόκι!!

Όσο για τους όρθιος το μόνο που μπορώ να πω, είναι ότι στο πρώτο κομμάτι της συναυλίας δεν είχε νόημα να είσαι όρθιος γιατί λόγο ύφους ήταν πιο χαλαρό. στό κομμάτι από πεχλιβάνη και μετά όμως ήθελε να είσαι μπροστά!!!!

Αυτά τα ολίγα!!!
Τώρα περιμένουμε το νέο δίσκο!
( Ξέρει κανεις αν θα βάλει μέσα και τον κάμπο το θεσσαλικό?)
¼Οταν θελήσει η μοίρα μου τον κόσμο αυτό ν' αφήσω

και κάθε ελπίδα για ζωή απ' την καρδιά μου σβήσω

μια κούπα από τη στάχτη μου να φτιάξετε συντρόφοι

σαν θα γεμίζει...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: