Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ημερομηνίες περιοδείας 2010

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31514

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Είναι προοδευτικός ο ΣΥΡΙΖΑ. Τόσο, που διαφωνούντες παραμένουν στο συμμαχικό σχήμα, με σκοπό να διαδεχθούν τον Αλέξη. Αχ Αλέξη, ec μας μάρανες...
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31515

  • TheVrachnoprofiter
  • TheVrachnoprofiter's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 52
  • Κάρμα: -9
Ωραία ας αναλύσουμε τώρα το πόσο % προοδευτικός είναι ο ΣΥΡΙΖΑ για να δούμε αν έκανε καλά ο Θανάσης και αποφάσισε να παίξει...

Το μόνο που είπα είναι ότι ο ΘΠ ποτέ δεν τοποθέτησε τον εαυτό του σε κάποιον συγκεκριμένο πολιτικό χώρο για να ωρυόμαστε επειδή... πουλάει τα πιστεύω του. Δηλαδή δεν μας πειράζει το φεστιβάλ άμεσης δημοκρατίας γιατί είναι true, αλλά επειδή δε γουστάρουμε τον Αλέξη και τον Λαφαζάνη (αυτός γιατί έφυγε απ' το KKE BTW;) ξαφνικά έχουμε άποψη για το πού πρέπει να παίζει;
And then one day you find
ten years have gone behind you.
No-one told you when to run;
you missed the starting gun...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31516

  • alterhoh
  • alterhoh's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 68
  • Κάρμα: 6
Σκιπίωνας έγραψε:
Αχ Αλέξη, ec μας μάρανες...

:lol: Πανούσαρος, "αχ Ευρώπη"; :silly: B)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31520

  • Λύκος Κακός
  • Λύκος Κακός's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 64
  • Κάρμα: 2
Εγώ πάλι πιστεύω οτι πολιτική και μουσική δεν συγκρίνονται....συμβαδίζουν σε μερικά σημεία αλλά σαν έννοια η μουσική είναι πολύ ανώτερη..Το οτι ο Θανάσης είναι δημιουργός και μαγεύει με τα τραγούδια του αφορά όλους μας το τι ψηφίζει όμως είναι δικαίωμα του και το οτι είναι μουσικός δεν του το αφαιρεί..άμα πάω στο συγκεκριμένο φεστιβάλ θα πάω για τον τραγουδιστή όχι για το συριζα..όποιοι νομίζουν οτι το κάθε άτομο έχει ένα αυτοκόλλητο στο κούτελο που γράφει την κομματική του ταυτότητα προφανώς είναι πολύ πιο κολλημένοι απο αυτους που χαρακτηρίζουν "κατευθυνόμενους" ..Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω απο το γυμνάσιο πολιτικάντικες απόψεις απο φοιτητές (κυρίως) που νομίζουν οτι είναι αντιστασιακοί...
Απο την άλλη δεν συμφωνώ με την άποψη του "θανάσης να'ναι και όπου να'ναι " ..Απο οτι ξέρω όλες οι δραστηριότητες του θανάση έχουν ως κοινό παρονομαστή τον ανθρωπο της αριστέρας με οτι αυτή μπορεί να πρεσβευει...αυτό και μόνο εμένα μου αρκεί...

Το πως σκέφτεται ένας καλλιτέχνης ίσως είναι εξω απο τα κοινά στερεότυπα...οπότε μπορεί να είμαι και'γω "λάθος"... :dry:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31522

  • georgef
  • georgef's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 1
  • Κάρμα: 1
Θα ήθελα να έβλεπα κάπου εκεί μέσα hττp://nsynfest.blogspot.com/p/blog-page_9520.html το όνομα του Θανάση.....

Δε με ελκύουν πια οι χαμηλοί τόνοι,όπως αναφέρει το άρθρο της καθημερινής,ούτε με μαγεύει αυτή η υπερβολική εσωστρέφεια του Θανάση.

Είναι πολύ "μεγάλος" για να μας ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΜΟΝΟ τον "ελάχιστο" εαυτό του.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ημερομηνίες περιοδείας 2010 13 έτη 7 μήνες πριν, #31523

  • rebirth
  • rebirth's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 19
  • Κάρμα: 2
Πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ.
Σας χαιρετώ όλους, νιώθωντας σας εν μέρει "δικούς μου" ανθρώπους καθ'ότι μοιραζόμαστε την ίδια ευεργετική για την υγεία ασθένεια. Περαστικά μας λοιπόν και ...ανίατα, και περνώ στο θέμα.

Έχουν γραφτεί αρκετά που χρήζουν σχολιασμού.

Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι η άποψη ενός φίλου-ης, ότι η μουσική δεν έχει σχέση με την πολιτική.
Κάτι στο οποίο διαφωνώ καθέτως. Η μουσική ναι δεν έχει σχέση με την πολιτική, δεν έχει σχέση με τα κόμματα, αλλά είναι η ίδια πολιτική.
Η μουσική έχει θέση. Αποτελεί στάση. Και όπως όλοι είμαστε πολιτικά όντα (ακόμα και οι απολιτίκ, πολιτική θέση έχουν) έτσι και ο μουσικός διαλέγει κάποια πλευρά.

Προσωπικά δε μου αρέσουν τα κομματικά φεστιβάλ. Θα εκμεταλλευτώ ωστόσο αυτό που μου προσφέρουν.

Θεωρώ και εγώ ότι ο Θανάσης "πρεσβεύει" άλλη πολιτική θέση, αλλά - όσο κι αν δε μ' αρέσουν οι ...εκπτώσεις - εντάξει δεν παίζει σε φεστιβάλ της ...ΔΑΠ. Όσο για το αν θα υποχρεωθεί να πει κάτι από τους διοργανωτές, το θεωρώ άστοχο.Σιγά μην τους χαρίσει λέξη. Αν είναι να τους χαρίσει κάτι, θα είναι ένα μήνυμα μέσα από τη μουσική του: "Ζήστε ελεύθεροι. Όξω ρε απ' το κοπάδι"!


Καλή μας αντάμωση στο άπειρο κι απόψε αγαπημένοι κι αγαπημένες.
"Δέξου με, δέξου με δένδρο..."
Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 7 μήνες πριν, από τον/την rebirth.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: