Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 10 μήνες πριν, #32738

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Θέλουμε επειγόντως ανταπόκριση από Λεφόκαστρο...!!! ;)
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 10 μήνες πριν, #32743

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
elenitsa200 έγραψε:
"ταβέρνα του παππού" ???????????????????????????????????????????????

τελικά είναι η "Ταβέρνα του Στεφανή " μάλλον ήταν γιατί μάλλον σήμερα το μαγαζί θα χρειάζεται ανακαίνιση !

κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Θα ψήνουν και αρνιά άκουσα. :side:

τελικά ήταν αρνί και κατσίκι στην λαμαρίνα , το οποίο βέβαια δεν τρώγονταν με τίποτα , βρωμούσε και ήταν και άψητο , μόνο ο Pizanelo κατάφερε να φάει και τις 2 ολόκληρες μερίδες !

atival έγραψε:
Παντώς είχαμε τηλεφωνική επικοινωνία με την ταβέρνα (και ας μην ξέρουμε πως λέγεται) και μας είπαν ότι δε θα έχει φαγητό, μόνο σουβλάκια. Ο χώρος μας είπαν ότι είναι μπόλικος. Για τους όρθιους δε θα υπάρχει είσοδος και για τους καθιστούς θα είναι 7 ευρώ.

είχε φαγητό αλλα μέχρι τις 8 το βραδάκυ , μετά μάζεψαν τα πάντα και την είδαν Μπουζουκλερί !
ο χόρος ήταν στα δικά τους μάτια μπόλικος , αλλα τελικά ήταν μικρός , το φαγητό απαίσιο αλλα τα παιδία απο εξυπηρέτηση το πάλευαν , ήταν ευγενέστατη , οι τιμές τσιμπημένες οι χρεώσεις διπλές και τρίδιπλες , αλλα αν ήσουν εκεί απο το μεσημέρι δεν πλήρωνες είσοδο ή κάτι άλλο, πάντως στα διπλανά τραπέζια άκουσα τον σερβιτόρο να λέει κάτι για φιάλες στα τόσα άτομα κλπ κλπ !

Λύκος Κακός έγραψε:
χθες το βράδυ έγινε μια μινι συναυλία στον κισσό πηλίου... :)

μυστικό που το ξέρει πάνω απο ένας δεν είναι μυστικό , ναί έγινε η συναυλία αλλα η κοιλάδα ως φόρουμ δεν ήταν ενημερωμένη επίσημα και είναι λογικό , ας εξηγηθούμε για να μήν έχουμε στραβώματα !

λοιπόν ο Βασίλης έχει ενα εκπληκτικό μαγαζί στον Κισσό , ένα απο αυτά τα κλασικά ζεστά μπαράκια που γεμίζουν με δύο παρέες !

όσο καλή διάθεση και να έχεις πάνω απο 60-65 άτομα δεν χωράνε εκεί μέσα , είναι λοιπόν αδύνατο να ενημερωθεί και να ανακοινωθεί κάτι τέτοιο , ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ !!! πράγμα που φάνηκε και με το πόσοι μαζευτήκαμε και στο Λεφόκαστρο και άσ ήταν και Κυριακή με την επόμενη εργάσιμη.
οπότε είναι λογικό ο διοργανωτής/μαγαζάτορας να μην ενημέρωσε κανέναν παρά μόνο αυτούς που ήθελε τηλεφωνικά και χωρίς ανακοινώσεις σε κοιλάδα εφημερίδες κλπ κλπ.
στο δια ταύτα τώρα.
μαζευτήκαμε εκεί πάνω κάπου στα 80 άτομα , οι 55 μπήκαμε μέσα και οι υπόλοιποι έμειναν έξω σε τραπεζάκια και απο την ανοιχτή πόρτα του μαγαζιού είδαν το live !

σαν συναυλία αυτό δεν μπορείς να το κρίνεις , ήταν κάτι διαφορετικό , κάτι οικοίο και ζεστό , είμασταν όλοι λίγο πολύ γνωστοί , η ορχήστρα είχε κέφι και διάθεση για κουβέντα ανάμεσα στα τραγούδια , όλοι ήταν πιο απελευθερωμένοι,
το κέφι και ο χαβαλές ξεχύλισε και ήταν πολύ παρείστικο το κλίμα ,
μεγάλη φίρμα τις βραδιάς η ματούλα η οποία η καημένη δεν χωρούσε εκεί που ήταν η ορχήστρα και τραγουδούσε μέσα απο το μπάρ, έχοντας διπλό ρόλο , να τραγουδάει και να βάζει και σφηνάκια , επίσης θεώρησε πως έχουν πολλά λεμόνια και έτσι μας πετούσε και μερικά να έχουμε να παίζουμε ,
σαν διάρκεια και σαν λίστα τραγουδιών ήταν νορμάλ τα πράγματα , κλασική διάρκεια και τα γνωστά τραγούδια , εκτός απο ένα μικρό αφιέρωμα στον Νίκο παπάζογλου με δύο τραγούδια (Αυγουστος-Μολις ξυπνήσω το πρωί) τα οποία έπαιξαν και την επόμενη στο Λεφόκαστρο !

κλείνοντας για τον Κισσό να πώ ένα μεγάλο μπράβο στον Θανάση και στην ορχήστρα (πού σίγουρα έριξαν την αμοιβή τους ) και ένα ακόμα μεγαλύτερο στον Βασίλη που προσπάθησε να μας βολέψει όσο καλύτερα γίνεται , και που σίγουρα σε μία τέτοια βραδιά σαν μαγαζάτορας δεν μας είδε σαν πορτοφόλια και δεν είχε ούτε κάν είσοδο ούτε ελάχιστη κατανάλωση !

marina g. έγραψε:
Θέλουμε επειγόντως ανταπόκριση από Λεφόκαστρο...!!! ;)

πάντα λέγαμε πως κάποια μέρα θα γκρεμίσουμε κάποιο μαγαζί ,
έ σχεδόν στο Λεφόκαστρο το κάναμε ,
πόρτες/πέργκολες ξηλώθηκαν , ασφάλειες έπεφταν , ΧΑΜΟΣ !!!
Δυνατό φινάλε για το χειμερινό σχήμα μιας και το καλοκαίρι θα υπάρχει ΜΟΝΟ μεγάλο σχήμα σύμφωνα με τον Θανάση !
τρομερός κόσμος , τρομερό κοινό που άργησε να βρεί λίγο τον ρυθμό του αλλα όταν ξύπνησαν έγινε χαμός !
και σαφώς καλύτερο live απο τις προηγούμενης βραδιάς στον ΚΙΣΣΟ !!!
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 10 μήνες πριν, από τον/την navar.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 10 μήνες πριν, #32745

  • Λύκος Κακός
  • Λύκος Κακός's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 64
  • Κάρμα: 2
Καλά δεν νομίζω να χρειάζονται τόσες εξηγήσεις για την εμφάνιση στον Κισσο...δεν νομίζω να παρεξηγηθεί κανένας...

Όσον αφορά την συναυλία στο λεφόκαστρο έχω να πω οτι ίσως για πρώτη φορά έζησα τόσο έντονα την διαφορά ανάμεσα στους καθιστούς και στους όρθιους φτάνοντας σε σημείο να ζηλέψω τους δεύτερους...Αυτό γιατί μέσα ο χώρος ήταν άριστα διαμορφωμένος για να περάσεις τέλεια και έξω ήταν άθλια.δεν ακουγόταν σχεδόν τίποτα και απο οπτική επαφή με τον θανάση...ούτε λόγος...γενικότερα υπήρχαν πολλά level διαφορά...
Συνήθως δεν με απασχολούν τέτοια ζητήματα γιατί όντας μικρός σε ηλικία βολεύομαι με μερικές μπυρες και ένα πεζούλι αλλά είναι κρίμα επειδή είχε έρθει και μεγάλος κόσμος εκδρομή απο λάρισα (αν καταλαβα καλα) και έμεινε απ΄εξω ...

Κρατάω απο την συναυλία το βιολί του Φώτη ο οποίος φλέρταρε με το βραχυκυκλωμα και το μπαμ που έγινε πριν τον χαμό του Πεχλιβάνη...


Επίσης να αποκαλύψω οτι τον ιούλιο προκειται να γίνει σε χωριο του πηλίου συναυλία με το μεγάλο σχήμα... B)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 10 μήνες πριν, #32746

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Εμφανίσεις με μικρό σχήμα, τέλος!

Η καλοκαιρινή περιοδεία ξεκινά στις 11 Ιουνίου από τον Δοχό στην Καρίτσα Λάρισας.Όλες οι εμφανίσεις θα γίνουν με το γνωστό μεγάλο σχήμα.

Περισσότερα σε ανάλογο τόπικ που θα δημιουργηθεί μέσα στις επόμενες μέρες!Καλό καλοκαίρι!
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 10 μήνες πριν, από τον/την κρυστάλλινος αρουραίος.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 9 μήνες πριν, #32913

  • svarth
  • svarth's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 6
  • Κάρμα: 1
...μετα απο καιρό, μια επεξεργασμενη αναμνηση μου απο την εμφάνιση στον Βασιλη στον Κισσό...

αντε και του χρόνου...

Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Χειμερινές εμφανίσεις 2010 - 2011 12 έτη 9 μήνες πριν, #32914

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
svarth έγραψε:
...μετα απο καιρό, μια επεξεργασμενη αναμνηση μου απο την εμφάνιση στον Βασιλη στον Κισσό...

αντε και του χρόνου...
που ησουν εσυ κρυμμένος παλικάρι μου και δεν σε πείραμα χαμπάρι ?
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: