Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32281

  • campaigner
  • campaigner's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • I am a lonely visitor
  • Καταχωρήσεις: 24
  • Κάρμα: 2
Πολύ καλό live, γεμάτες 4 ώρες... Ο κόσμος πολύς, αλλά έτσι κι έτσι, χωρίς πάρα πολύ κέφι.
Έκπληξη η παρουσία της Μ. Κανά στον εξώστη με το σχεδόν σουρεαλιστικό πλατινέ μαλλί, στην οποία αφιέρωσε τη Φεϊρούζ, αλλά η οποία ποτέ δεν κατέβηκε να πει ένα τραγούδι...
Κάποια παιδιά το ζητήσαν από τον Θ.Π. (που είχε πολύ καλή διάθεση), αλλά τους έδωσε να καταλάβουν ότι δε γίνεται...
Highlight μάλλον το "Σ' αφήνω γεια" που το "έσκισαν" ο Φώτης με τους πνευστούς, οι οποίοι μου άρεσαν πάρα πολύ, ιδίως ο Πολυζωγόπουλος.
Εντύπωση μου έκανε επίσης ότι ο Θ.Π. κάνει πλέον πιο εκτενή πολιτικά σχόλια, μάλλον λόγω της περίεργης εποχής που ζούμε, δηλώνοντας π.χ. ότι ενισχύει και συμμετέχει στο κίνημα κατά των διοδίων και ότι έμαθε ότι Κ.Ο.Κ. σημαίνει Κάτω Όλοι τα Κεφάλια (!) και αναφερόμενος αρκετά στο μεταναστευτικό (ίσως με έναυσμα και τα πολλά σχετικά συνθήματα που ακούστηκαν).
Είπε πολύ ωραία και το "Μανάκι" της Παπαγκίκα (η "Μαρίκα" της "Αμερικής")· ένα απωθημένο του.
Δεν είπε την Ανταρκτική, αν και του ζητήθηκε.
Η Ματούλα -εκτός από τα γνωστά της Κανά και την παρουσίαση των μουσικών- είπε και το "Θε' μου μεγαλοδύναμε" με κιθάρα (αυτό μάλλον εννοεί ο φίλος πιο πάνω) με συνοδεία το Μήτσο στο μπουζούκι, και τη "Μαριόλα" με ένα κομμάτι από τα συγκλονιστικά "Ξεχωρίσματα", που όμως κατά την ταπεινή μου άποψη δεν "της πάνε"...
People have the power
Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 2 μήνες πριν, από τον/την campaigner.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32282

  • iliana23
  • iliana23's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 6
  • Κάρμα: 0
παιδες καλημερα........τρομερη συναυλια η χτεσινη γουσταραμε ολοι........τελεια....οσον αφορα αυτους που θα πανε σημερα προσοχη στα ποτα που περνατε....εγω που ειχα μια τσαντα ωμου με τρια μονολυτρα κρασι.....μου την ψαξανε αλλα επειδη ειχα μπουφαν και μπλουζες της παρεας δεν τα ειδανε αλλα σε αλλους τα περνανε ομως οι περισσοτεροι τα περασαν.....καλημερα και να περασετε καλα σημερα οσοι πατε....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32284

  • ΚΑΤΣΙΚΑ
  • ΚΑΤΣΙΚΑ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 17
  • Κάρμα: 0
Είμαστε δύο άπορες και ηλίθιες (μη έγκαιρη προμήθεια εισιτηρίων) πλην όμως τίμιες κορασίδες. Μήπως περισσεύει κάποιο εισιτήριο και για μας για απόψε?
Ευχαριστώ πολύ και καλωσόρισα στο υπέροχο forum σας
Ομίχλη έχει, νότισαν τα γένια του Μπαμπάνη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32285

  • sokratis_thanasis
  • sokratis_thanasis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 28
  • Κάρμα: -1
Παρα πολυ ωραια ητανε αλλα για ποιο λογο στο καλυτερο σημειο της συναυλιας στις 12.30 να βγει ο Κλεανθης και να παιξουν 3 κομματια ξενα και μαζι με την παρουσιαση που ακολουθει να χαθουν ετσι 40 λεπτα?Τα οποια 40 λεπτα θα μπορουσαν να αξιοποιηθουν με αλλα τραγουδια και κυριως με το Θαναση να παιρνει στα χερια του το οργανο και να παιζει επιτελους!

Κριμα που το san mikele και το simoun δε μπηκαν στο δισκο με την ενορχηστρωση τη χθεσινη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32287

Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι....

Συνοπτικά. Τετράωρο live, εξαιρετικά παιξίματα σε ορισμένα κομμάτια, κάπως διαφορετικά από παλαιότερα, ωραίος ο χώρος (έστω και πίτα), αρκετό κέφι επί σκηνής, ψιλοήρεμα τα πράγματα κάτω από την σκηνή.

Ορισμένα από τα καινούρια κομμάτια αποκτούν άλλη δυναμική κατά την εκτέλεσή τους σε ζωντανή συναυλία. Το "Σαν Παιδί" και το "Σιμούν" (έστω και αν δεν είναι όπως πρωτοεπικοινωνήθηκε στον κόσμο) χαρακτηριστικότερα παραδείγματα. Εύγε. Μου άρεσαν πολύ και τα δύο. Καλή εκτέλεση και του νέου κομματιού "Του έρωτα και του Θανάτου", το οποίο έχει κάποια ψηλά δύσκολα, και ξέφυγαν λίγο, αλλά το είπε με την ψυχή του ο Θανάσης και αυτό αρκεί από μόνο του.

Για μία ακόμη φορά υποκλίνομαι στην εκτέλεση της συγκεκριμένη μπάντας στο "Σ' αφήνω γεια". Από τα καλύτερα κλεισίματα του "Οταν χαράζει", χωρίς βέβαια να πλησιάζει εποχές Λαϊκεδέλικα. Προσθήκες αρκετά από τα καινούρια, το Μανάκι, Θλιμμένο σούρουπο. Μου λείπει το Τρυγμ-Λυγμ. Αρκετό καιρό έχουν να το παίξουν.

Ο Πολυζωγόπουλος μετά από δύο χρόνια περίπου στο πλευρό του Θανάση παίζει πολύ πιο ενδιαφέροντα σόλα, και πραγματικά ώρες ώρες σε παρασέρνει. Πολύ καλό το σόλο στο Σαμπάχ εχθές. Οι υπόλοιποι της μπάντας πάρα πολύ καλοί. Όλο το παίξιμο ήταν άριστο, κατά την γνώμη μου. Μόνο ο Χανιώτης έπαιζε κάτι ψιλοάσχετα σόλα στο Άστρο του πρωινό, και ο Θανάσης έμπαινε πάνω τους.

Ξεχωριστή μνεία για τον μοναδικό Μήτσο Μυστακίδη, ο οποίος κρατάει με τέτοια μαεστρία τον ρυθμό σε όλη την διάρκεια του προγράμματος. Αξιοθαύμαστος πραγματικά. Όπως επίσης και για τον Φώτη, ο οποίος έχει εξελιχθεί σε πολυεπιστήμονα. Βιολί, βιόλα, πλήκτρο, φωνή, ενορχήστρωση, διασκευή κ.λπ. Ένα μεγάλο εύγε. Όσες φορές κι αν το ακουσω να σολάρει είτε στο τέλος της Αγρύπνιας είτε σε υπόλοιπα κομμάτια (το ίδιο αβανταδόρικα) μαγεύομαι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως και τη νπρώτη φορά.

Η Ματούλα είναι σαφέστατα βελτιωμένη από τις πρώτες εμφανίσεις της μπάντας. Επαναλαμβάνω ότι τραγουδάει άριστα, και με το σκέρτσο και τον παλμό της δίνει πολλούς πόντους στην διαδραστικότητα και την επικοινωνία από πάνω προς τα κάτω και τούμπαλιν. Συνεχίζω, ωστόσο, να μην είμαι ικανοποιημένος από την ερμηνεία της σε ορισμένα κομμάτια. Πιστεύω, ειλικρινά, πως δεν της πάνε. Το "Φιλί αμέθυστο" που μπήκε φέτος στο πρόγραμμα, το λέει εξαιρετικά. Εμφανώς βελτιωμένη στο "Μιλώ για σένα" και ικανοποιητική στους "Τρεις Ανθούς". Από εκεί και πέρα στο κλείσιμο του Τειρεσία, στην "Κοιλάδα" και στα "Έρημα" έχω κάτι εντελώς διαφορετικό κατά νου.

Ο πελοπίδας και ο άλλο ηχολήπτης δίνουν παλμό, ρε παιδιά. Εντάξει, δεν ταιριάζουν πάντοτε. Ας προσπαθήσουν, όμως, να παίξουν και τίποτε άλλο. 5-6 χρόνια τώρα κάθε φορά τα ίδια παίζουν. Και νομίζω μπορούν να κάνουν την έκπληξη.

Περάσαμε όμορφα. Και εις άλλα με υγεία. Να αναταμώνουμε, να ακούμε ωραίες μουσικές.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Θανάση, την Ματούλα και την λοιπή εξαιρετική από κάθε άποψη μπάντα!

Καλή μας αντάμωση...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλίες στο Fuzz Club - 11 & 12 Φεβρουαρίου 13 έτη 2 μήνες πριν, #32288

  • Nautikos
  • Nautikos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 32
  • Κάρμα: 2
Sou esteila PM me to thelfwno mu. Exw 2 eisitiria kai mporw na sta dwsw sthn eisodo tou Fuzz. Pare me gia na synenoithume.
Μ' αν κανείς τα μάτια κλείσει μαστιγώστε τον αδέρφια,
μαστιγώστε τον για να 'χει,
να 'χει ορθάνοιχτα τα μάτια
και φλεγόμενες πληγές...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: