Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32231

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
nicolasgiann21 έγραψε:
Δεν περιλαμβανει ποτο..!!Ο καθης,ας λαβει τα μετρα του...

Κι εγώ, λοιπόν, αποφάσισα να το φέρω μαζί μου (Toumba libre στην καντίνα για παράδειγμα)και ας βάλουν αλκοτέστ στην είσοδο! Ειδικά αυτό με το νερό συνιστά απροκάλυπτο νταβατζηλίκι. Δεν έχω την απάιτηση να περιλαμβάνει ποτό (άσε που με πειράζει κιόλας). Το (ελάχιστο) τάληρο, όμως, στο πάρκινγκ, για να μου ΥΠΟΔΕΙΞΟΥΝ να παρκάρω 10 μέτρα πιο πέρα, με γυρνάει λίγο το μυαλό. Συμπέρασμα : κεφάλι φτιάξιμο από πριν, λεωφορείο από ΛΠ και (πραγματική) ελάχιστη κατανάλωση 15 φράγκα.
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32232

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
karamitsos έγραψε:

Παιδιά οκ ας χαλαρώσουμε λίγο!!! Μίλαμε για φασίζουσα συμπερίφορα. Δεν κατάλαβα εγώ θέλω να πάω και να πιό ρακές ποιος θα μου πει αν θα έχω πάνω μου 2- 3 λίτρα; Από την στιγμή τη θα ακουμπήσεις τα δεκαπέντε ποιο το κόλλημα;

Τυπικά αναφέρεται στο εισιτήριο ότι απαγορεύεται στο χώρο της συναυλίας να μεταφέρονται ποτά. Από την άλλη, όμως, πως σας ακούγεται ότι υποχρεωτικά σέρβιραν 2ο κρασί σε τρεις κοπέλες, επειδή "ανά δύο άτομα χρεώνεται 1 κρασί"; Δηλαδή από τρεις (προφανώς φοιτήτριες) δεν σε φτάνουν 3Χ 18 + 30 = 84 φράγκα, πρέπει να πάρεις 114 ?
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32233

  • TheVrachnoprofiter
  • TheVrachnoprofiter's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 52
  • Κάρμα: -9
karamitsos έγραψε:
pnserres έγραψε:
Έτυχε σε κοπέλα της παρέας μου να της ανοίξει το μπουκαλάκι το νερό και να το μυρίσει(ΈΛΕΟΣ!)

Δεν κατάλαβα εγώ θέλω να πάω και να πιό ρακές ποιος θα μου πει αν θα έχω πάνω μου 2- 3 λίτρα;

Ο ιδιοκτήτης του χώρου, που είτε το θέλουμε είτε όχι θέτει τους δικούς του κανόνες... Είναι σαν να πηγαίνω στο μπαράκι στη γωνία και να φέρνω μπίρες απ' το περίπτερο. Θα πρέπει να το ανεχτεί αυτό ο ιδιοκτήτης;

pnserres έγραψε:
Βέβαια υπάρχει και η άλλη εκδοχή. Είναι αναγκαίο το ποτό; γιατί να πρέπει να πιει κάποιος προκειμένου να περάσει καλά σε μια συναυλία; Δεν μας αρκεί ο Θανάσης προκειμένου να μεθύσουμε απλά και μόνο με την μουσική;...

+oo


Όσον αφορά το εισιτήριο, ας είμαστε σοβαροί... Σε σύγκριση με αυτά που βλέπουμε κατά καιρούς, 15€ για τέτοια μπάντα (μην ξεχνάμε ότι θα παίξουν με το μεγάλο σχήμα) σε τέτοιο χώρο (στους Helloween βέβαια υπήρχαν θεματάκια με τον ήχο, αλλά πιστεύω ότι έτυχε...) είναι μια χαρά τιμή...
And then one day you find
ten years have gone behind you.
No-one told you when to run;
you missed the starting gun...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32234

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
DIAFANOS έγραψε:
Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο που θέλετε και ποτό με εισιτήριο 15 € !
.... τώρα αν δούμε πάλι γραφικότητες όπως ένα τύπο-μπούφο που σε live του Μάλαμα έφερε ολόκληρη τσάντα και είχε μια..κάβα μέσα , ε δε νομίζω να σε αφήσουν...

1)Για το 15 ευρώ με ποτό: Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα.
2) Για τους μπούφους:
"[...] Είναι ένα συμπαθητικό πτηνό που μοιάζει με την κουκουβάγια. Αυτός χαζός, αυτή έξυπνη. Πολύ μας έχει ταλαιπωρήσει η ομοιότητά τους. Μας μπερδεύει. Αιώνες επί αιώνων προσπαθούμε να ξεχωρίσουμε και να οριοθετήσουμε την διαφορά μεταξύ χαζομάρας και εξυπνάδας. Θα μου πείτε κυρίες και κύριοι ότι πρόκειται για κοινωνικές κατασκευές και ας αφήσουμε τους ανθρώπους ήσυχους να πορευτούν με το μυαλό που σέρνει ο καθένας.[...]". (το κείμενο το έχω δανειστεί...).
Δεν νομίζω ότι γενικά οι χαρακτηρισμοί βοηθούν...
Δεν υπερασπίζομαι ούτε τον εαυτό μου ούτε κανέναν άλλον αλλά...
Ευχαριστώ!

Κατά τα λοιπά, οι όροι συναλλαγής που τίθενται από το συγκεκριμένο μαγαζί, για το οποίο έχει ξαναγίνει συζήτηση στο παρελθόν για τους ίδιους λόγους (σωματικές έρευνες, απαγόρευση εισόδου με ποτά κ.λπ.), είναι ιστορία με πολλές παραμέτρους... περισσότερες από τις οποίες νομικές. Μεγάλη συζήτηση. Επιφυλάσσομαι.
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32237

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
marina g. έγραψε:
"[...] Είναι ένα συμπαθητικό πτηνό που μοιάζει με την κουκουβάγια. Αυτός χαζός, αυτή έξυπνη..

...προπαγάνδα της Αθηνάς :lol:
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Principal(Θεσσαλονίκη) - 19/2/11 13 έτη 2 μήνες πριν, #32238

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Φίλιππος έγραψε:
marina g. έγραψε:
"[...] Είναι ένα συμπαθητικό πτηνό που μοιάζει με την κουκουβάγια. Αυτός χαζός, αυτή έξυπνη..

...προπαγάνδα της Αθηνάς :lol:

Φίλε...δεν υπάρχεις, απλά...! :laugh: :woohoo:
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: