Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11

Re:Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11 12 έτη 5 μήνες πριν, #33926

  • ΔΙΔΩ
  • ΔΙΔΩ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Πρώτη φορά στην Καρύτσα,όχι πρώτη φορά στην ευρύτερη περιοχή της Λάρισας, του Τυρνάβου και των γύρω χωριών.
Δυστυχώς βιντεάκι δεν τράβηξα για να ανεβάσω,αλλά εν συντομία να σας πω ότι παρά τη βροχή και τη ψύχρα που είχε βάλει ο κόσμος ήταν ευδιάθετος, η ατμόσφαιρα παρεϊστικη σαν να είχαν μαζευτεί μερικοί φίλοι να γιορτάσουν μια ξεχωριστή περίσταση. Στην ερώτηση "είσαι σε φορμα;" που απευθύνθηκε στον Θανάση καθώς ανέβαινε στη σκηνή η απάντηση ήταν "θα δείξει!" Και έδειξε! Οτι ήταν σε πολύ καλή φόρμα. Ηταν χαλαρός, ήπιε λίγο παραπάνω, όπως και οι υπόλοιποι της κομπανίας, και γιόρτασαν μαζί μας το τέλος μιας ωραίας περιοδείας χαρίζοντάς μας μια υπέροχη βραδιά.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11 12 έτη 5 μήνες πριν, #33927

  • thelgi
  • thelgi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 9
  • Κάρμα: 2
Τα πράγματα είναι απλά για να καταλάβουν όλοι -και όσοι δηλαδή δεν ήταν εκεί την παρασκεύη το βράδυ...
Απλά πηγαίναμε για συναυλία θανάσση παπακωνσταντίνου και μόνο εκεί δεν βρεθήκαμε..
Μπορώ να σεβαστώ ολες τις αποψεις σας παιδιά αλλά όχι και οτι όσοι ξέρουν τον θανάσση ,την μουσική και την φωνή του,τα ειδαν το βραδυ εκείνο.
Βρεθήκαμε σε έναν απίστευτο χώρο , με ένα πάρα πολύ θερμό και "θανασσικο" -αν μπορώ να το ονομάσω ετσι!- κοινό έτοιμο να τον απογειώσει. όμως μάλλον απογειωθήκανε πιο γρήγορα από τις τεκίλες! :laugh: :laugh:
δεν με απασχολεί αν ήταν το τέλος της περιοδείας ή η αρχή με ενδιαφέρει ότι ήταν η μόνη φορά που έφυγα κατά την διάρκεια συναυλίας όπως και πολλοί άλλοι..ο λόγος γιατί γρήγορα μετά δηλαδή από 7-8 τραγούδια του θανάση, δεν ήταν όπως γράφετε λίγο αλλαγμένο το πρόγραμμα, αλλά μετατράπηκε η μουσική σε σκέτο κλαρίνο και η φωνή ότι λάχει εκτός από θανάση. ακούσαμε μια απαράδεκτη Ματούλα να κάνει "show" νομίζοντας ότι επειδή έχει δει σε ροκ συναυλίες να βγάζουν τις μπλούζες ότι μπορεί να κολλήσει οπουδήποτε(επιεικώς προσβλητική και ασεβής :( :( ), είδαμε μισομεθυσμένους τους μουσικούς να τραγουδάνε και τον θανάση αμέτοχο. που είναι η αυστηρότητα και ο σεβασμός που δείχνει ο θανάσης απέναντι σε κάθε τραγούδι-ιστορία του,και το λέω έτσι γιατί κάθε τραγούδι του είναι μια ιστορία!! και αντί να ακούσω κάτι απο αυτά άκουσα όχι ένα ,ούτε δύο αλλά πολλά δημοτικά παραδοσιακά τραγούδια ,"πανηγύρι" όπως είπε και ο SpirosP.
Και όχι δεν έχω στενούς μουσικούς ορίζοντες ,
ούτε αρνούμαι τις ρίζες μας,
ούτε επίσης ξεχνάω ότι ο ίδιος ο θανάσης με μοναδικό τρόπο έχει ενσωματώσει την παράδοση μέσα στα τραγούδια του ,....για να προλάβω κάποιες επιθέσεις... :laugh: :laugh:

Δυστυχώς δεν θα ήθελα να γράψω τίποτα κακό ,ούτε να είμαι τόσο αυστηρή αλλά πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί όσο κι αν μας αρέσει κάποιος :S :unsure:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 5 μήνες πριν, #33928

  • ionas
  • ionas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • ο ιωνας και το κητος του
  • Καταχωρήσεις: 191
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 6
thelgi έγραψε:
ακούσαμε μια απαράδεκτη Ματούλα να κάνει "show" νομίζοντας ότι επειδή έχει δει σε ροκ συναυλίες να βγάζουν τις μπλούζες ότι μπορεί να κολλήσει οπουδήποτε(επιεικώς προσβλητική και ασεβής)

Δυστυχώς δεν θα ήθελα να γράψω τίποτα κακό ,ούτε να είμαι τόσο αυστηρή αλλά πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί όσο κι αν μας αρέσει κάποιος :S :unsure:

Εγω δεν ημουν στη βραδια αυτη αλλα εχοντας δει καποιες φετινες συναυλιες θα συμφωνησω στα περισσοτερα με την φιλη thelgi.
Αυτο με το σηκωμα της μπλουζας της Ματουλας το ειδα και στη συναυλια του Ηρακλειου και δεν μ'αρεσε και μενα. Γενικα η Ματουλα εχει ενα παιχνιδιαρικο στυλ και υφος που σε πολλους αρεσει και αλλους ενοχλει. Γουστα ειναι αυτα.
Τωρα διαβαζοντας τα προηγουμενα σχολια ολων σας και μη εχοντας βρεθει στο δοχο για να εχω αποψη, δεν κανω καμια αλλη αναφορα.
Παντως σχετικα με την αντικειμενικοτητα που εχουν πολλοι απεναντι σε εναν καλλιτεχνη, πιστευω οτι με το Θαναση δεν μπορει να εφαρμοστει στην πραξη. Για μενα η μουσικη του και η ολη του παρουσια δεν μπαινει σε καλουπια, δεν τυποποιειται και δεν εγκλωβιζεται σε νορμες. Υπαρχει μονο προσωπικη σχεση και επαφη με καθε εναν ξεχωριστα και ο υποκειμενισμος βρισκει τροφη και αντριευει. Με απλα λογια η μουσικη του και οι εμφανισεις του μιλανε στον καθενα μας εντελως προσωπικα και εδνομυχα.
Τελος συμφωνω και με το navar που λεει οτι ο Θανασης ειναι ενα μεθυσι. Και πραγματι για μενα ειναι το πιο γλυκο και ομορφο.
Ο ελαχιστος εαυτος,ο τρελος χορευτης, η κιβωτος των κινησεων. Φωναζει η θυελλα σαν να'ναι αρχαιο τερας. Ηρθαμε απο μακρια και παω στοιχημα πως δεν θυμασαι απ'οσο ξερω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 5 μήνες πριν, #33929

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Εντάξει...μπήκαμε στο νόημα...
Μπορώ να πω ότι πρώτη φορά ζηλεύω έτσι...είμαι σίγουρη ότι πολύ θα γούσταρα αν ήμουν κι εγώ μέτοχος στο τζέρτζελο... ;)
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο 12 έτη 5 μήνες πριν, #33930

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
Γεωργία έγραψε:
Εντάξει...μπήκαμε στο νόημα...
Μπορώ να πω ότι πρώτη φορά ζηλεύω έτσι...είμαι σίγουρη ότι πολύ θα γούσταρα αν ήμουν κι εγώ μέτοχος στο τζέρτζελο... ;)
όντως (τουλάχιστον εσύ) μπήκες στο νόημα....... :)
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο "Δοχό", Καρίτσα Λαρίσας - 11/06/11 12 έτη 5 μήνες πριν, #33931

  • Γκι Ντεμπόρ
  • Γκι Ντεμπόρ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 22
  • Κάρμα: 0
Το χάσαμε το νόημα...!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: