Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33088

  • don_kihotis
  • don_kihotis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 107
  • Κάρμα: 10
κουράγιο σε όσους ανηφορίσουν στα καπάκια απο αθήνα.....
κερνάω γιαννιώτικο τσίπουρο...........
Το αίσθημα της ευτυχίας γίνεται
ανατρεπτικό
όταν είναι συλλογικό
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33094

  • fad0m
  • fad0m's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • κι τουν πιάσαμι τουν κλεφτ
  • Καταχωρήσεις: 21
  • Κάρμα: 0
κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
fad0m έγραψε:
Είστε χαζοί?Θα γίνεται της πουτάνας στο σύνταγμα και εμείς θα χορεύουμε στους ρυθμούς του Θανάση?

Ρε Γιάννη χθες έλεγες "Ρε παιδιά θα γίνει τελικά αύριο η συναυλία?Μαλακία είναι να την χάσουμε ρε γαμώτο!!! :( "

Εννοούσα να ακυρωθει για σήμερα και να γινόταν άλλη μέρα για να μην την χάναμε :(
Είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.
Όταν τα ανοίγω βλέπω
μπρος μου ό,τι κι αν τύχει.
Όταν τα κλείνω βλέπω
μπρος μου ό,τι ποθώ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33095

  • sokratis_thanasis
  • sokratis_thanasis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 28
  • Κάρμα: -1
ενα μονο εχω να πω: Καταπληκτικη συναυλια!!!
Τρομερες επιλογες τραγουδιων,τι να πρωτοπεις...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33103

  • ionas
  • ionas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • ο ιωνας και το κητος του
  • Καταχωρήσεις: 191
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 6
Ενα ελαχιστο ευχαριστω για ενα μεγιστο νυχτερι που για μια φορα ακομα μας δωρισε απλοχερα ο θανασης στην πετρουπολη.
Αποκαλυψη και μεθεξη συναμα.
Η μπαντα συνεκτικη και δεμενη αρμονικα με φοβερα κεφια εδωσε ρεστα. το βιολι(γειασου φωτη) και το κλαρινο ξεχωρισαν.ο μητσος απαιχτος και ολα τα αλλα παιδια ασυναγωνιστα. μπραβο σε ολους.
η ματουλα αν και βγηκε λιγο αγχωμενη στην αρχη, καταφερε στην πορεια να απογειωθει και να μας συνεπαρει μαζι της στα ψηλα κι απατητα βουνα.
ενας θανασηςορμωμενος και αναρωτωμενος αν τον αναγνωριζουμε γιατι ελειπε καιρο για μια ακομα φορα μας εδωσε το πολυποθητο μαννα των τραγουδιων του.
παρεα με τον τειρεσια την περσεφονη τον πεχλιβανη και ολα τα αλλα αλανια μας εμπασε ολους μεσα στο πυρινο αρμα της μουσικης του και με καπετανιο τον ελαχιστο εαυτο του μας ταξιδεψε πιο περα κι απτην ανδρομεδα πιο μακρια κι απτον αποσπεριτη.στις εσχατιες του γαλαξια μας και της ψυχης του σενα ταξιδι για πολλους χωρις επιστροφη
γυρευοντας την πανσεληνο που συμπτωματικα? κρυβοταν καθολη τη διαρκεια της αγρυπνιας μας,φοβουμενη θαρρεις τον ψιθυρο των αστρων και των τραγουδιων του,βρηκαμε ολοι μαζι μεσα απο το μυστικο σαμπαχ του θαναση την ουσια της παρουσιας μας εκει.
η επιστροφη των ασωτων υιων στον πατερα τους.
το αθανατο νερο που ερρεε αφθονο καταφερε να κανει τη διαφορα. η εκσταση δεν αργησε να καταφθασει συνοδευομενη απο τον διονυσιασμο πανω και κατω απο την σκηνη.
ο θανασης ,σαν ενα απιαστο ονειρο πετυχε τελικα και ποιησε το αδυνατο,χαριζοντας μας απροσκοπτα και τους δυο εαυτους του,με προσωπικη μου αδυναμια σ'αυτον τον ελαχιστο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ θαναση
Ο ελαχιστος εαυτος,ο τρελος χορευτης, η κιβωτος των κινησεων. Φωναζει η θυελλα σαν να'ναι αρχαιο τερας. Ηρθαμε απο μακρια και παω στοιχημα πως δεν θυμασαι απ'οσο ξερω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33106

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Η χθεσινή εμφάνιση τα έσπασε όλα!
Είχα πάρα πολύ καιρό να περάσω τόσο καλά σε συναυλία.
To σχήμα έχει δέσει απίστευτα(χθες εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα από τους Παντέλη και Μπουκάλη), ενώ το σέτλιστ είναι χαλαρά το καλύτερο που έχει παρουσιάσει ο Θανάσης στην μετά-Λαϊκεδελικά εποχή.
Ο ήχος σε μας μπροστά όπως συνήθως δεν ήταν πολύ καλός, ενώ το σκηνικό με τις οθόνες χανόταν αρκετά.Φαντάζομαι πως στις κερκίδες θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.
Το σετλιστ ήταν πάνω κάτω το ίδιο με της Νάξου, μόνο που δυστυχώς δε παίξανε το Δρομέα, Τα τραγούδια που έγραψα κι εκείνο το λαϊκοπαραδοσιακό medley, ενώ προσθέσαν το Μιλώ για σένα(το οποίο κανονικά φέτος είναι εκτός του προγράμματος) και τη Σάρα.
Απ' ότι έχω καταλάβει γενικά, πάντα στην πρώτη συναυλία μιας περιοδείας παίζουν περισσότερα κομμάτια, ενώ στη συνέχεια αφαιρούν 4-5 από αυτά(ας θυμηθούμε από το περσινό λάιβ στο Μεταξοχώρι τα Νυχτέρι, Ανταρκτική, Ματσιφτάρι, Μοίρα κρυφή, Μαχαραγιάς κλπ).
Ας ελπίσουμε πως το πρόγραμμα θα αλλάζει από συναυλία σε συναυλία και θα τα ακούσουμε όλα αυτά κάποια στιγμή.
Highlights:
Τρεις ανθοί
Αλεξάνδρα
Κάλαντα
Φορτίνο Σαμάνο
(τι απίστευτη εισαγωγή!)
Ερώτηση κρίσεως
Αμερική(πρώτη φορά μου άρεσε τόσο πολύ, δε ξέρω γιατί)
κι ένα καταπληκτικό Σ' αφήνω γεια(κάθε φορά και καλύτερα)
Απογοητεύτηκα από την κρύα υποδοχή που έλαβαν τα πολυαγαπημένα Τρυγητής και Αττίνσε. :(

Η παρέα όπως πάντα καταπληκτική, το αλκοόλ άφθονο και επιτέλους αρκετές Κοιλαδόφατσες ξανά! :)
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/06/11 12 έτη 10 μήνες πριν, #33109

  • Nadia
  • Nadia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 33
  • Κάρμα: 2
Πράγματι η χτεσινή συναυλία ήταν από τις καλύτερες καθώς ο Θανάσης είχε μέγιστα κέφια...! Διαπιστώσαμε κι εμείς με τη σειρά μας ότι η ακουστική μπροστά δεξιά δεν είναι καλή (αλλα και πού αλλού να πας :P )κι όντως χάνεται το εφέ με την οθόνη- αν κ οκ, πιο πολύ με πείραξε που τα ηχεία μου έκρυβαν τον Πολυζωγόπουλο και τον Αντωνιάδη...!

^ Ισχύει ότι ο τρυγητής δεν έτυχε του ενθουσιασμού που θα έπρεπε :dry: Και είναι ωραίο που οι επιλογές γενικά ξέφυγαν από το "Θανασάκης Greatest hits" ;)

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι άκουσα τα ΚΑΛΑΝΤΑ live!! :woohoo: :woohoo: (όχι "ζωντανά" παρ' όλ' αυτά... :whistle: :whistle: )
Στο φως που τρέχει γρήγορα ν' ανέβεις Γητευτή μου
Κι αν γελαστώ κι αν τυφλωθώ θα 'ναι η αμοιβή μου
Στο φως να ανέβεις και να 'ρθεις αυτη 'ναι η γιορτή μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: