Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Εμφάνιση στα Γιάννενα, Πολυχώρος "Αγορά" - 13/1/12

Re:Εμφάνιση στα Γιάννενα, Πολυχώρος 12 έτη 2 μήνες πριν, #34243

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
navar έγραψε:
άτιμη κενωνία που με έριξες να περιμένω για ακόμα μία φορά ανταπόκριση απο το Τρωκτικό !!!

Καλά το τρωκτικό... :( :angry: :S ...
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στα Γιάννενα, Πολυχώρος 12 έτη 2 μήνες πριν, #34244

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Θα προσπαθήσω να παραμείνω όσο πιο αντικειμενικός γίνεται και να μιλήσω μόνο για το λάιβ, διότι για μένα η όλη βραδιά ήταν από τις ωραιότερες που έχω ζήσει, για χίλιους δυο λόγους.

Φτάσαμε στο μαγαζί κατά τις 9 και ήδη είχε πολύ μεγάλη ουρά.Οι πόρτες ανοίξαν κατά τις 9.30 ενώ το λάιβ τελικά ξεκίνησε γύρω στις 11.Στο μαγαζί δε χωρούσε ούτε κουνούπι.Είχα πολύ καιρό να δω τόσο ασφυκτικά γεμάτο χώρο σε λάιβ του Θανάση.

Το πρόγραμμα ανοίγει με το Όνειρο!.Σε γενικές γραμμές το σετλιστ ήταν επιλογές από την περσινή χειμερινή περιοδεία κι από την μετέπειτα καλοκαιρινή.
Οι καινούριες προσθήκες στο πρόγραμμα ήταν τα εξής : Δέντρο μοναχό, Ομίχλη(Φώτης), Του έρωτα και του θανάτου(Ματούλα), Βάλια κάλντα και Α.Μάνθος.Στο μεγάλο σχήμα απ' ότι έμαθα θα υπάρξουν λίγα ακόμα νέα κομμάτια.
Επίτελους εκτός τα: Αγρύπνια, Άστρο του πρωινού, Περσεφόνη και Έρημα κορμιά.Κάποια κομμάτια χρειάζονται "ξεκούραση".
Επίσης η σειρά των κομματιών ήταν αρκετά διαφοροποιημένη και κατά τη γνώμη μου καλύτερη.

Το κοινό αν εξαιρέσεις 2-3 κάφρους που είναι αναπόσπαστο κομμάτι της κάθε συναυλίας πλέον, ήταν απίστευτο.Σε όλη τη διάρκεια της συναυλίας δε σταμάτησε να τραγουδάει ακόμα και στα πιο άγνωστα κομμάτια.Πολύ μου είχε λείψει αυτό το κλίμα.

Παίξαν συνολικά 4 γεμάτες ώρες μ' ένα από τα καλύτερα ανκόρ έβερ.Ο Θανάσης έπαιξε(όχι ολόκληρα και σωστά, μη ζητάτε πολλά :Ρ) τον Αποσπερίτη και τους 5 μάγκες αφήνοντας μόνο το κοινό να τραγουδήσει σε ολόκληρα τα τραγούδια.Πολύ δυνατή και συγκινητική στιγμή.Γενικά τον Θανάση με τόσα κέφια τον θυμάμαι σε ελάχιστες συναυλίες.

Πολύ δυνατή στιγμή επίσης ήταν τα 3-4 παραδοσιακά που έπαιξαν, με τον Αντωνιάδη(ναι ήταν κι αυτός χωρίς να το ξέρουμε) να κεντάει στο κλαρίνο αλλά και στο τραγούδι.Η Ματούλα επίσης παίζει ξυλόφωνο στην Ομίχλη μέσα από μια εφαρμογή του i-phone :P .

Αδυνατώ προφανώς αυτή τη στιγμή να θυμηθώ κάτι περισσότερο και πόσο μάλλον να μεταφέρω το κλίμα αυτής της συναυλιάρας στο παρόν ριβιού.Είμαι με μια ώρα ύπνο και σερί ταξίδι επιστροφής από Γιάννενα.Σχωράτε με.

Καλή αντάμωση! :kiss:
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στα Γιάννενα, Πολυχώρος 12 έτη 2 μήνες πριν, #34245

  • Thersitis
  • Thersitis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 2
  • Κάρμα: 0
Φίλε αρουραίε μάλλον σε άλλη συναυλία ήμουν χθες.. Παρακολουθώ αρκετά χρόνια την πορεία του Παπακωνσταντίνου, και όπως είναι λογικό και τις συναυλίες που δίνει (όποτε βέβαια αυτό είναι εφικτό). Δεν θέλω να χαλάσω την ωραία διάθεση που έχεις απο την χθεσινή συναυλία, αλλά θεωρώ ότι ήταν ότι χειρότερο έχω δει απο τον Θανάση. Σε αυτό βέβαια δεν φταίει τόσο ο ίδιος όσο ο χώρος και τα περισσότερα απο τα άτομα που ήταν χθες στον "Πολυχώρο". Αρχικά είναι αδιανόητο να υπάρχουν τόσα άτομα σε ένα τόσο μικρό και κλειστό χώρο. Καθώς πέρα απο το στρίμωγμα, το σπρώξιμο και το πάτημα που φάγαμε όλοι, πέρα απο το περιστατικό λιποθυμίας μιας κοπέλας, με το παραμικρό υπήρχε κίνδυνος τραυματισμού. Βέβαια ότι ήθελαν να τσεπώσουν όσο το δυνατόν περισσότερο χρήμα οι ιδιοκτήτες δεν φταίει ο Παπακωνσταντίνου, πιστεύω όμως ότι επειδή έχει ξαναέρθει στο συγκεκριμένο μαγαζί γνωρίζει την κατάσταση και θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο.
Σχετικά με το πρόγραμμα πιστεύω ότι ήταν μια απο τα ίδια, αλλά ακόμη φτωχότερο απο πέρσι, θυμίζοντάς μου περισσότερο "αρπαχτή" πλέον, με τον Θανάση να ξεχνάει τα λόγια του αρκετές φορές και στο τέλος "μην την παλεύοντας πια" απλά να παίζει και απο κάτω η χορωδία να ψάλλει... Αυτά και άλλα πολλά. Ελπίζω να ήταν μια κακή παρένθεση του καλλιτέχνη, που κατά τη γνώμη μου είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στο εγχώριο τραγούδι τις τελευταίες δεκαετίες.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στα Γιάννενα, Πολυχώρος "Αγορά" - 13/1/12 12 έτη 2 μήνες πριν, #34254

  • louis
  • louis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 17
  • Κάρμα: 0
ΣΕ videaki sto you tube. καποιος αναφερει ......''Πέρα από την "ομίχλη", ακούγεται και ο κόσμος που ....δείχνει να έχει γραμμένο το τραγουδάκι κανονικά''.....και απαντα καποιος αλλος....
''Έχεις δίκιο φίλε... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ένα 40-50% του ακροατηρίου του Θανάση είναι ένα μάτσο μαλάκες ψευτοαντιεξουσιαστές, επαγγελματίες μεθύστακες. Δεν έχουν ιδέα από μουσική οι περισσότεροι από αυτούς και καταφέρνουν ΠΑΝΤΑ να χαλάνε τις συναυλίες...
Φταίει κι ο Θανάσης που τους ανέχεται βέβαια.''
Ολα αυτα αναφερονται κατω απο το videaki οπου σχολιαζουν διαφοροι χρηστες του καναλιου...
Μηπως μεσα στο forum πρεπει να το δουμε ποιο ζεστα το ολο θεμα ..γιατι να προσβαλετε ετσι ο καλιτεχνης....δεν μπορω να το καταλαβω....εσεις οι υπευθυνοι πρεπει να το δειτε λιγο ...ευχαριστω...
αλλαλα τα χειλη........
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 2 μήνες πριν, από τον/την louis.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: