Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Βραδιές Αλληλεγγύης με το Θανάση στο Μεταξοχώρι

Re:Βραδιές Αλληλεγγύης με το Θανάση στο Μεταξοχώρι 9 έτη 6 μήνες πριν, #36231

  • Geobros
  • Geobros's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 44
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 1
yarisk1 wrote:
agiotika.blogspot.gr/2013/04/blog-post_9296.html ενα απο τα πολυ ομορφα κειμενα!! ;)

Τυχαία έπεσα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και το επανέφερα γιατί μου έφερε αναμνήσεις. Η συγκεκριμένη "συναυλία" είναι από τις αγαπημένες μου και μου χει μείνει χαραγμένη για πολλούς λόγους. Κατ'αρχάς, τα εισαγωγικά στη λέξη συναυλία δεν τα έβαλα γιατί έλειπε κάτι σε σχέση με μια κανονική συναυλία, αντιθέτως μάλιστα! Απλά τη διαχωρίζω καθώς είχε ελεύθερη είσοδο και γινόταν σε χώρο θεάτρου.

Εκεί λοιπόν άκουσα ένα διαφορετικό πρόγραμμα, όχι σαν αυτά που μας συνηθίζει ο Θανάσης, είχε με πολύ ρεμπέτικο και ένα διαφορετικό σχήμα. Ήταν παρών και ο Διονύσης αν κατάλαβα καλά για τον οποίο είχε γράψει το γεια σου Διονύση μου. Ακούσαμε και μερικές δημιουργίες του από τη χορωδία του χωριού αν θυμάμαι καλά, από κάποιες όμορφες κυρίες με πολύ καλή διάθεση. Γενικά ήταν όλοι χαρούμενοι εκείνη τη βραδιά, όλοι μαζί μια παρέα!

Προς στο τέλος, κάλεσε μερικούς κλαρινετίστες στη σκηνή και άρχισαν τα κλαρίνα. Σε όλο αυτό το ωραίο κλίμα λοιπόν, έλεγε ο Θανάσης ότι θα βγούμε έξω με τα κλαρίνα και θα οδεύσουμε προς στην κεντρική πλατεία, 1-2 χιλιόμετρα δρόμος περίπου μπορεί και παραπάνω. Προσωπικά, νόμιζα το έλεγε στα αστεία αλλά κάθε φορά που τελείωνε ένα κομμάτι επαναλάμβανε την πρόθεσή του. Εν ολίγοις, τα κατάφερε τελικά ο μπαγάσας να μας ξεσηκώσει και βγήκαμε έξω με τα όργανα μες στα μεσάνυχτα ξυπνώντας τους χωρικούς και γείτονες.

Μακρηγόρησα λίγο σήμερα αλλά βλέποντας τις φωτογραφίες και τον εαυτό μου κάπου εκεί μέσα μου ρθαν οι αναμνήσεις και είπα να τις μοιραστώ. Ευχαριστούμε Θανάση!!!!
Τελευταία Επεξεργασία: 9 έτη 6 μήνες πριν, από τον/την Geobros.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: