Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Review από Ηράκλειο???

Re:Review από Ηράκλειο 17 έτη 9 μήνες πριν, #5817

  • Γιώργος
  • Γιώργος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 122
  • Κάρμα: 0
κουφάλες :laugh: :P
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5865

  • Γκρινιάρης;
  • Γκρινιάρης;'s Avatar
Για να χαλάσω λίγο το χαρούμενο κλίμα των υπολοίπων...

1) Θέατρο των αγρών ΤΡΟΜΑΡΑ του!
¸να πατρικό χωράφι στο οποίο ο κύριος έχτισε ταβέρνα και μετά από λίγο καιρό είχε την ιδέα το πάλκο το οποίο βλέπει φάτσα στα τραπέζια αν και σε άλλο επίπεδο να το κάνει \"σκηνή\", να φτιάξει με την βοήθεια των Αλβανών ένα λιθόκτιστο \"θέατρο\" από την αριστερή πλευρά της σκηνής λοξά προς αυτήν και να ζητάει 23 ευρώ (18 προπώληση) για την ...συναυλία. Η ταβέρνα δουλεύει κανονικά, τα σουβλάκια πηγαινοέρχονται στα αλουμινένια \"δισκάκια\" προς δόξα κι αποθέωση της φύσης.
2) Ο ίδιος ο Θανάσης βγαίνει στην σκηνή και ζητά να δείρουμε τον επιχειρηματία αν δεν περάσουμε καλά γιατί εκείνος τον πότισε όσο τον πότισε. Καλό το να είσαι χύμα... αλλά λίγο σεβασμός σ' αυτούς που ήρθαν 15 χλμ από το Ηράκλειο και πλήρωσαν τόσο ακριβό εισητήριο (πχ. στα Υακίνθεια στ' Ανώγεια το εισητήριο ήταν 10 ευρώ) ε δεν βλάπτει.

3) Από το \"διάλειμμα\" -το σημείο που έφυγε ο Θανάσης από την σκηνή πέσανε τα πρώτα ξένα τραγούδια- και μετά που του φυγε και η πολλή ...θολούρα κι έμεινε το κέφι, όντως ήταν σαν να είσαι σε άλλο χώρο σε άλλο μέρος σε άλλη συναυλία. Και φυσικά ήταν πολύ καλύτερα από το \"αποστειρωμένο\" κηποθέατρο. Εκεί ήταν που ανταποκρίθηκε και ο κόσμος γέμισε την ορχήστρα του θεάτρου και με την βοήθεια του αλκοόλ το κανε Woodstock.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5867

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Γκρινιάρης; έγραψε:
2) Ο ίδιος ο Θανάσης βγαίνει στην σκηνή και ζητά να δείρουμε τον επιχειρηματία αν δεν περάσουμε καλά γιατί εκείνος τον πότισε όσο τον πότισε. Καλό το να είσαι χύμα... αλλά λίγο σεβασμός σ' αυτούς που ήρθαν 15 χλμ από το Ηράκλειο και πλήρωσαν τόσο ακριβό εισητήριο (πχ. στα Υακίνθεια στ' Ανώγεια το εισητήριο ήταν 10 ευρώ) ε δεν βλάπτει.

Άγαπητέ φίλε,

¸χουν περάσει πάνω από 10 χρόνια από τότε που για πρώτη φορά είδα τον Θανάση επί σκηνής. Από τότε τον έχω δει αμέτρητες (πλέον) φορές και σε διαβεβαιώ ότι ούτε μία από αυτές δεν έχει ξεφύγει από τα όρια του σεβασμού προς το κοινό όσο αλκοόλ κι αν είχε καταναλώσει. Το να χαρακτηρίζεις το Θανάση \"χύμα\" είναι νομίζω σενάριο επιστημονικής φαντασίας αφού είναι πασιφανές ότι η έμφυτη συστολή που τον χαρακτηρίζει και εκφράζεται σε κάθε του εκδήλωση, δεν είναι δυνατόν να εξαφανιστεί με την κατανάλωση λίγου παραπάνω αλκοόλ (δεν είναι είναι δυνατόν να εξαφανιστεί ούτε καν με την σωτήρια επέμβαση του τζίνι του λυχναριού ....... ). Οπότε βρίσκω λιγάκι άδικη την παραπάνω παρατήρηση σου περί έλλειψης σεβασμού παρόλο που καταλαβαίνω όλες τις ενστάσεις σου μια που ήμουν και γω εκεί , τα έζησα από κοντά και σε γενικές γραμμές συμφωνώ για τα περι χώρου, εισιτηρίου κλπ.
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5868

  • Πελαγιώ
  • Πελαγιώ's Avatar
Γκρινιάρη, τι λες τώρα; :mad:

¼τι ο υπάλληλος ήταν εν μέθει εν ώρα υπηρεσίας;
Πάμε καθόλου καλά;
Καλλιτέχνης ολκής είναι ο άνθρωπος και θα πιεί και θα κάνει ό,τι γουστάρει και να μας πεις σε ποιο σημείο ένιωσες πως πράγματι δε σε σεβάστηκε.

Ρε, κάτι νεοσυντηρητικούς που μας φλομώνουν τελευταία...
Μια θα κάνουν παρατηρήσεις να μη λέει κακές λέξεις στα τραγούδια του, μια να βγαίνει ξενέρωτος στη σκηνή.
Σε λίγο θα τον πούμε να ξυρίσει και το μουστάκι! Λέμε τώρα...

Π.

υγ:Εγώ δεν είμαι ευγενικό πλάσμα σαν τη Μαρίνα μας να μιλάω πάντα με το σεις και σας.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5892

  • Γκρινιάρης;
  • Γκρινιάρης;'s Avatar
Λέω αυτό που έζησα κι άκουσα. Το λάθος μου ίσως είναι πως τα λέω σε μέρος που εξ ορισμού απευθύνεται στους θαυμαστές του Θανάση αλλά επειδή δεν πιστεύω πως πρέπει να λέμε μόνο τα καλά, κι επειδή έχω την ελπίδα πως κι ο ίδιος ο Θανάσης ρίχνει μια ματιά εδώ μέσα είναι κάτι που θα ήθελα να πω και στον ίδιο.
Δυστυχώς θεωρείται νεοσυντηρητική η άποψη πως ο καλλιτέχνης ΔΕΝ μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει στο όνομα της όποιας καλλιτεχνικής φύσης. Είναι μεγάλο θέμα, άσχετο από τον Θανάση και τις εμφανίσεις του και δεν θα επεκταθώ προς τα εκεί. Κι επειδή δεν έγινε αντιληπτό θα το επαναλάβω: Ο συνδυασμός τιμής εισητηρίου - μετάθεσης ευθυνών για το αισθητικό αποτέλεσμα σε τρίτους ΑΚΟΜΑ και σαν αστείο με θίγει. ΕΙΔΙΚΑ από ευαίσθητους ανθρώπους από τους οποίους έχω περισσότερες απαιτήσεις από εκείνους που ξέρω πως έρχονται το καλοκαίρι στην \"επαρχία\" για την \"αρπαχτή\". Και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι και μικρού και μεγάλου καλλιτεχνικού διαμετρήματος.

Υγ. Να ξυρίσει το μουστάκι... Χμ στην ελληνική μουσική σκηνή δεν θυμάμαι τραγουδίστριες εκτός από την Μούσχουρη και την Ευσταθία (και την Γαλάνη νομίζω τελευταία) να εμφανίζονται με γυαλιά. Είναι τόσο μικρό το ποσοστό της μυωπίας στις Ελληνίδες ή συμβαίνει κάτι άλλο;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Review από Ηράκλειο??? 17 έτη 9 μήνες πριν, #5893

  • Πελαγιώ
  • Πελαγιώ's Avatar
Ναι, συμβαίνει κάτι άλλο.
Δεν φαίνεται να έχεις χιούμορ (η ατάκα \"σε λίγο θα σε βάλει να ξυρίσεις και το μουστάκι\" είναι από ταινία του ελληνικού κινηματογράφου) και στερείσαι φαντασίας. :P
Εύστοχο ωστόσο το ψευδώνυμο σου.
Τέλος δε μίλησα για καλλιτεχνική ασυδοσία γαμώτο. Είπα πως να έχει πιει κανένα ποτηράκι ο καλλιτέχνης δε με χαλάει διόλου και θα ήθελα να ακούσω ΠΩΣ ένιωσες να μη σε σέβεται ο καλλιτέχνης στη συγκεκριμένη συναυλία , βλ. σημείο 2ο του πρώτου σου μηνύματος. Αυτό ΔΕΝ μας το είπες τελικά.

Φιλικά πάντως και πάντα.
Π.

υγ: η πρόθεσή μου δεν είναι να το υπερασπιστώ το Θανάση. Στο θέμα βλέπω άλλες διαστάσεις.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: