Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Τα ζωντανά

Re:Τα ζωντανά 18 έτη 3 μήνες πριν, #1641

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
zirico3 έγραψε:
Σκιπίωνας έγραψε:
Ειχε τεθει το ιδιο θεμα και στο προηγουμενο forum και μαλιστα απαντησε ο ιδιος ο Θανασης . Μας ειχε πει τοτε οτι τα τραγουδια επιλεχτηκαν με γνωμονα το ποσο \"πειραγμενα\" ηταν , αφου δεν ηθελε να βαλει στον δισκο εκτελεσεις-καρμπον

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό,πιστεύω ότι σε οποιοδήποτε cd που είναι live ,τα τραγούδια πρέπει να είναι αλλαγμένα και όχι απλά να ακούγονται τα παλαμάκια από το κοινό!

Νταξ , ειχε να κανει και με τις ηχογραφησεις . Δεν υπηρχε μια καλη ηχογραφηση της Μηλιας για παραδειγμα , ενω δεν μπηκαν ουτε αλλα τραγουδια που εκεινη την περιοδο τα ειχαν \"πειραξει\" πολυ , οπως Δεντρο Μοναχο και Μιλω Για Σενα .

Προσωπικα ειχα πειραχτει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ απο την επιλογη των κομματιων . Θυμαμαι τη χαρα μου οταν γυριζα σπιτι με το αστικο και το πως \"κατεβηκα\" αποτομα οταν ειδα το tracklist :x
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τα ζωντανά 18 έτη 3 μήνες πριν, #1646

  • Ταμπουρλούκος
  • Ταμπουρλούκος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 96
  • Κάρμα: 3
Από τα ολοζώντανα τραγούδια που μας κρατάνε συντροφιά μέχρι τα ρημάδια τα καινούρια που τα ακούω μέχρι και στον ύπνο μου αλλά δεν τα βλέπω σε κανένα πάγκο(αμήν και πότε)πιστεύω ότι ''το όνειρο'' έκανε τη διαφορά και έδωσε από μόνο του μία ακόμα ερμηνεία της ''Βλαχοψυχεδέλειας''!Πολλούς γνωστούς μου δε χρειάστηκε τίποτα παραπάνω για να θανασοπληκτήσουν από το να ακούσουν ''το όνειρο'' με Μπάμπη και Μπαντούκ να είναι σε νιρβάνα!!!Και δεν υπερβάλλω..Αυτό τα λέει όλα. Για μένα;...Ακόμη κι αν όλα τα υπόλοιπα έχουν έστω και μια επαφή με τα στουντιακά ''το όνειρο´´ ήρθε από άλλο σλυμπαν..Και μόνο για το κομμάτι αυτό άξιζε η παραγωγή 2πλού live. Και όσο για τα υπόλοιπα.Ήταν απλά τέλεια...
To this day I guess I'll never know,just why they let me go.
But I'll never go dancing no more...till I dance with the dead.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τα ζωντανά 18 έτη 3 μήνες πριν, #1683

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Micuel έχεις απόλυτο δίκιο!Κ η εισαγωγή του Α.Μανθος ειναί όλα τα euro!!! :laugh:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τα ζωντανά 18 έτη 3 μήνες πριν, #1691

  • THELORD
  • THELORD's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Κοιταξτε να δειτε, προσωπικη μου αποψη ειναι πως θα μπορουσε να συμπεριλαβει σ αυτον το δισκο και καποια τραγουδια απο αυτα που μας τραγουδαγε ολη τη σεζον οπως το \"νανουρισμα\" (της Μαρθας) το \"Βαλια καλντα\" το \"στην Αμερικη\" κτλ.... Αφου ομως θα τα συμπεριλαβει στον καινουριο του δισκο εγω καλυμενος αισαθανομαι και απλα περιμενω...

Α! και καλο θα ηταν να ηχογραφησει και καποτε την κοιλαδα με το Σωκρατη η χωρις (σε προσωπικη μας συζητηση σε μια συναυλια του μου ειπε πως σκοπευε να το δωσει στο Σωκρατη)

ΘΑΝΑΣΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΥΜΝΟ ΣΕ ΔΙΣΚΟ!!!!
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (THE LORD)
Α αρμονια και χαος!Παλι στα ιδια γυρνω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: