Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Προς Ματούλα Ζαμάνη !

Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31226

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
κουράστηκα λίγο αλλα το βρήκα , ήθελα να γράψω κάποια πράγματα , αλλα καμία αξία δεν θα είχαν αν δεν φαίνονταν σε τί θέλω να αναφερθώ !

άει μωρε που την θέλουμε και δραματική σοπράνο !!!!! δεν λέω φωνάρα η άτιμη αλλά κάθε φορά που την ακούω μου έρχεται αυτό το ίδιο feeling και οι ίδιες εικόνες !!!!!πιάσε τώρα την ακριβή έμπνευση και κάντην εικόνα !

"πανυγήρι στην κάτω Τραχανοπλαγιά ,( έχει προηγηθεί τοπικό ποδοσφαιρικό ντέρμπυ ανάμεσα στον Κουρνιαχτό τραχανοπλαγιάς και στην Αντάρα FC )" ο κουρνιαχτός εχει κερδίσει το ντέρμπυ απο ένα γκόλ που βάζουν οι άλλοι Μονιτς(ο Μόνιτς δεν είναι ρώσος ποδοσφαιριστής αλλά η προφορά των λέξεων "μόνοι τους", δηλαδή αυτογκόλ !), οπότε το βράδυ στο πανυγύρι είναι όλο το χωριό για να γιορτάσει την άνοδο της ομάδας στην γ ερασιτεχνική !. γίνεται ο κακός πανζουρλισμός , συγκρουόμενα , στόχοι , βελάκια , μαλλί της γριάς , ποπκόρν, και στο κέντρο δεσπόζει η παράγκα με τα σουβλάκια και τα λουκάνικα !!!! δίπλα ακριβώς έχει στηθεί μία εξέδρα , (ο θεός να την κάνει , πλατοφόρμα απο τρακτέρ είναι κανονικά) και τα όργανα δίνουν πόνο (σιγά μην ξεχνούσα τον μαρκούτη).για μία και μοναδική εμφάνιση η ματούλα, χαμός !! απο κάτω οι ευρισκόμενοι πίνουν τελάρα μπύρες , τα σουβλακια και τα λουκάνικα εκσφενδονίζονται στον αέρα , ο μήτρος της κούλας σέρνι τον χορό , οι ματούλα έχει βγάλει πάνω απο 1000ευρω απο τα 20ευρα που της κολλάνε στο κούτελο"

δεν λέω φωνάρα η άτιμη , πανέξυπνη , με τρομερό χιούμορ αλλα ασύνδετη με το όλο σκηνικό του Σάκις !


δέν σκοπεύω να ανακαλέσω την τότε άποψη μου , ήταν αυτό που ένιωθα μετά το πρώτο live!
σίγουρα ήταν τραβηγμένα τα λεγόμενα μου αλλα είμαι γνωστός κυνικός που δεν νοιάζεται για Political correct διατυπώσεις !
Σίγουρα όμως της οφείλω ενα μεγάλο τεράστιο ΣΥΓΝΩΜΗ για το οτι βιάστηκα να την κρίνω , βιάστηκα να την πάρω απο τα μούτρα , βιάστηκα να την χαρακτηρίσω οτι είναι για τα πανηγύρια.
Χθές βράδυ στο κηποθέατρο ήταν υπέροχη , πατούσε πολύ όμορφα στα τραγούδια του θανάση.
και για μία ακόμα φορά όπως και τότε που τα έχωνα θα επαναλάβω το γραφόμενα μου !
φωνάρα η άτιμη , πανέξυπνη , με τρομερό χιούμορ

υγ1 : έταξα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ αλλά μεγαλύτερο απο μέγεθος 6 δεν παίρνει !
υγ2 ! προσπάθησα να της μιλήσω και χθές στο κηποθέατρο αλλα εξαφανίστηκε με το που τέλειωσε η συναυλία !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31230

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
Μλκ, εσύ μας παράγινες καλό παιδί...με βάζεις σε σκέψεις ;) :laugh:
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31231

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
Φίλιππος έγραψε:
Μλκ, εσύ μας παράγινες καλό παιδί...με βάζεις σε σκέψεις ;) :laugh:

δεν είναι θέμα καλοσύνης ! απλά μια θέμα αξιοκρατίας και αποκατάστασης !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31232

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Χαρακτηριστικό ιδίωμα του έλληνα, να είναι των άκρων...ή θα λυθοβολούμε, ή θα θεοποιούμε τελικά...μέση λύση γιόκ, προσεγγιση της αντικειμενική αλήθειας επίσης δύσκολο έ???

Είτε το θέλουμε είτε όχι, η Μ.Ζαμάνη δεν ειναι ουτε Κανά, ουτε Καλημέρη, ούτε Φριντζήλα..υπολείπεται από όλες τις προαναφερθήσες..κάποια στιγμή πρέπει να αποδεχτούμε όλοι ότι η επιλογή της κατά πολύ μεγάλο ποσοστό είναι λύση ανάγκης, μιας και ο Θανάσης ήθελε ξανά να βάλει γυναικεία φωνή, αλλά αυτό είναι δύσκολο πλέον, μιάς και τα κασέ είναι υψηλά, όπως και οι φωνές οι καλές δεν είναι πολλές.

Χωρίς να θέλω να έρθω σε κόντρα με κανέναν, λυπαμαι αλλά η συμεργασία αυτη θα κριθει αποτυχημενη, και θα ειναι η δευτερη μεγαλη αποτυχια του Θανάση, μετά από εκείνη με τον σαββόπουλο.
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31234

  • Jimmy The Saint
  • Jimmy The Saint's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 354
  • Κάρμα: 28
μα και βέβαια θα είναι αποτυχημένη... αφού ο Θανάσης είδε ότι μας άρεσαν οι πεχλιβάνιδες και οι ανδρομέδες πρέπει από εδώ και πέρα να κάνει μόνο τέτοια τραγούδια και αν δεν βρίσκει την Κανά ή την Μάρθα να τα τραγουδήσει να μην κάνει δίσκο ή περιοδεία για να μην τα χαρακτηρίσουμε αποτυχημένα.. πρέπει να μείνει στάσιμος και απαράλλαχτος σε αυτά που έγραψε πριν 5 με 10 χρόνια και να κάνει μόνο τέτοια από εδώ και πέρα και να συνεργάζεται μόνο με το Μάλαμα, την Κανά, την Λιζέτα, την Μάρθα, τον Μπάμπη, τον Αλέξη, τον Bandoek κτλπ και κανέναν άλλο υπό τον φόβο του μεγάλου κριτή που λέγετε koiladatwntempwn.gr
Έτσι ντύνω την γυμνή μου κακοήθεια με ξέφτια κλεμμένα από τις γραφές και πιο Άγιος δείχνω κυρίως όταν τον Διάβολο παριστάνω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Προς Ματούλα Ζαμάνη ! 13 έτη 7 μήνες πριν, #31235

  • marian
  • marian's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 51
  • Κάρμα: 4
σωστός ο Jimmy the Saint ;) συμφωνώ απόλυτα!
Λοιπον διηγηθειτε τι εγινε εδω, να βρω ξανα του νηματος την ακρη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: