Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου (album)

Σταυρός του Νότου (album) 17 έτη 11 μήνες πριν, #3869

  • PaP
  • PaP's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Ισως πάλι ξεφεύγω από το νόημα της σελίδας που είναι ο Θανάσης αλλά πραγματικά δεν ήξερα που αλλού θα μπορούσα να αρχίσω ένα σχετικό θέμα με αυτό (κατ εμε από τα κορυφαία ελληνικά άλμπουμ) που είναι ο Σταυρός του Νότου και κατεπέκταση Οι Γραμμές των Οριζόντων.

Νομίζω είναι από τους πιο κλασσικούς και παγκόσμιους (από στίχους αλλά και μουσική) δίσκους της ελληνικής δισκογραφίας.

Η ερωτησή μου είναι σχετική με το Γιάννη Κούτρα (τον ερμηνευτή) Αυτός ο άνθρωπος φαίνεται να έχει τραγουδήσει μόνο αυτά τα τραγούδια. Εχει προσωπικούς δίσκους ? Αλλες εμφανίσεις ? 'Η τραγούδησε το Σταυρό και από εκει και πέρα δε βρέθηκε κάτι ισάξιο για να ερμηνεύσει ??
Πέρα από τους λόφους, πέρα από τα βλέφαρα
υπάρχει τόπος και για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου (album) 17 έτη 11 μήνες πριν, #3870

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Συμφωνω και επαυξανω σχετικα με τον Σταυρο του Νοτου και τις Γραμμες των Οριζοντων . Και το περυσινο live απο το Μεγαρο , οπως και η περιοδεια ηταν ισως ο,τι καλυτερο εγινε στην Ελλαδα περυσι .

Στο θεμα μας : O Koυτρας εχει επισης τραγουδησει στον δισκο του Μικρουτσικου \"Μουσικη Πραξη στον Μπρεχτ\" και απο την προσωπικη του δισκογραφια το μονο που ξερω ειναι το οτι κυκλοφορει ενα cd στο οποιο τραγουδαει Πλεσσα και Σπανο , οπως και ενα best of . Τελος , εχω την εντυπωση οτι εβγαλε φετος καινουριο δισκο<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 28/04/2006 18:39
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: