Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: NANOURISMA

Re:NANOURISMA 18 έτη 1 μήνας πριν, #2376

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Γεια χαρά Θανάση! Καλά έκανες και το διευκρίνησες, όντως δεν ήταν ξεκάθαρο αν και δεν φαίνεται να δημιουργήθηκε σύγχυση. ¼σα ειπώθηκαν γύρω από την ανάλυση στίχων απευθύνονταν αποκλειστικά στους αναγνώστες/ακροατές (ως συμμετέχοντες) και όχι στους δημιουργούς. Αυτό ως διευκρίνηση για ό,τι ακολούθησε.

¸χω όμως την αίσθηση ότι κάποιοι από εμάς δεν δίνουμε την πρέπουσα προσοχή στους στίχους των τραγουδιών, κι αυτό είναι ειλικρινά μεγάλο κρίμα. Τόσα πολλά κρύβονται εκεί μέσα! Ελπίζω σιγά σιγά να ξεκινήσουμε να μοιραζόμαστε σχετικές σκέψεις.

Ελίνα, νομίζω πως δεν τέθηκε θέμα μείξης στίχου-μουσικής. Αν κατάλαβα καλά η συγκεκριμένη φράση αναφέρεται αποκλειστικά στο στίχο, στο ότι οι λέξεις κατευθύνουν τις σκέψεις μας. Για το άλλο θέμα που λες, εκεί να δεις διαφάνεια!! (σ' αυτό είναι που θέλω να ανοίξω συζήτηση, σιγά σιγά)
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 1 μήνας πριν, #2378

  • elina
  • elina's Avatar
Ίσως η διατύπωσή μου δεν ήταν σαφής, αλλά δεν αναφερόμουνα στην μείξη στίχου- μουσικής ακριβώς. Το ζήτημα που έθεσα είναι αν είναι θετικό το ότι μας κατευθύνουν οι στίχοι. Είναι θετικό το ότι βάζουν κάποια όρια ή το ζητούμενο εν τέλει είναι το κατά πόσο ελαστικά είναι αυτά τα όρια.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 1 μήνας πριν, #2380

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
σου στέλνω κάτι σε ΠΜ, να και δεν νομίζω να κατάλαβα πάλι.
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 1 μήνας πριν, #2381

  • elina
  • elina's Avatar
Φοινίκη τί κάνεις και δε μπορώ να τα διαβάσω?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 1 μήνας πριν, #2606

  • FEFOS
  • FEFOS's Avatar
OTAN ΛΕΕΙ ΒΑΤΑ ΕΝΝΟΕΙ ΕΝΑ ΘΑΜΝΩΔΕΣ ΕΔΑΦΟΒΙΟ ΦΥΤΟ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΓΚΑΘΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΕ ΒΓΕΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΔΕΡΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 17 έτη 11 μήνες πριν, #4071

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Χθες ειδα την ταινία \"ο Βασιλιας\" η οποία με συνεπήρε!Μετα απο τη συναισθηματικη φόρτιση του εργο,το νανουρισμα ερχεται στο τελος ως λυτρωση...προσωπικα εκλαψα!Δν το ειχα ξανακουσει κ αφορμη για να δω τν ταινια ηταν \"η βροχη απο κατω\" οπου βρισκοναται καποια μουσικα κομματια απο την ταινια,παραλλαγμενα...
(σχετικο-ασχετο)Επιπλεον στην νεα ταινια του Γραμματικου \"Αγρυπνια\" τη μουσικη επιμελειται ο Μπαμπης Παπαδοπουλος

Τελος σχετικα με την ερμηνεια στιχων πιστευω πως \"Οι 3 ανθοι\" αναφερονται στην μετεψυχωση...ετσι δεν δημιουργειται αντιφαση στο στιχο:\"Ξυπνα τις πυλες ανοιξε να μπουν οι κουρασμενοι,να μπω κ εγω που μ'επιασε η διψα για ζωη\"<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: mitsman, στις: 07/05/2006 12:41
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: