Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία-Κορυδαλλός

Συναυλία-Κορυδαλλός 15 έτη 3 μήνες πριν, #28267

  • Χρύσα
  • Χρύσα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 36
  • Κάρμα: 0
Μέσα στον Σεπτέμβρη έγινε στο θερινό θεατράκι μας εδώ στον Κορυδαλλό μια από τις τελευταίες συναυλίες για το 2008 του Θανάση με τον Σαββόπουλο. Ενα παραλειπόμενο θα ήθελα να παραθέσω κι αυτό μόνο και μόνο για να δηλώσω την εκτίμησή μου στο πρόσωπο του πρώτου. Ανάμεσα σε δυο τραγούδια στο μέσον περίπου της συναυλίας ο Θανάσης ανέφερε ένα περιστατικό που θυμόταν από μια εκδήλωση στη Νίκαια πριν χρόνια, στην οποία είχε προσκληθεί να παίξει. Εκεί λοιπόν, σύμφωνα με την αφήγησή του, μετά τη μίνι συναυλία που έδωσε, ένας τύπος τον πλησίασε και επέμενε να τον αποκαλεί Σωκράτη, συγχέοντάς τον με τον Μάλαμα. \"Δεν είμαι ο Μάλαμας, ο Παπακωνσταντίνου είμαι\" τον διόρθωνε ο Θανάσης, αλλά ο τύπος το χαβά του... Σωκράτη και Σωκράτη τον αποκαλούσε. Εκεί λοιπόν που τελειώνει την αφήγηση του περιστατικού ο Θανάσης και κάνει να απομακρυνθεί από το μικρόφωνο, μπαίνει μπροστά ο Σαββόπουλος και λέει το εξής ακατάληπτο αλλά κυρίως απαράδεκτο: \"Δεν πειράζει, δεν έπρεπε να τον διορθώσεις, γιατί έτσι θα είχαμε έναν Μάλαμα χωρίς το αλκοόλ\"(!!!) Το κοινό παγώνει, το ίδιο και ο Θανάσης και μέσα σε φανερή αμηχανία ξαναμπαίνει στο μικρόφωνο μπροστά και λέει: \"Μπα, μην το λες, δεν ξέρεις τι κάνω και τι πίνω εγώ σπίτι μου!\"
Ετσι, με διακριτικό τρόπο και ευγένεια προσπάθησε να μπαλώσει, όσο γινόταν βέβαια, το ατόπημα και το βάναυσα άστοχο σχόλιο του Σαββόπουλου.
Καμιά κρίση δεν επιχειρώ για τη στάση του Σαββόπουλου, απλώς τα αντανακλαστικά του Θανάση μου έκαναν εντύπωση και ήθελα να μοιραστώ αυτό το περιστατικό μαζί σας.
ΥΓ. Στη συναυλία πέρασα καλά πάντως και σαφώς απόλαυσα κυρίως τα μέρη που τραγουδούσε ο Θανάσης. Αυτά...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία-Κορυδαλλός 15 έτη 3 μήνες πριν, #28268

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
εμείς φταίμε που πηγαίναμε στις συναυλίες χωρίς ντομάτες και αφήναμε το ραμολί να ξεσαλώνει !!!
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία-Κορυδαλλός 15 έτη 3 μήνες πριν, #28271

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
kalytera me alkool, para me alchhaimer...
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία-Κορυδαλλός 15 έτη 3 μήνες πριν, #28272

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
καλά έχει πει απείρως αθλιότερα, αυτο ήταν σταγόνα στον ωκεανό (ας μη θυμάμαι καλύτερα απαράδεκτη ατάκα του στα Λουτρά γιατί συγχύζομαι - καλά εκεί άμα είχα ντομάτα χαλαρά την πέταγα - είχα φωτογραφική ήτανε και βαριά ότι πρέπει αλλά τελευταία στιγμή συγκρατήθηκα :mad: )!! Ωραία συναυλία πάντως στον Κορυδαλλο, τη βιντεοσκοπήσαμε σχεδόν όλη αλλά προς το παρόν βαριέμαι να ανεβάζω βίδεα. Εν καιρώ! :rolleyes:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 31/01/2009 17:53
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: