Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09

Re:Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29848

  • Σαμπαζιώτης
  • Σαμπαζιώτης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • " Αγία νοσταλγία πέλαγο ανοιχτό"
  • Καταχωρήσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Παιδιά και εγώ να καταθεσω μερικές σκέψεις 2 εβδομάδες περίπου μετά...
Καταπληκτική συναυλία και εμπειρία μας πρόσφερε ο Θανάσης και η παρέα του. Όσον αφορά το πανό που σήκωσαν ας μην είμαστε υπερβολικοί. Έγινε κάτι σαν διάλειμα απο τη συναυλία... Ο ήχος (που άλλωστε φημίζεται το Θέατρο Βράχων)ήταν καταπληκτικός. Το ίδιο και η απόδοση των μουσικών αν εξαιρέσουμε κάποια λαθάκια που έγιναν πάνω στην ..."τρέλα" και το πιοτό! (Δυστυχώς είμαι και εγώ μουσικός και κατάλαβα κάποια λαθάκια...)

Αυτά είχα να πω. Μακάρι να τον δούμε και στην Πάτρα...
"Μια νύχτα καλοκαιρινή υγρή στη Λισαβόνα, ο ονειροπόλος ποιητής χαϊδεύει τη σιωπή, ο φόρος της διάνοιας πληρώνεται με αγρύπνια, αγρίμι είναι και κρύβεται σε σώμα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09 14 έτη 7 μήνες πριν, #29868

  • bajanabambo
  • bajanabambo's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 24
  • Κάρμα: 0
Είχα καιρό να τον δω και πραγματικά ήταν γαμάτα! Το ευχαριστήθηκα αλλά θέλω κι άλλοοοοο!

Ξεκάρφωτο: Το σκηνικό με τον χαρταετό επίσης γαμάτο. Έξυπνο, λιτό και όμορφο.
Άστρο θαμπό του πρωινού για χάρη σου αγρυπνούμε
Και τούτη η μέρα ας μας βρει μ' αυτούς που αγαπούμε...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09 14 έτη 6 μήνες πριν, #29942

  • myrdel
  • myrdel's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 611
  • Κάρμα: 0
Nautikos έγραψε:
Emena prwsopika mu arese to oti h kopela anti na sastisei ypswse th fwnh ths kai synexise ton logo ths. Exw thn edipwsh oti auta ta nea paideia pou pisteuoun anidiotelos se kati, zhtisan apo ton Thanasi na apeuthinthoun se ena euritero koino. Apo th stigmh pou o idios edwse thn syngkatathesh tou, tote ola kala. H diakoph den nomizw na kseperase ta 3-4 lepta, kai aksizei na akousoume gia 3-4 lepta enan logo symparastashs se synanthrwpous mas pou einai fylakismenoi gia tis idees tous, akoma kai an den symfwnoume apolyta me thn stash tous h’ auto pou ekprwsopoun.

Θα σχολιάσω το γεγονός με 1 βδομάδα καθυστέρηση από το τελευταίο post, αλλά δεν μπορούσα να μπω στην κοιλάδα νωρίτερα (λόγω οθόνης, μπράβο παιδιά που το φτιάξατε και αυτό!!).

Προσωπικά είμαι απόλυτα υπέρ των παρεμβάσεων. Μόνο που για να καταφέρεις να ακουστείς πρέπει να αποτινάξεις τον ξύλινο λόγο, κι αυτή η παρέμβαση είχε, όπως πολλά κείμενα πολιτικού χαρακτήρα, πολύ ξύλινο λόγο. Και το πείσμα στο διάβασμα 4 σελίδων εν ώρα συναυλίας όπου σου έχει παραχωρήσει ο "χ" καλλιτέχνης τη σκηνή είναι επίσης "ξύλινο"...Δεν απευθύνεσαι σε ομοιδεάτες, κι ας σε εκφράζει ένας καλλιτέχνης κι ας έχει δηλώσει ο ίδιος ότι "στηρίζει" και σέβεται τον αντιεξουσιαστικό χώρο. Πας σε μία συναυλία που οργανώνει ο ίδιος, όχι σε μια συναυλία που οργανώνεται από το χώρο για κάποιο συγκεκριμένο σκοπό και έχεις καλέσει τον Θανάση να παίξει για να διαβάσεις 4σέλιδο κείμενο. Χάνεις τον κόσμο έτσι...Και καταχράζεσαι την παραχώρηση του καλλιτέχνη. Εν ολίγοις δείχνεις έλλειψη σεβασμού προς τους πάντες..Και σ'αυτό, αν και ο λόγος της παρέμβασης με βρήκε σύμφωνη, ο τρόπος της παρέμβασης με βρήκε..διάφωνη! :P :lol:

Και δεν με ενδιαφέρει που το post μου είναι μεγάλο, η άλλη διάβσε 4 σελίδες!!! :ninjasad: :whistle:
Mundus vult decipi..ergo decipiatur

(Αχ αυτό το addiction,
αχ αυτό το addiction..)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09 14 έτη 6 μήνες πριν, #29943

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
Αγαπάμε Μυρτώ. :P :kiss: :S :side: :woohoo: :silly: ;) B) :laugh: :cheer: :blink:
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Βύρωνας Θέατρο Βράχων 16-09-09 14 έτη 6 μήνες πριν, #29948

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 87
  • Κάρμα: 0
Μάλλον εννοείς οτι μπήκαν με ντου στη συναυλία και αυτό είναι αλήθεια (μαζί στο ντου άθελα του βέβαια και ο Γιάννης Χαρούλης)... Η κοπέλα ανέβηκε μετά απο άδεια του Θανάση (ήμουνα κοντά και τον άκουσα να της λέει "τώρα έλα, ανέβα") και φυσικά και ο ίδιος δεν φάνηκε να ενοχλείται καθόλου, έκανε μάλιστα και τοποθέτηση στο τέλος (άλλα 2 "χαμένα" λεπτα, στην οποία φυσικά δεν γιούχαρε κανείς)... Φυσικα βέβαια και θεωρώ απαράδεκτο να μιλάμε για χαμένα λεπτα όταν συζητάμε για θέματα προσωπικής ελευθερίας...

Κατα τα άλλα η συναυλία ήταν υπέροχη, όπως σχεδον πάντα, μα πιο πολύ χάρηκα που έμαθα οτι στο καινουριο δίσκο του Χαρούλη μάλλον θα υπάρχουν και οι μαγγανείες (αν ξερετε κάτι πείτε...)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: