Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30709

  • Σαμπαζιώτης
  • Σαμπαζιώτης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • " Αγία νοσταλγία πέλαγο ανοιχτό"
  • Καταχωρήσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Δε θα συμφωνήσω σε αρκετά απ' αυτά που είπε ο σεβαστός mccormick. Για τη φωνή του Σιώτα, συγκεκριμένα, νομίζω ότι λανθάνεις. Φυσικά αυτό είναι προσωπική άποψη και σεβαστή. Επίσης, παιδιά νομίζω ότι έχουμε "πέσει" όλοι πάνω στη Ματούλα βλέποντας μόνο 2 lives. Ας αφήσουμε την μπάντα να ψηθεί λίγο.
Καταλαβαίνω ότι αυτά είναι προσωπικές απόψεις και μπορεί εγώ να μην συμφωνώ αλλά ας μην δημιουργούμε τραγικό κλίμα για όσους θέλουν να πάνε σε επερχόμενα lives. Αυτά..

Με σεβασμό (πάντα) και φιλικά.
"Μια νύχτα καλοκαιρινή υγρή στη Λισαβόνα, ο ονειροπόλος ποιητής χαϊδεύει τη σιωπή, ο φόρος της διάνοιας πληρώνεται με αγρύπνια, αγρίμι είναι και κρύβεται σε σώμα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30710

mccormick έγραψε:
Φανατικός “φίλος” του Θανάση εδώ και 16-17 χρόνια, από τις αρχές της δεκαετίας του ’90.

Περίμενα με ανυπομονησία αυτήν την συναυλία μια και βγαίνει υποτίθεται ο νέος του δίσκος σε λίγες μέρες. Ημέρα συνάντησης φίλων που βρισκόμαστε μόνο στις συναυλίες του.
Πριν την συναυλία μιλάμε για πολιτικά, κοινωνικά οτιδήποτε άλλο εκτός από Θανάση μια και θεωρούμε πως σίγουρα θα μας ‘αποζημιώσει’ και με το παραπάνω. Είναι εκτός κριτικής.

Τα σχόλια πάντοτε γίνονται μετά.

το πλήρες review με την playlist της συναυλίας εδώ

www.paliotraktera.gr

Ευχαριστώ που χρησιμοποίησες την φωτογραφία μου (χωρίς να ερωτηθώ φυσικά), άλλα γιατί έκοψες την υπογραφή μου?

...φιλικά

δεν νομίζω ότι θα είναι ωραίο να ποστάρουμε έτσι:

Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 11 μήνες πριν, από τον/την Στέφανος Λαμπρίδης.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30711

  • kvazar
  • kvazar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 23
  • Κάρμα: 2
Και εγώ δε θα συμφωνήσω σε ακόμα πιο αρκετά,με σεβαστή,βεβαίως,την άποψη του καθενός,έχοντας όμως οδηγό την πίστη ότι ο Θανάσης,ε,κάτι θα ξέρει πιο πολλά από μας για το σχήμα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30712

  • mccormick
  • mccormick's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 8
  • Κάρμα: 0
μη με μαλωνεις είμαι στην δουλεια και την δικια μου φωτο την εχω σπιτι... την εβγαλα... και ειλικρινα συγνωμη...
από τα μπαΐρια στο... διαδίκτυο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30713

Δεν χρειάζεται να την βγάλεις, αλλά να κρατάς τα σχήματα είναι κάτι καλό που αν το έχεις κατά νου δεν θα σου βγει σε κακό με τίποτα, ποτέ, σε ότι και αν κάνεις.

Στέφανος
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30714

  • melia
  • melia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 286
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Φιλτατε συγκοιλαδιτη mccormick,
δεν ξερω πως φανηκε στους αλλους αλλά εμένα κάθε άλλο παρα για ριβιου μου φανηκε. Με μια "φιλία" 16-17χρόνων περιμενα ένα πιο ψωμωμενο ριβιου. Μια παραθεση σημαντικών στιγμών-τραγουδιών της συναυλιας αναιρώντας την αξία τους με κάθε παλιότερη, καλυτερη (μαλλον) εκδοχή. Δεν βρέθηκα σε καμία από τις δυο συναυλίες και θα κάνω πολύ καιρό ακόμα απ' οτι φαινεται. :P (προφανώς όχι γιατί δεν θέλω ή με απογοητευουν οι κριτικες)! Πάντως αν ακουγαμε ακόμα Λιζετα Μελίνα Μάρθα (δεν αμφιβάλλω σε καμια περιπτωση γι'αυτες ίσα ίσα είναι λατρεμένες όλες τους) δεν θα είχαν αφεθεί περιθωρια πειραματισμου του Θαναση. Κάθε συνεργασια έχει τη χάρη της, τα καλά της κα τα κακά της. Λαικεδελικα με μαρθα ναι ήταν ζενιθ. αλλα ζενίθ για αυτό το σχήμα με άλλα δεδομενα. Γουατεβερ. Ας ψηθεί κι αυτό το σχήμα και βλέπουμε! ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ παντως, οσο πιο κάθετα γινεται με την άποψη περι φωτη τραγουδιαρη. Όσο για το χαρούλη δεν καταλαβα την αντιστοιχιά με αλκινοο σε σχέση με τα τοσο δυνατα τραγουδια που δεν μπορει να πει. Αλκινοος=Θανασης????? :blink: :dry: Ευχαριστουμε για την πλεηλιστ! Νομίζω πως εγω θα έβαζα + στην παραγκα.

Όσο για τα συνθήματα κλπ "απο τους φανατικους του θαναση" θα συμφωνήσω με τον προλαλησαντα palalos σχετικά με την κοινωνικό-πολιτική διάσταση της μουσικής, που σίγουρα η μουσική του θαναση εντασσεται σε αυτή την κατηγορία.

Λυπάμαι που ακούγονται τοσο αρνητικα σχολια για τη Ματουλα. Δεν έχω άποψη γι'αυτο το θέμα απλά σκέφτομαι πόσο έντονα λέγαμε πέρυσι πως λείπει η γυναικεία φωνή.
Όσο για το αν για κάποιον μια καλή συναυλία συντίθεται από τους επι-σκηνης-συντελεστές της, τους βρίσκω λάθος. χωρίς παρεα δεν πας πουθενα. (και χωρις κοιλαδα επισης :P )

Το μπουκαλι οποιουδηποτε υλικού και αν ήταν, ασχολιαστο.

P.S.1 Αναμένω μερικούς αγαπητούς reviewers!
P.S.2 Σας σκεφτομουν όλους μαζι και σας ζηλευα. :blush:
νηφαλια και παράλογη η γη που περπατώ.
Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 11 μήνες πριν, από τον/την melia.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: