Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30824

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
ξέρει κανείς πώς μπορούμε να το κατεβάσουμε αυτό το εκπληκτικό βίντεο από το mychannel?
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30826

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
palalos έγραψε:
ξέρει κανείς πώς μπορούμε να το κατεβάσουμε αυτό το εκπληκτικό βίντεο από το mychannel?

με την συγκατάθεση του Αγίου μπορώ να δώσω link η τρόπο κατεβάσματος !!!
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30827

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
navar ευχαριστώ προκαταβολικά!Άγιε δώσε το πράσινο φώς!!!!!!!

(navar μπορείς και με προωσωπικό μήνυμα να μου πείς δεν θα το πώ σε κανέναν!!!! B) :silly:
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30828

  • Τειρεσίας
  • Τειρεσίας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 32
  • Κάρμα: 1
Πολύ ωραία βραδιά, με τα καλά της και τα άσχημά της φυσικά, αλλά τελικά ήταν μια πολύ καλή συναυλία όπου ακούσαμε αγαπημένα κομμάτια σε εξαιρετικές εκτελέσεις.

Θετικά:
- Μου άρεσαν πάρα πολύ τα πνευστά σε Σαν Μικέλε και Κάτω απ’το μαξιλάρι. Ειδικά το 2ο νομίζω ότι ήταν από τις καλύτερες στιγμές της βραδιάς. Αλλά και το πρώτο, σε σχέση με πέρυσι, φέτος μου άρεσε πολύ περισσότερο.
- Απίστευτη εκτέλεση στον Πεχλιβάνη. Ειδικά εκεί που ο Θανάσης έπαιζε με τα δόντια ήταν φοβερό στιγμυότυπο.
- Πρέπει να είμαι από τους λίγους που βρήκαν διασκεδαστική και όμορφα τρελή την reggae-ska παρουσίαση των μουσικών. Η Ζαμάνη ήταν εξαιρετική σε αυτό το πράγμα. Έδωσε ενέργεια σε μια διαδικασία που συνήθως είναι βαρετή στις περισσότερες εγχώριες συναυλίες. Αυτό είναι το θετικό και ας κρατήσουμε τουλάχιστον αυτό. Εντάξει, ίσως η διάρκεια να ήταν υπερβολική, αλλά δεν μπορείς να πεις ότι δεν ήταν κάτι το διαφορετικό και ωραίο.
- Για τη Ζαμάνη ειπώθηκαν πολλά. Αυτά που βρήκα θετικά πάνω της είναι η ενέργεια που δίνει στη σκηνή, ο αυτοσαρκασμός της, η παρουσία της στη σκηνή που "αποδομεί" σοβαρότητες, ενώ δεν με ενόχλησαν οι ερμηνείες της σε "Μιλώ για σένα", "Αγιάζι", "Τρεις ανθοί". Πάρα πολύ καλή και συγκινητική ήταν στα ηπειρώτικα.
- Το "Αγιάζι" μ’άρεσε πάρα πολύ. Καταλαβαίνω βέβαια όσους το βρίσκουν "επιτηδευμένο" στιχουργικά, αλλά εγώ το βρήκα φοβερά εύστοχο. Ας πούμε και μερικά πράγματα με το όνομά τους, χωρίς άσκοπες εσωτερικότητες. Χρειάζεται κι αυτό...
- Αντρέας Πολυζωγόπουλος καλύτερος από πέρυσι. Μ’άρεσαν τα παιξίματά του.
- Καταχάρηκα που άκουσα τις Διάφανες Αυλαίες. Δεν το περίμενα... Από τις πολύ καλές στιγμές
- Θανάσης σε μεγάλα κέφια γενικά. Καλές ατάκες, χαμόγελο ειλικρινές, τα έδωσε όλα.
- Ενθουσιάστηκα/ξετρελάθηκα/χάζεψα με τις οθόνες-κάδρα. Απλά ένα από τα καλυτερα σκηνικά που έχω δει ποτε μου συναυλία! Φοβερά καλαίσθητο! Πολλά μπράβο!
- Χαρούληηης! Σούπερ έκπληξη, σούπερ ερμηνείες.

Αρνητικά
- Εντελώς υποκειμενική γνώμη αυτή, αλλά οι όποιες κορυφώσεις πήγαιναν να δημιουργηθούν στη συναυλία, κόβονταν από κακές επιλογές όπως το να πουν ο Χανιώτης και η Ζαμάνη από ένα δικό τους κομμάτι προς το τέλος (!!!).
- Δεν ξέρω ποιός σκέφτηκε να πει η Ζαμάνη την Κοιλάδα... Άστοχο. Επίσης δεν ξέρω γιατί έπρεπε να μοιάζουν τα Παξιμάδια με κακό ποιοτικά νησιώτικο. Άχρωμη, άνευρη, άψυχη επίσης η ερμηνεία της στην Περσεφόνη. Εδώ, όσο και να συγκρατιόσουν, τη σύκγριση με Μάρθα δεν την απέφευγες... (οι οποίες γενικά συγκρίσεις είναι μάλλον λάθος, αλλά τελοσπάντων)
- Το "Σιμούν" χάθηκε... Κρίμα γιατί προσωπικά μ’αρέσει πάρα πολύ.

Ο Θανάσης πειραματίζεται, ψάχνεται, αλλάζει/πειράζει πράγματα και στην τελική... ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ! Έτσι πας παρακάτω: όταν είσαι δημιουργικά ανήσυχος. Θα μπορούσαμε να βλέπουμε/ακούμε την ίδια μπάντα επί χρόνια, να παίζει το ίδιο καλά πάντα και να μην αλλάζει τίποτα. Θα το θέλαμε; Μάλλον όχι. Το λέω αυτό με την ευκαιρία της κουβέντας που άνοιξε περί συγκρίσεων με Λαϊκεδέλικα, Μάρθα και Μελίνα. Ναι, να πούμε ότι προφανώς δεν συγκρίνεται με Λαϊκεδέλικα αυτό που είδαμε τη Δευτέρα, αλλά να μην φτάσουμε στην παρελθοντολαγνεία. Είναι μεγάλη υπόθεση που βλέπουμε/ακούμε αυτόν τον άνθρωπο... Θα έχουμε να το λέμε!
Κι αν σου πουν πως μʼείδαν τύφλα / πες τους το κανα για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30829

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Τειρεσίας έγραψε:


Αρνητικά

- Δεν ξέρω ποιός σκέφτηκε να πει η Ζαμάνη την Κοιλάδα... Άστοχο. Επίσης δεν ξέρω γιατί έπρεπε να μοιάζουν τα Παξιμάδια με κακό ποιοτικά νησιώτικο. Άχρωμη, άνευρη, άψυχη επίσης η ερμηνεία της στην Περσεφόνη. Εδώ, όσο και να συγκρατιόσουν, τη σύκγριση με Μάρθα δεν την απέφευγες... (οι οποίες γενικά συγκρίσεις είναι μάλλον λάθος, αλλά τελοσπάντων)
- Το "Σιμούν" χάθηκε... Κρίμα γιατί προσωπικά μ’αρέσει πάρα πολύ.

Ειδικά για την κοιλάδα άσε...πρόσπαθώ να τη ξεχάσω αυτήν την εκτέλεση όνομα και πράμα!!!!έμοιαζε με κονιτοπούλου μετά από 10ωρο πρόγραμμα....
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 11 μήνες πριν, #30830

  • Blacksatin
  • Blacksatin's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 0
hatzi_88 έγραψε:
Ενδεικτικά:

Το λάιβ στο Πέτρας ήταν σούπερ. Δεν ήταν; Γιατί να ψειρίζουμε τόσο πολύ το πράμα; Σχετικά με το υπερτατο λάιβ στο Μεταξοχώρι το λες κατώτερο, αλλά κλαιν. Μπροστα στην αρένα υπήρχε παλμός και περάσαμε τέλεια. Η μπάντα ήταν καλύτερη απο το εναρκτήριο λαιβ της και φαντάζομαι στα επόμενα θα 'ναι ακόμα πιο καλή. Καλή φάση που σηκώθηκε ο κύριος Παντέλης. Μπορεί να τον πονούσε το πόδι του στο μεταξοχώρι. Την ηλεκτρική κιθάρα πάντως τη βρίσκω πολύ διακριτική, μακάρι να "χώνει" περισσότερο στο μέλλον, αλλά δεν νομίζω. Έτσι θα τα παίζουν τα κομμάτια. Η Ματούλα ωραία παρουσία, αυτό το έθνικ ταιριάζει μια χαρά στο Θανάση. Αλλά δε με ενθουσιάζει, δεν είναι τόσο του στυλ μου μάλλον. Όπως και να χει καλή αρχή και καλά να 'μαστε να πάμε και σε άλλες ωραίες συναυλίες.


- Χρήστο, αυτό για το Σ' Αφήνω γεια ΞΑΝΑΠΕΣΤΟ! Απίστευτη εκτέλεση, ίσως καλύτερη απο λαικεδέλικα.

- Ματσιφτάρι γιατί εκτός πλειλιστ? Κριμα, είναι ωραίο στα λαιβ.


Έχεις δίκιο, έλειψε το συγκεκριμένο,όπως και η Παλιά Πληγή!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: