Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30842

  • 8anasoplhktos
  • 8anasoplhktos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 12
  • Κάρμα: 0
(άκου και μόνος σου)
Χώρίς παρεξήγιση φίλε αλλά επειδή ξέρω κάτι λίγα απο μουσική (χωρίς να το παίρνω πάνω μου σε καμία περίπτωση) πιστεύω οτι όλοι αυτή η νοσταλγία και η τρέλα για τους Λαικεδέλικα και εκείνη την περίοδο γενικά πηγάνεί μονο και μόνο απο το γεγονός οτι τότε ο Θανάσης πηρε πραγματικά τα πάνω του (οπού αυτό δέν σημαίνει οτι πρίν δεν ακουγόταν) και όχι για την πραγματική αξία της μουσικής του... Υποσυνείδητα σίγουρα αλλά σε καμία περίπτωση αντικειμενικά. Σκέψου το έτσι, την πρώτη φορα πχ που έφαγες ντολμάδες, τους είχε φτιάξει η μάνα σου και ήταν απλά τέλειοι, αλλά όταν πήγες στο σπίτι του ξαδέρφου σου, οπού τους είχε μαγειρέψει η θειά σου, σου ξίνιζαν και σου βρόμαγαν και δέν σου άρεσαν (άσχετα αν η μάνα σου του παράβραζε)! Αλλά τους "έφαγες απο σεβασμό"! Έτσι λειτουργούμε στο κάθετι πάντα, γιατί(όπως είπες) είμαστε όλοι άνθρωποι, κι ο Θανάσης βέβαια!
Όχι δέν είστε όλοι τρελοί που δέν σας άρεσε η Ματούλα, απλά πήγατε στης Θειάς σας περιμένοντας να φάτε τους ντολμάδες της μάνας σας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30845

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
8anasoplhktos έγραψε:
Όχι δέν είστε όλοι τρελοί που δέν σας άρεσε η Ματούλα, απλά πήγατε στης Θειάς σας περιμένοντας να φάτε τους ντολμάδες της μάνας σας...

Ωραίο !!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30847

  • Blacksatin
  • Blacksatin's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 0
8anasoplhktos έγραψε:
Όχι δέν είστε όλοι τρελοί που δέν σας άρεσε η Ματούλα, απλά πήγατε στης Θειάς σας περιμένοντας να φάτε τους ντολμάδες της μάνας σας...

Ths manas mas? :O

Όχι φίλε μου, δεν είναι έτσι. Απλώς έχουμε συνηθίσει σε συγκεκριμένη ποιότητα, ειδικά από το Θανάση, γι' αυτό και δεν ακούμε Βανδή. Νομίζω έχεις κάνει λάθος focus. Αυτό που λέμε είναι πως δεν είναι όλες οι συνεργασίες του καλές, και με πολύ καλή διάθεση και αγάπη λέμε τη γνώμη μας... Όσο για τους ντολμάδες... Νόμιζα πως η μάνα μου κάνει τους καλύτερους, μέχρι που δοκίμασα της πεθεράς μου...
Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 10 μήνες πριν, από τον/την Blacksatin.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30849

  • 8anasoplhktos
  • 8anasoplhktos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 12
  • Κάρμα: 0
Πρώτον σύντροφε, η συνήθεια ειναι πολύ κακή συνήθεια.Επειτα εγώ δεν κατέκρινα ποτέ την κρίση, μα την σύγκριση. Εχω μάθει στην ζωή μου πως δέν υπάρχει χειρότερο πράγμα απο το να λές αυτός είναι καλύτερος απο εκείνον, το έκανα και εγώ, πλήρωσα και έμαθα. Όσο για τα τραγούδια που δέν ακούστηκαν χθές όπως έχουμε "συνηθίσει" να τα ακούμε ας πούμε καλύτερα οτι μας αποκάλυψαν πτυχές τους που δέν είχαμε φανταστεί...

Υ.Γ.
Τώρα για την πεθερά σου πρόσεχε γιατι για να σου αρέσουν οι ντολμάδες της πιό πολύ απο της μάνας σου μπορεί να σου βάζει μέσα τίποτα περίεργες ουσίες...(οκ αυτό ήταν αστείο)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30850

  • Blacksatin
  • Blacksatin's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Δεν έχω την ίδια άποψη μαζί σου, αλλά υποθέτω πως γι' αυτό είναι τα forums, για να ακούγονται διαφορετικές γνώμες... Σίγουρα μια καινούρια "εκδοχή" ενός τραγουδιού σου δίνει κάτι, ακόμα κι αν είναι "κακή", μα αυτό δε σημαίνει πως σου αρέσει κιόλας.Γι' αυτό ακούμε Θανάση κι όχι Βανδή, όπως προείπα. Δε νομίζω πως το να μη μας ταιριάζει η Ματούλα είναι θέμα στενομυαλιάς, απλώς δεν μας κάνει και κάτι το ιδιαίτερο, είναι θέμα γούστου. Αν διαβάσεις την πρώτη μου απάντηση στο post, θα καταλάβεις πως δεν κρίνω τις επιλογές του Θανάση, ούτε και συγκρίνω. Όταν πρωτοάκουσα το Θανάση, ανατρίχιασα, κι ας μην ήταν γνωστός, κι ας είχα μάθει στους ντολμάδες της μάνας μου :blink: ! Δε συνέβη το ίδιο με τη Ματούλα, δυστυχώς, και το αναφέρω σαν παράδειγμα κι όχι ως σύγκριση.

Αυτό που προσπαθείς να μας πεις, φαντάζομαι, είναι "keep your mind open to new stuff", και καλά κάνεις... Απλώς σου εξηγώ πως μερικά πράγματα είναι θέμα γούστου, "διαφορετικού αυτιού" αν θες, κι όχι στενομυαλιάς. I made my point οπότε δεν κουράζω άλλο εσένα και τους αναγνώστες αυτού του thread B) .
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 13 έτη 10 μήνες πριν, #30851

  • 8anasoplhktos
  • 8anasoplhktos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 12
  • Κάρμα: 0
Κάτι τέτοιο ήθελα και γώ να πώ αλλά δέν το συναιχίζω γιατι προβλέπω να τρώω πολύ ξύλο... :S
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: