Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33477

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
touplikiotis έγραψε:
Αν σας χαλαει μη το πινετε λεμε!!!!

Φίλιππος έγραψε:
Επίσης, αν σας χαλάει, μην την πίνετε!!!

(Άντε, γιατί μερικούς η λέξη Μ δεν τους καλύπτει!)

το θέμα δεν είναι μόνο τι κάνουν αυτοί και τί πίνουν το θέμα είναι οτι το κάνουν και σαν παρέα και δεν μπορεί να μαζέψει κανέναν τους άλλους !
και εμείς πίνουμε και εμείς φωνάζουμε και μερικές φορές και εμείς ενοχλούμε , αλλα συνήθως είναι 1-2 άτομα απο την παρέα και οι υπόλοιποι τους μαζεύουν έτσι ώστε να μήν ξεφεύγει η κατάσταση !
στις περισσότερες φορές υσχίει το ντόμινο , αν ξεφύγει κάποιος και δεν τον συνετέσει κάποιος μετά παραδειγματίζονται και άλλοι !

billpap έγραψε:
να περιμενεις μια βδομαδα , να κανεις 500 χλμ , και για ενα ανεγκεφαλο δεκαπενταχρονο να χαλαει η συναυλια ......... αυτο φταει η εμεις ?????
τουλάχιστον το μεγάλο μπάχαλο έγινε στα 2 τελευταία τραγούδια !
δεν την χάσαμε την συναυλία αν και θα έπρεπε και ο ίδιος ο θανάσης τελικά να γίνει λίγο πιο βεντέτα και να το έληγε !
να έλεγε καληνύχτα και να έφευγε απο την σκηνή !
μέσα στην καρδία με πόνεσε που ο άνθρωπος αν και είχε ολοκληρώσει το πρόγραμμα προσπαθούσε να συνετίσει τους ανεγκέφαλους και να συνεχίσει να παίξει !


nicolasgiann21 έγραψε:
Κι εμεις...Που τοσοι ειμασταν και τον..."κοιτουσαμε"!(μλκια)
και τί άλλο να κάναμε ?
τί μπορούσαμε να κάνουμε επιπλέον ?
για πολύ ώρα τον πήρα με το καλό , τον πήρα με το άγριο , τον κατέβασα μία φωρά , τον κράτησα άλλες δύο να μήν ανεβεί .... τί άλλο ?
δεν θα του έκανα την χάρη να τον δείρω , δεν είναι του χαρακτήρα μου .... δεν με πάει καρδιά ρε γμτ !!!

Alex_Thessaloniki έγραψε:
Έφαγε καλή σέντρα όμως, αν και με καθυστέρηση!
και αυτό ήταν καλό ?
ο ήχολήπτης να σπρώχνει τον τύπο απο την σκηνή και να τον πετάει κάτω ?
και αν έσπαζε τίποτα το παλικάρι ?
με στεναχώρησε ο Πελοπίδας !
άσε που μετά έγινε της τρελής !!!
βρέθηκα να τραβάω ταυτόχρονα 2 που ήθελαν να ανεβούν και να τα σπάσουν !!!


touplikiotis έγραψε:
Μη λετε τετοια . Θα μας πουν οτι δεν εχουμε ευαισθησιες και οτι δεν συμμεριστηκαμε την αναγκη του να φωναξει για τον αγωνα του. Μη σου πω οτι θα μας πουν και φασιστες ...

μερικές φορές είναι πολύ λετπά τα όρια !
έχει παραπάει αυτό το θέμα , ο θανάσης αν έχει κάτι να πεί θα το πεί , δεν είναι ανάγκη να τον πιέσει μια τσογλανοπαρέα , δεν είναι λογικό σε καμία περίπτωση να γίνει ο θανάσης φερέφωνο κανενός .
τα τραγούδια του και η ώς τώρα στάση του λένε πολλά !
εμένα μου φτάνουν προσωπικά !

φτάνει κανείς στο τέλος να λέει πως οι μισητοί σεκιουρητάδες τελικά είναι αναγκαίοι !
,πως ο καθένας κοιτάει τον κόλο του και δεν κάνει ότι μπορεί για να προστατεύσει αυτό που τόσο αγαπάει , πως είμαστε άξιοι της μοίρας μας !

τέσπα κάποια στιγμή εμείς οι ίδιοι πρέπει να απομονώσουμε με ωραίο τρόπο τέτοιες συμπεριφορές , πρέπει να αποβάλουμε τέτοια φαινόμενο απο τα live !

στα της συναυλίας πάντως , πρίν αρχίσουν τα χαζά , ήταν ένα πολύ ώραιο live με λίγο κόσμο και με τον θανάση σε κέφια , με την ματούλα να τρώει μπόλικα πορτοφόλια :P

ΥΓ1:ευχαριστώ την peace για το ωραίο σύνθημα ;P
ΥΓ2:με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε η 1η θανασοσύναξη Τρικάλων το Σάββατο που μας πέρασε ας είναι καλά οι γνωστές αδερφές απο το θεσσαλικό group , ευχαριστούμε για την φιλοξενία !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33480

Μάλιστα.

Απ' τη μια, δυο αθρώποι που μέθυσαν (και πραγματικά, δεν ξέραν τι κάναν - η φάση τους ήτανε εντελώς απαράδεκτη) κι από την άλλη, οι ξεμέθυστοι (πλην αγανακτισμένοι) καταναλωτές που τους «χάλασε η συναυλία» κι είναι «αναγκαίοι», λέει, οι σεκιουριτάδες...

Ώπα, αδέλφια. Ψυχραιμία. Και μην αλληλοσφαζόμαστε.

Ένα βραδάκι στην ταβέρνα ήτανε, που κάποιος ήπιε (τι ήπιε - του δωσε και κατάλαβε, δλδ), φώναξε (και με το παραπάνω, λέμε) και τα καμε και λίγο μαντάρα.

Ούτε βία και μπουνιές χρειάζονται... κι ούτε αστυνομίες, στρατοί και σεκιουριτάδες.

Γλυκά, ήρεμα, και με κατανόηση.

[Θανάση, το επίδομα τα βαρέα κι ανθυγιεινά, το δικαιούσαι πρώτος, λέμε]

Η στάση του Θανάση ήτανε, για μένα, η πιο ζεστή και μεστή από νόημα «στιγμή» της συγκεκριμένης συναυλίας.

Γιατί πέρα από τα λόγια, και πέρα από τα τραγούδια, υπάρχουν κι οι πράξεις.

Κι απ' αυτές, ε, πώς να το κάνουμε - είναι κάποιες που σου ζεσταίνουν την ψυχή.


Θανάση, να 'σαι καλά - και ένα, από καρδιάς, ευχαριστώ.

Ήτανε (μαζί και μ' αυτά που συνέβησαν) ένα πολύ όμορφο βράδυ.

ΓεροΠαρατατικός
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33481

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
ΓεροΠαρατατικός έγραψε:
Μάλιστα.

Απ' τη μια, δυο αθρώποι που μέθυσαν (και πραγματικά, δεν ξέραν τι κάναν - η φάση τους ήτανε εντελώς απαράδεκτη) κι από την άλλη, οι ξεμέθυστοι (πλην αγανακτισμένοι) καταναλωτές που τους «χάλασε η συναυλία» κι είναι «αναγκαίοι», λέει, οι σεκιουριτάδες...

δεν νομίζω να ήταν η πρώτη φωρά που μέθυσαν οι συγκεκριμένοι και έκανα πρόβλημα !
δεν είναι και τόσο αθώο όταν ο συγκεκριμένος ένας που το παραέκανε έλεγε "ε σιγά και στην βαρβάρα έκανα μαλακίες ας κάνω και εδώ " τον ακούσαμε 2 άτομο να το λέει !
εκεί δεν είναι κάτι που έτυχε αλλα κάτι προμελετειμένο !
μα ντέ και καλά να γουστάρεις το "προιόν" μου ? μα και εγώ καταναλωτής είμαι ! κρίμα δεν είναι ? πλήρωσα για να απολαύσω κάτι χωρίς την ατραξιόν του ανώριμου !

και μιάς και μιλήσαμε για πιώματα , αλκοολ κλπ , να πώ εδώ οτι:
όλα αυτά είναι ενας μεγεθυντικός φακός , όσο περισσότερο πίνεις τόσο πιο πολύ μεγαλώνει το εγώ σου και έρχεται στην επιφάνεια !!!
οπότε αυτό που με πειράζει πιό πολύ είναι η μαυρίλα που κρύβουν κάποια παιδάκια μέσα τους και βρίσκουν την ευκαιρία να την κοινωποιήσουν με λίγο αλκοόλ παραπάνω !


ΓεροΠαρατατικός έγραψε:

Ώπα, αδέλφια. Ψυχραιμία. Και μην αλληλοσφαζόμαστε.

Ένα βραδάκι στην ταβέρνα ήτανε, που κάποιος ήπιε (τι ήπιε - του δωσε και κατάλαβε, δλδ), φώναξε (και με το παραπάνω, λέμε) και τα καμε και λίγο μαντάρα.

Ούτε βία και μπουνιές χρειάζονται... κι ούτε αστυνομίες, στρατοί και σεκιουριτάδες.

Γλυκά, ήρεμα, και με κατανόηση.
κατανόηση σε τί ? σε κατασυρροήν προβληματικό άτομο ?
κατανόηση σε τί ? σε έναν άνθρωπο που την βρίσκει να είναι πρόβλημα και να πηδάει στεγνά όμορφες στιγμές άλλων ?
και βέβαια δεν χρειάζονται μπουνιές , ούτε αστυνομίες , ούτε σεκιουρητάδες !
χρειάζονται απλά , τρόποι, αρχές , σεβασμός στους γύρω του , αλλα πού να τα βρεί !!!


ΓεροΠαρατατικός έγραψε:

[Θανάση, το επίδομα τα βαρέα κι ανθυγιεινά, το δικαιούσαι πρώτος, λέμε]

Η στάση του Θανάση ήτανε, για μένα, η πιο ζεστή και μεστή από νόημα «στιγμή» της συγκεκριμένης συναυλίας.

Γιατί πέρα από τα λόγια, και πέρα από τα τραγούδια, υπάρχουν κι οι πράξεις.

Κι απ' αυτές, ε, πώς να το κάνουμε - είναι κάποιες που σου ζεσταίνουν την ψυχή.


Θανάση, να 'σαι καλά - και ένα, από καρδιάς, ευχαριστώ.

Ήτανε (μαζί και μ' αυτά που συνέβησαν) ένα πολύ όμορφο βράδυ.

ΓεροΠαρατατικός
δεν αντιλέγω οτι η στάση του θανάση ήταν πέραν του δέοντος σωστή !
απλά παραείταν σωστή , θα έπρεπε να μήν είχε ασχοληθεί καθόλου με τον άμυαλο , να πεί μια καληνύχτα και να την κάνει , ίσως έτσι και ο ίδιος έδειχνε οτι δεν συμφωνεί με αυτά !


καταλήγοντας να πώ "κίτρινα φοράς και μάυρα, μες της ομορφιές " ΓεροΠαρατατικέ
καλώς μας ήρθες , και θα χαρώ αν απο όλα όσα έγιναν , έμαθες κάτι εσύ και η παρέα σου και την επομενή φωρά σεβαστείτε λίγο παραπάνω εμάς που πάμε στην συναυλία για να ακούσουμε Θανάση και όχι
1)για να βρίσουμε την αστυνομία
2)γιατί αλλού αν κάναμε τα ίδια θα μας είχα ταράξει στην φάπα
3)γιατί ο θανάσης είναι και καλά μόδα στους κύκλους μας
4)γιατί ο Αρης δεν παίρνει πρωτάθλημα
5)γιατί ψάχνουμε αιτία να κατεβάσουμε τον βόσπορο κλπ κλπ άλλα ΕΚΤΟΣ απο το να ακούσουμε θανάση !
σεβαστείτε την επόμενη φορά και εμάς !
γιατί θα πάψουμε να σας σεβόμαστε και μέις ! άντε μπράβο παλικάρι μου !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33482

Φίλε navar, δεν δείχνεις να εννόησες και πολλά απ' αυτά που έγραψα. Και να με συμπαθάς, δεν δείχνεις να κατάλαβες και πολλά ούτε κι από τη συναυλία που «πλήρωσες» για να απολαύσεις.

Έφερα το παράδειγμα της ταβέρνας. Που άμα κάποιος πιει και ασχημονήσει - τουλάχιστον έτσι το συνηθίζουμε στα χωριά μας - δεν εννοούμε να φωνάζουμε τους ... χωροφυλάκοι.

Αντιθέτως, τον αντιμετωπίζουμε ήρεμα και με κατανόηση - κι ας κάμει το άσχημο παραστράτημα - γιατί απ' την μαυρίλα, που λες κι εσύ, που κάποιος μπορεί να κρύβει μέσα του κανείς δεν λυτρώθηκε εισπράττοντας κι άλληνα τόση απ' έξω.

Και γιατί στο αυτονόητο που λες, στον αλληλοσεβασμό δλδ, δεν αισθανόμαστε πως θα φτάσουμε ούτε με βία και ούτε με απειλές (του τύπου «θα πάψουμε να σας σεβόμαστε και μέις»).

«Ελάτε, ελάτε να το τραγουδήσουμε παρέα» ήτανε αυτό που ειπώθηκε στα πιωμένα παιδιά στη συναυλία (που για 'σένα συνιστούν «κατασυρροήν προβληματικά άτομα», βέβαια) - και θα επιμείνω πως ήτανε η πιο ζεστή στιγμή της.

Όσο για την κατάληξη, που ξαφνικά μου κοτσάρεις ήθη και παρέες («θα χαρώ αν απο όλα όσα έγιναν , έμαθες κάτι εσύ και η παρέα σου») για να μου απευθυνθείς μέτα σε β' πληθυντικό («και την επομενή φωρά σεβαστείτε λίγο παραπάνω εμάς») να τα αντιπαρέλθω σιωπηρώς και χάριν ευγενείας.

Άλλωστε είπαμε. Ήρεμα.
Και με κατανόηση.

Χαιρετισμούς
ΓεροΠαρατατικός
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33483

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
βρε μιά χαρά κατάλαβα τα πάντα !
και επίσης είναι προφανείς και ο λόγος που αλλάζω πρόσωπο όταν σου απευθύνομαι, το μαρτυρά η ημερομηνία που έκανες το πρώτο πόστ...

απλά εσύ επιμένεις να χρυσώνεις το χάπι και να θέλεις να μας πείσεις ότι ολα είναι λογικά και απλά ....ε συμβαίνουν.....
το "έλα μωρέ παιδιά είναι...θα κάνουν και καμιά χαζομάρα...δεν πειράζει " νομίζω έπρεπε να σταματήσουν να στο λένε μετά το δημοτικό, σίγουρα τότε το κακό θα ήταν μικρότερο......

καλωσόρισες και πάλι στην παρέα μας και ελπίζω την επόμενη φορά που θα γράψεις εδώ , να μήν είναι για τους ίδιους λόγους !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33484

  • touplikiotis
  • touplikiotis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 134
  • Κάρμα: 5
navar έγραψε:
ΓεροΠαρατατικός έγραψε:
Μάλιστα.

καταλήγοντας να πώ "κίτρινα φοράς και μάυρα, μες της ομορφιές " ΓεροΠαρατατικέ
καλώς μας ήρθες , και θα χαρώ αν απο όλα όσα έγιναν , έμαθες κάτι εσύ και η παρέα σου και την επομενή φωρά σεβαστείτε λίγο παραπάνω εμάς που πάμε στην συναυλία για να ακούσουμε Θανάση και όχι
1)για να βρίσουμε την αστυνομία
2)γιατί αλλού αν κάναμε τα ίδια θα μας είχα ταράξει στην φάπα
3)γιατί ο θανάσης είναι και καλά μόδα στους κύκλους μας
4)γιατί ο Αρης δεν παίρνει πρωτάθλημα
5)γιατί ψάχνουμε αιτία να κατεβάσουμε τον βόσπορο κλπ κλπ άλλα ΕΚΤΟΣ απο το να ακούσουμε θανάση !
σεβαστείτε την επόμενη φορά και εμάς !
γιατί θα πάψουμε να σας σεβόμαστε και μέις ! άντε μπράβο παλικάρι μου !

Γι αυτο δεν θα σταματησουμε να φωναζουμε ποτε!!!!!!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: