Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33486

  • Pro667
  • Pro667's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 1
  • Κάρμα: 1
Θα διαφωνήσω με τη σύγκριση συναυλίας και ταβέρνας για τον απλό λόγο του ότι το μεθυσμένο παιδί στη συναυλία δε σεβόταν ουτε τους γύρω του , αλλά ούτε ΚΑΝ τους μουσικούς τους οποίους υποτίθεται αγαπάει και θαυμάζει. Εμένα αυτό μου λέει οτι δεν έχει αρχές και αυτό που προσπαθεί να κάνει είναι να προκαλέσει.Σε μια ταβέρνα που είναι με τη παρέα του ας κάνει ό,τι θέλει , αλλά στη συναυλία που είναι μαζί με τόσο κόσμο οφείλεις να έχεις ενα Α σεβασμό και προς τους συνακροατές σου και προς τους μουσικούς.Και για τον συγκεκριμένο άκουσα πως είχε προκαλέσει ΞΑΝΑ φασαρία και στη Βαρβάρα Χαλκιδικής λίγες μέρες πριν με μπουκάλια που πετούσε αν και για να πω την αλήθεια μου στη Βαρβάρα δεν ήμουν για να το σιγουρέψω...

Όπως και να 'χει , peace and love!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33488

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
ΓεροΠαρατατικός έγραψε:
Φίλε navar, δεν δείχνεις να εννόησες και πολλά απ' αυτά που έγραψα. Και να με συμπαθάς, δεν δείχνεις να κατάλαβες και πολλά ούτε κι από τη συναυλία που «πλήρωσες» για να απολαύσεις.

Έφερα το παράδειγμα της ταβέρνας. Που άμα κάποιος πιει και ασχημονήσει - τουλάχιστον έτσι το συνηθίζουμε στα χωριά μας - δεν εννοούμε να φωνάζουμε τους ... χωροφυλάκοι.


Άλλωστε είπαμε. Ήρεμα.
Και με κατανόηση.

Χαιρετισμούς
ΓεροΠαρατατικός

Εγώ λέω να αφήσουμε ο ένας τον άλλον να καταλαβαίνει ό,τι θέλει και μέχρι όπου του καθενός το μυαλό φτάνει... Ας αφήσουμε, λοιπόν, καλύτερα στην άκρη σχόλια τύπου "δεν δείχνεις να κατάλαβες και πολλά ούτε κι από τη συναυλία που «πλήρωσες» για να απολαύσεις".

Και εννοείται ότι δεν φωνάζουμε τους "χωροφυλάκοι" αλλά υπάρχει ξέρεις και μία λαμπρή έννοια που καλείται "ΑΥΤΟΚΑΘΑΡΣΗ"...

Οι δε "αγανακτισμένοι" είμαστε πλέον πολλοί. Δεν συγκαταλέγομαι όμως σε αυτούς που σταματούν να παρακολουθούν τους αγαπημένους τους ανθρώπους λόγω ορισμένων "αλανιών" που θέλουν μόνο να κάνουν το κομμάτι τους. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ...

Πέρυσι στον Σωκράτη στο Μαρούσι μπουνιές επί σκηνής και κατά καιρούς ένα σωρό μλκς...

Το "καταναλωτής" που κάπου αλλού ανέφερες δεν θέλω να το σχολιάσω καν...

Ήρεμα λοιπόν και με κατανόηση εκεί που αυτή αρμόζει.

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΝΙΚΗΤΗ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΙΒΑΔΕΙΑ...
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33491

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Επειδή είμαι μιας άλλης γενιάς, δλδ θέλω να πω ότι πολλά κοιλαδόπουλα θα μπορούσαν άνετα να είναι παιδιά μου, θα ήθελα να σας πω να προσπαθήσετε να κάνετε και καμιά αλλαγή στον τρόπο που παρακολουθείτε τις συναυλίες...
Από τη στιγμή που κατάλαβα ότι άρχισε να οπαδοποιείται το κοινό του Θανάση περιττό να σας περιγράψω το πόσο σοκαρίστηκα και έκανα γύρω στα 2 χρόνια να πατήσω πόδι σε συναυλία.
Ύστερα σκέφτηκα αυτό που λέει η marinag δλδ ότι δεν μπορεί στην ουσία κανείς π..στης να με σταματήσει από το να ακούω αυτά που θέλω ζωντανά και να με χαλάει.
Βρίσκομαι λοιπόν πάντα πίσω και μάλιστα πολύ πίσω κι αν τολμήσω να βρεθώ για λίγα λεπτά μπροστά ...εξακολουθώ να σοκάρομαι.
Θέλω να σας πω με λίγα λόγια ότι χάνετε μεγάλο μέρος της μαγείας αν δεν τολμήσετε να παρακολουθήσετε μόνοι σας και αποκομμένοι από όλους μια συναυλία...κι αν μου πείτε ότι δεν το έχετε ανάγκη γιατί αυτό το κάνετε και στο σπίτι σας, μα την αλήθεια απέεεεεχει πάααααρα πολύ!!!!!Σας φιλώ όλους γλυκά!
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33492

«Αυτοκάθαρση», λοιπόν, - ή να το πούμε καλύτερα «αυτορρύθμιση» (την προτιμώ σαν λέξη, γιατί δεν υπονοεί σκουπίδια).

Το ερώτημα, «αγανακτισμένη» marina, είναι με ποιο τρόπο;

Τους χωροφυλάκους τους αποκλείσαμε, τους σεκιουριτάδες ομοίως.

Τι απομένει;

Είπα απ' την πρώτη αρχή ότι με γοήτευσε η αντιμετώπιση του Θανάση στο θέμα. Κάλεσε τα παιδιά πάνω να τραγουδήσουν παρέα.

Αλλά κι αν αποφάσιζε να διακόψει τη συναυλία - προσωρινά ή και να την λήξει - και, πάλι, σαν στάση θα μου ήταν κατανοητή.

Αυτό που δεν κατανοώ είναι εσείς (π.χ. navar, marina) σαν τι θα θεωρούσατε μια εύλογη εξέλιξη των πραγμάτων;

Να περιοριστούν τα μεθυσμένα παιδιά από τους άλλους παρευρισκόμενους με χειρολαβές;

[Κι αν ναι, στις πόσες μπουνιές -κάτω από τη σκηνή, αυτή τη φορά- θα λέγατε ότι «φτάνει»;]

Να πεταχτούν κλωτσηδόν έξω απ' τη συναυλία;

Να αναγνωρίσουν τις φάτσες τους στην είσοδο (αν υπήρξαν επεισόδια και αλλού, όπως λέγεται) και να μην τους επιτραπεί να μπούνε;

Απ' την πλευρά μου, απαντώ στο ερώτημα, όπως το έγραψα απ' την πρώτη αρχή:

Ο μόνος τρόπος που βλέπω είναι η ηρεμία, η κατανόηση (απέναντι στην κατάσταση και στα όρια του πιωμένου) και η γλυκύτητα.

Και βέβαια, ο λόγος. Οι δυο ήπιες κουβέντες που θα μπορούσε κάποιος να επιχειρήσει να τους πει εκεί, εν θερμώ (με μικρές πιθανότητες να εισακουστεί, βέβαια).
Αλλά κι η κουβέντα που κάνουμε εδώ τώρα, εν ψυχρώ. Η κουβέντα. Τα λόγια.

Η κατάσταση με τα δυο παιδιά που 'χάσαν πλήρως τον έλεγχο ήταν, πραγματικά, άσχημη.

Αλλά δεν θέλω να φανταστώ την φρίκη του να τους ανοιχτούν τα κεφάλια.

Εσείς;

ΓεροΠαρατατικός
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33493

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
ΓεροΠαρατατικός έγραψε:
Αλλά δεν θέλω να φανταστώ την φρίκη του να τους ανοιχτούν τα κεφάλια.

Εσείς;

ΓεροΠαρατατικός

Σέβομαι πάντα όλες τις οπτικές και τις σχετικές γνώμες που εκφράζονται και προσπαθώ να σκέφτομαι πολύ πριν τοποθετηθώ. Αυτό έκανα και στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Επειδή όμως πιστεύω ότι εν προκειμένω η συζήτηση οδηγείται τεχνιέντως σε άλλα "μονοπάτια" θα ζητήσω από τους συμφορουμίτες μου να κατανοήσουν το λόγο για τον οποίο δεν θα συνεχίσω τη συζήτηση αυτή...
Και εις άλλα με υγεία (σώματος και ψυχής)... ;)
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία - Νικήτη Χαλκιδικής - 12 αυγούστου 12 έτη 8 μήνες πριν, #33494

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Γεωργία έγραψε:
Επειδή είμαι μιας άλλης γενιάς, δλδ θέλω να πω ότι πολλά κοιλαδόπουλα θα μπορούσαν άνετα να είναι παιδιά μου, θα ήθελα να σας πω να προσπαθήσετε να κάνετε και καμιά αλλαγή στον τρόπο που παρακολουθείτε τις συναυλίες...
Από τη στιγμή που κατάλαβα ότι άρχισε να οπαδοποιείται το κοινό του Θανάση περιττό να σας περιγράψω το πόσο σοκαρίστηκα και έκανα γύρω στα 2 χρόνια να πατήσω πόδι σε συναυλία.
Ύστερα σκέφτηκα αυτό που λέει η marinag δλδ ότι δεν μπορεί στην ουσία κανείς π..στης να με σταματήσει από το να ακούω αυτά που θέλω ζωντανά και να με χαλάει.
Βρίσκομαι λοιπόν πάντα πίσω και μάλιστα πολύ πίσω κι αν τολμήσω να βρεθώ για λίγα λεπτά μπροστά ...εξακολουθώ να σοκάρομαι.
Θέλω να σας πω με λίγα λόγια ότι χάνετε μεγάλο μέρος της μαγείας αν δεν τολμήσετε να παρακολουθήσετε μόνοι σας και αποκομμένοι από όλους μια συναυλία...κι αν μου πείτε ότι δεν το έχετε ανάγκη γιατί αυτό το κάνετε και στο σπίτι σας, μα την αλήθεια απέεεεεχει πάααααρα πολύ!!!!!Σας φιλώ όλους γλυκά!

Γεωργία μου, έχεις δίκιο για την αίσθηση που σου δίνει το να παρακολουθείς μία συναυλία μόνος σου, μακριά, αποστασιοποιημένος...! Είναι όντως μαγικό αλλά είναι έτσι όταν επιλέγεις να το κάνεις! Φιλιά κι από μένα.
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: