Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: 1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33823

  • rebirth
  • rebirth's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 19
  • Κάρμα: 2
15.000 ευρώ;
Μάλιστα.
Καλό δε θα ήταν να δοθούν κάποιες εξηγήσεις για όσα υποστηρίζουν από το "Ρεσάλτο";
Αν ισχύει (θέλω να πιστεύω πως όχι) πραγματικά θα με προβληματίσει.
"Δέξου με, δέξου με δένδρο..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33824

  • ionas
  • ionas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • ο ιωνας και το κητος του
  • Καταχωρήσεις: 191
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 6
don_kihotis έγραψε:
Λοιπόν το θέμα άρχισε να βρωμάει,(και δεν εννοώ τον Θανάση, κάτι που συζητιέται), αλλά αυτή τη μόδα με τις προσφορές...μπαίνεις στο dealin και δεσπόζει μπανεράκι 7.50 ευρώ μόνο για την συναυλία, αγόρασε τώρα, απομένουν 2 μέρες....συγνώμη κύριοι αλλά εγώ είμαι απο αλλού,προτιμώ να αποχωρήσω, δεν την θέλω τέτοια θολοκουλτούρα, χάρισμα στις εταιρίες, προτιμώ τον Ισίδωρο Παπαδάμου..

Καλα εσυ την ψιλιαστηκες και αποχωρησες εγκαιρως. Και εγω δεν ειμαι υπερ των χορηγων, των εταιρειων και των προσφορων. Αυτο το dealin :angry: μου βρωμαει και μενα. Ολους μας προβληματιζει το γεγονος. Βεβαια μην ξεχναμε και την δισκογραφικη εταιρεια

λοιπον διηγηθητε μου τι εγινε εχθες, να βρω ξανα του νηματος την ακρη
Ας μας δωσουν ανταποκριση καποιοι κοιλαδιτες που πηγαν χθες βραδυ στο Κερατσινι και ισως πρεπει να ανοιξουμε μια συζητηση προβληματισμου και ανταλλαγης αποψεων. Προσωπικα παντως δεν πιστευω οτι το αναφερομενο ποσον ? ειναι και ιδιαιτερα μεγαλο, αν αναλογιστουμε και το μεγαλο αριθμο των μουσικων-τεχνικων. Βεβαια θα μου πειτε γινεται στο Κερατσινι σε εργατοπεριοχη και την ανεργια στο κοκκινο. Χμ.....Χμ. Νταξ
Τωρα το θεμα της "εκπολιτιστικης αναβαθμισης" της περιοχης που υποσχεται ο δημος και της συγκεντρωσης πορων για την συντηρηση και τον εκσυγχρονισμο του σταδιου προσωπικα δεν με πειθει.
Εν αναμονη και αλλων αποψεων και σκεψεων,ιδιαιτερως Κερατσινιωτων και Πειραιωτων, σας χαιρετω.
Ο ελαχιστος εαυτος,ο τρελος χορευτης, η κιβωτος των κινησεων. Φωναζει η θυελλα σαν να'ναι αρχαιο τερας. Ηρθαμε απο μακρια και παω στοιχημα πως δεν θυμασαι απ'οσο ξερω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33825

  • rebirth
  • rebirth's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 19
  • Κάρμα: 2
Τι θες να μάθεις συγκεκριμένα για χθες;
Μια φυσιολογική συναυλία ήταν κατά τα άλλα.
Αρκετός κόσμος της συνέλευσης Κερατσινίου και αναρχικοί (είδα, νωρίς βέβαια, πάνω από 120 άτομα να έχουν συγκεντρωθεί) πραγματοποίησαν διαμαρτυρία εκτός του σταδίου. Μοίρασαν τρικάκια - φυλλάδια στον κόσμο που ενημέρωναν για τις "αγαθές" προθέσεις του δημάρχου, ενώ ανάρτησαν και δυο πανό. Ένα κατά του δήμου και των "ευαίσθητων" καλλιτεχνών και ένα υπέρ της αποφυλάκισης ενός ατόμου που χτυπήθηκε από τα ΜΑΤ στο πλαίσιο πορείας/παρέμβασης.
Τα 15 χιλιάρικα για τις αμοιβές μιας βραδιάς για μια μπάντα/τεχνικούς όπως του Θανάση είναι πολλά. Θα πρέπει να τοποθετηθεί επίσημα κάποιος για να διαψεύσει ή να επιβεβαιώσει το ποσό.
Επίσης να σημειωθεί ότι παρότι επρόκειτο για φεστιβάλ, οι διοργανωτές δεν έδειξαν καμμία πρόθεση να ανοίξουν έστω και αργά τις πόρτες για να μπουν τα άτομα που ήταν έξω.
Ήρθα και σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν ψευτονταή σεκιουριτά ( ? ) όταν πλησίασα τα κάγκελα για να δώσω το εισιτήριό μου και να μπει ένας πιτσιρικάς.

Για την ιστορία, η αναφορά του "Ρεσάλτο": anarxiko-resalto.blogspot.com/2011/10/810.html
"Δέξου με, δέξου με δένδρο..."
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 6 μήνες πριν, από τον/την rebirth.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33827

  • yarisk1
  • yarisk1's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • γιατί είχε στη φτερούγα του, φτηνό σκουλαρικάκι..
  • Καταχωρήσεις: 163
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 16
…και ίσως πρέπει να ανοίξουμε μια συζήτηση προβληματισμού και ανταλλαγής απόψεων…”
Nα γίνει μια συζήτηση αλλά με ποιο θέμα και πως και γιατι να προβληματιστούμε? Και γιατί μας αφορά το οικονομικό? Μας πήρε κανένας με το ζόρι από το χέρι και μας ανάγκασε να πληρώσουμε 15 ή 18 ευρώ για να παρακολουθήσουμε το οποιοδηποτε λάιβ ? Δεν νομίζω…
«Τα 15 χιλιάρικα για τις αμοιβές μιας βραδιάς για μια μπάντα/τεχνικούς όπως του Θανάση είναι πολλά »
Επίσης, με ποιο κριτήριο και από ποιους θα εκτιμώνται τα πολλά και οι μπαντα / τεχνικοί του Θανάση?
Προσωπικά, αν διαφωνούσα με το χρηματικό ποσό που θα κόστιζε ένα εισητήριο (γιατί για όλα τα υπόλοιπα π.χ το τι ζητάει ο Θανάσης από χρήματα ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ) θα έμενα στο σπιτάκι μου ,θα άκουγα «Τα ζωντανά» και θα είχα και τα 15 ή 18 ή 20 ευρώ στην τσέπη μου.
Αυτα απο εμένα ,εντελως φιλικα..
ό,τι κι αν πεις σου σηκώνω το ποτήρι!!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33828

  • rebirth
  • rebirth's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 19
  • Κάρμα: 2
Εντελώς φιλικά κι εγώ, σου απαντώ ότι νιώθω πως μου πέφτει λόγος και πολυ μάλιστα. Εκτός αν θες να πιάσουμε το Θανάση από την οπτική γωνία "Μιχάλη Χατζηγιάννη". Ο Παπακωνσταντίνου είναι από τους λίγους μουσικούς στην Ελλάδα που η προσωπική τους στάση ως άνθρωποι και οι επιλογές τους έχουν πραγματική σημασία. Γιατί; Γιατί πρεσβεύει μια σειρά αξιών που περνάνε τα στενά όρια της μουσικής. Διευκρινίζω ότι εμένα δε με πείραξε η τιμή του εισιτηρίου. Συμφωνώ απόλυτα στο ...ας καθόσουν σπίτι σου ρε αδερφέ. Όμως ναι σαν κόστος - αμοιβή και λαμβάνοντας υπόψιν το τεχνικό σκέλος τα 15.000 για μια εμφάνιση τα θεωρώ πολλά. Και τα θεωρώ ακόμη περισσότερα όταν αυτά τα χρήματα τα δίνει ένας δήμος, μια κρατική οντότητα, σε μια εποχή όπως αυτή που ζούμε. Κατανοώ επομένως και συναισθανομαι πλήρως την οργή των δημοτών. Ουσιαστικά αυτοί πλήρωσαν τα 15 χιλιαρικα. Αν, ξαναλέω, ήταν τόσα.
"Δέξου με, δέξου με δένδρο..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:1ο Θεμιστόκλειο Festival - Πειραίας 12 έτη 6 μήνες πριν, #33829

  • yarisk1
  • yarisk1's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • γιατί είχε στη φτερούγα του, φτηνό σκουλαρικάκι..
  • Καταχωρήσεις: 163
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 16
rebirth έγραψε:
Όμως ναι σαν κόστος - αμοιβή και λαμβάνοντας υπόψιν το τεχνικό σκέλος τα 15.000 για μια εμφάνιση τα θεωρώ πολλά. Και τα θεωρώ ακόμη περισσότερα όταν αυτά τα χρήματα τα δίνει ένας δήμος, μια κρατική οντότητα, σε μια εποχή όπως αυτή που ζούμε. Κατανοώ επομένως και συναισθανομαι πλήρως την οργή των δημοτών. Ουσιαστικά αυτοί πλήρωσαν τα 15 χιλιαρικα. Αν, ξαναλέω, ήταν τόσα.
Τότε μαλλον θα ηταν καλυτερα γι αυτο το σκελος να εγραφες στο φορουμ του δημου Κερατσινιου .... και στο κατω κατω αν κοψανε 1500 εισητηρια μαλλον κερδισανε παρα χασανε..Αυτα και απο την πλευρα μου αποχωρω, ελπιζοντας στα επομενα ποστ να αναφερει καποιος τις εντυπωσεις του απο την παρουσια ολου του σχηματος και του εκει κλιματος.. :)
ό,τι κι αν πεις σου σηκώνω το ποτήρι!!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: