Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Γυάλινο Μουσικό Θέατρο - 27,28 & 29 Ιανουαρίου

Re:Γυάλινο Μουσικό Θέατρο - 27,28 & 29 Ιανουαρίου 12 έτη 1 μήνας πριν, #34618

  • Bernardo Soares
  • Bernardo Soares's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Είχα πάει την Κυριακή στο Γυάλινο, ο Θανάσης και η ορχήστρα ήταν για άλλη μια φορά πολύ καλοί όμως το κοινό ήταν ετερόκλητο, άσχετο (κακή ιδέα το φτηνό εισητήριο) και εξέπεμπε δραματικά την ελληνική τραγωδία και μιζέρια μιας ηθικά και κοινωνικά και όχι μόνο οικονομικά χρεοκοπημένης χώρας. Οι περισσότεροι θεατές στην ηλικιακή ομάδα των 20-30 με το τσιγάρο και το ποτο στο χέρι φώναζαν, κοροϊδευαν, έσπρωχναν και όσοι ήξεραν τα τραγούδια, κυρίως κοπέλες, κάλυπταν με την παραφωνία τους την ερμηνεία του Θανάση. Στέκομαι ιδιαίτερα στο ντουμάνι του καπνού από τα τσιγάρα που είχαν κάνει την ατμόσφαιρα στο χώρο αποπνικτική και επικίνδυνη για την υγεία. Ήταν πραγματικά πολύ δύσκολο να αναπνεύσεις. Εκεί εξαντλείται η "επαναστατικότητα" των νέων, στο να καπνίζουν αδιαφορώντας για αυτούς που δεν καπνίζουν; Σε ποια πολιτισμένη χώρα του κόσμου γίνεται αυτό το πράγμα, σε ένα κλειστό χώρο να επιτρέπεται το κάπνισμα και να καπνίζει το 80% των θεατών; Και θέλουμε με το ζόρι να ανήκουμε στην Ευρώπη. Από πού και ως πού; Φεύγοντας νωρίτερα φυσικά από το Γυάλινο κοιτούσα τους περισσότερους παριστάμενους και σκεφτόμουν πως αυτός ο τόπος δεν έχει καμία ελπίδα σωτηρίας. Είμαι θαυμαστής του έργου του Θανάση αλλά οι συναυλίες αφήνουν πια μια πικρή γεύση για λόγους που δεν ευθύνεται ο ίδιος.
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 1 μήνας πριν, από τον/την Bernardo Soares.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γυάλινο Μουσικό Θέατρο - 27,28 & 29 Ιανουαρίου 12 έτη 1 μήνας πριν, #34622

  • sokratis_thanasis
  • sokratis_thanasis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 28
  • Κάρμα: -1
Να πηγαινεις σε συναυλιες του Νταλαρα στο Μεγαρο Μουσικης αλλη φορα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γυάλινο Μουσικό Θέατρο - 27,28 & 29 Ιανουαρίου 12 έτη 1 μήνας πριν, #34625

  • thomas
  • thomas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 28
  • Κάρμα: 1
"Οι περισσότεροι θεατές στην ηλικιακή ομάδα των 20-30 με το τσιγάρο και το ποτο στο χέρι φώναζαν, κοροϊδευαν, έσπρωχναν και όσοι ήξεραν τα τραγούδια, κυρίως κοπέλες, κάλυπταν με την παραφωνία τους την ερμηνεία του Θανάση."

Ένα βασικο χαρακτηριστικό των συναυλιών του Θανάση είναι ότι μπορεις να τραγουδήσεις και να χορέψεις ελεύθερα, αλλά και να αγκαλιάσεις τον διπλανό σου που πρώτη φορά τον βλέπεις. Προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει την καρδιά μου να ανοίγει τόσο πολύ τη στιγμη που τραγουδάω παρέα με άλλα άτομα τα τραγουδια του Θανάση. Και ας είμαι παράφωνος (όπως μου λένε οι φίλοι μου) δεν με ενδιαφέρει, αφού απλώς θέλω να απογειωθώ εκείνη τη στιγμή.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γυάλινο Μουσικό Θέατρο - 27,28 & 29 Ιανουαρίου 12 έτη 1 μήνας πριν, #34638

  • nicolasgiann21
  • nicolasgiann21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 331
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 34
Το αν ο διπλανος σου δεν θελει και τον ενοχλεις,δεν εχει σημασια;Σε νοιαζει η "απογειωση" ε;

thomas έγραψε:
"Οι περισσότεροι θεατές στην ηλικιακή ομάδα των 20-30 με το τσιγάρο και το ποτο στο χέρι φώναζαν, κοροϊδευαν, έσπρωχναν και όσοι ήξεραν τα τραγούδια, κυρίως κοπέλες, κάλυπταν με την παραφωνία τους την ερμηνεία του Θανάση."

Ένα βασικο χαρακτηριστικό των συναυλιών του Θανάση είναι ότι μπορεις να τραγουδήσεις και να χορέψεις ελεύθερα, αλλά και να αγκαλιάσεις τον διπλανό σου που πρώτη φορά τον βλέπεις. Προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει την καρδιά μου να ανοίγει τόσο πολύ τη στιγμη που τραγουδάω παρέα με άλλα άτομα τα τραγουδια του Θανάση. Και ας είμαι παράφωνος (όπως μου λένε οι φίλοι μου) δεν με ενδιαφέρει, αφού απλώς θέλω να απογειωθώ εκείνη τη στιγμή.
Άραγε υπήρξαμε ποτέ;Στα όνειρα μας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: