Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββατο

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6597

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Φοινίκη, να'σαι καλά για το βίντεο!! Ήταν σα να διακτινίστηκα και βρέθηκα μαζί σας. Αναγνώρισα τουλάχιστον 5 φατσούλες πλην του Θανάση και της μπάντας εννοείται!! :P

¼μως να προτείνω και κάτι; Τυχαία το είδα το upload της Φοινίκης. Μήπως πρέπει να τα μαζέψετε κάπου όλα μαζί για να μην χάνονται μέσα σε πολυσέλιδα thread όπως αυτό εδώ; :rolleyes:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6603

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
nadir έγραψε:
Μπράβο ρε Φοινίκη... σε ευχαριστούμε.

Παρακαλούμε, παρακαλούμε :)
... αλλά οι προβολείς ήταν έως και ενοχλητικοί στην αρχή και το συζητούσαμε με τη Φοινίκη.

θα εννοείς το λιγότερο ενοχλητικοί: δεν φτάνει που μας στράβωναν, δημιουργούσαν και διαχωριστικά κάγκελα στο βίντεο :mad: :mad:

Μαρίνα το ΤΕΛΕΙΟ για το πρώτο μέρος θα το λες. Το δεύτερο είναι τόσο πολύ κουνημένο...

Πέλα χαίρομαι που κατάφερες να ξεπεράσεις τα τεχνικά εμπόδια. Σε κάποια φάση μάλλον θα μαζευτούν όλα κάτω από το Downloads, υπομονή συνέστησε ο Σκιπίωνας :unsure:
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6605

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Κατέβασα κι εγώ τα βιντεάκια . Thanks :)
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6608

  • ima
  • ima's Avatar
θερμη παρακληση : Γινεται τα βιδεα να ανεβαστουν σε καποιο αλλο σαιτ πλην του συγκεκριμενου χειριστου?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6609

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
και δικη μου παρακληση αυτη, γτ δε μοιυ τα ανοιγει...θελει να κατεβασω κατι τουλμπαρ κτλ...
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6610

  • Παναγής
  • Παναγής's Avatar
Γειά σας αγαπητοί συμφορουμίτες...
Μετά απο πολύ καιρό επιστρέφω(επιτέλους!)και γω στην κοιλάδα...!
Καλως σας βρήκα και πάλι λοιπόν...
Μπαίνω αμέσως στο ψητό!
Πέμπτη είχα φύγει με την κοπέλα μου για Άνδρο.Θα καθόμασταν μέχρι Δευτέρα.

Με το που έμαθα οτι έχει Θανάση-Σωκράτη 2 σε 1(Σαμπουν και κοντισιονερ...) ακύρωσα το εισ επιστροφής για Δευτέρα,έβγαλα για Σάββατο και ακύρωσα κ τις τελευταίες μέρες στο ξενοδοχείο.Ήμουν πραγματικά ενθουσιασμένος με αυτή την συναυλία...

Σαν ανάμνηση όμως έχει μείνει κάτι σαν πίκρα...πέραν των κομματιών που δεν άκουσα(αλλά το παραμερίζουμε αυτό...δν μπορούμε να τα έχουμε όλα...!)
Ο Θανάσης και ο Σωκράτης ήταν αρκετά καλοί...κορυφαία για ακόμα μια φορά και η Μάρθα... Την Λουκά δν θέλω καν να την σχολιάσω!
Πολύς κόσμος...και μάλλον κάπου εκεί ξεκινάει το πρόβλημα!
Φοβάμαι οτι μπαίνουμε σε μια φάση trend... *
¼ποιος πικραμένος θέλει να δείξει οτι ξεχωρίζει απο τους πολλούς λέει οτι ακούει και θανάση για να είναι οκ. Ε,ξέρει και δυο κομμάτια και όλα εντάξει...γνώρισα κόσμο που ήρθε μονο και μόνο για headbanging στον πεχλιβάνη ... \"να χτυπηθούμε\" ήταν η χαρακτηριστική ατάκα...
Γενικά πολύς ΑΚΥΡΟΣ(κατ'εμε)κόσμος...
Δν είναι θέμα ελιτισμού,απλά δεν μου κάθεται καλά να λέει ο Σωκράτης \"ο χώρος αυτός είναι οτι πρέπει για να γίνει μια συναυλία που θα ξεκινάει απο τις 22.00 και θα τελειώνει στις 7.00 το πρωι\" και να ακούγονται απο κάτω ΟΧΙ ! :mad:
όλα τα λεφτά επίσης ήταν η γκόμενα που ανέβηκε πάνω(όταν ήταν ο Σωκράτης) για να χορέψει τσιφτετέλι...σε άκυρο κιόλας κομμάτι :mad: :mad:
Αποκορύφωμα ήταν ένας τύπος χρυσή καδένα κτλ που μπήκε στην Κ****φτιαγμενη του bmw μετά και έφυγε με το cdplayer στο αμάξι να παίζει Βίσση τέρμα... :y32b4: :mad: :mad: :mad:

Αυτά...αναμμένω τις απόψεις σας επι του θέματος
Ως τότε,καλά να περνάτε!

* B) Και επειδήΣ οι αυπνίες δεν λένε να φύγουν αποφάσισα να επεξηγήσω λίγο παραπάνω το κακογραμμένο(απο την αυπνία ντεεε)ποστ μου.
¼ταν λέω trend σε καμία περίπτωση δεν αναφέρομαι μόνο σε τυπάκια Βούλας Γλυφάδας, πλατινέ γκόμενες ,τυπάδες με ροζ πολο μπλουζάκια ή το κλασσικό στυλάκι ρουβας-επιτυχία(τζιν για ανεμελιά,ασπρο φανελάκι για να δείξεις και λίγο παιδί του δρόμου αλλά επειδή πάνω απολα είσαι φλώρος κοτσάρεις και το σακάκι)...
Μιλάω για την άλλη μπάντα τρέντηδων...Αυτούς που εγώ ονομάζω underground-trendy.

Καθώς χάζευα στο forum μιας και είχα πολύ καιρό να μπώ έπεσα πάνω σε αυτό το thread...To κείμενο υπογράφει ο ΠοσοΓαματοςΕιμαι-LifestyleLord κ.Βαλλάτος εκεί λοιπόν αναφέρει
“...η υποτιθέμενη ελευθεριότητα των “μελών” του κοινοβίου είναι χτισμένη πάνω σε φασιστική βάση, σύμφνω με την οποία αν δεν είσαι γυμνός, αν δεν έχεις μακριά μαλλιά, αν δε σου αρέσουν τα τουμπερλέκια και ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου και αν έχεις κάνει ντους το προηγούμενο βράδυ, δεν είσαι αποδεκτός και δεν πρόκειται (ευτυχώς!) να σε καλέσουν στα beach party γύρω από τη φωτιά.”

¸χετε σκεφτεί μήπως τελικά ισχύει? Ναι , δεν λέω οι Lifestyl-αδες είναι 4theDick2Ride(Εξάλου ως γνωστόν το lifestyle ειναι κάτι μαγικό...μετατρέπει τα μηδενικά σε Νουμερα!) απλά μου έρχονται οι εικόνες ξενερώματος(και δικού μου καθώς και του Θανάση,ή έτσι φάνηκε τουλάχιστον)¼ταν στην συναυλία του πέρυσι στον Μόλυβο Μυτιλήνης σκάσαν κάτι τύποι ρασταφόροι ή rastafarians με τις ιδιότητες που περιγράφει ο Βαλλάτος παραπάνω και ανεβήκαν πάνω στην σκηνή λιάρδα(όχι,δεν το κατακρίνω απόλυτα)και χορεύοντας(?) ξυλώσαν καλωδια...μαζί και την διάθεση μας βέβαια.

Σε καμία περίπτωση δεν έχω πρόβλημα με το να έχει κάποιος ράστα...Αλίμονο να είμαι 21 και να έχω τέτοια μυαλά...με ενοχλεί το όλο αντι-lifestyle που έχει δημιουργηθεί απο τυπάδες με συγκεκριμένη συμπεριφορά,με συγκεκριμένο ντύσιμο, με συγκεκριμένη ομιλία που τελικά πέφτουν στην λούμπα που πάνε να αποφύγουν(?) και δημιουργούν ένα lifestyle για όσους δεν γουστάρουν τα ροζ πόλο μπλουζάκια...
Αυτοί οι τύποι ας τους πούμε \"μωβ\" ενώ συνήθως(πιστεύουν οτι) ανήκουν σε πιο προοδευτικούς χώρους όπως της αριστεράς(εξωκ. ή μη) ή του αναρχικού/αντιεξουσιαστικού ρεύματος κάνουν το χειρότερο πράγμα!!! Λειτουργούν σαν χριστιανοί...
Και εξηγώ
Πιστεύουν οτι κατέχουν την μόνη αλήθεια!Είναι their way or the high way...Τις περισσότερες φορές είναι λιγότερο ανεκτικοί με τους ανθρώπους(σε σχέση με άλλες παρέες χαζοτρέντηδων)
Κάπως έτσι συμβαίνει και με την μουσική που ακούνε.
Με τον Θανάση για παράδειγμα...
Αν δεν γίνεις σαν την δική τους μάζα..δεν έχεις δικαίωμα να ακούς Θανάση..μερικές φορές μαζεύονται και δεν σου λένε οτι δεν έχεις δικαίωμα να ακούς Θανάση απλά εσύ δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις τους στίχους του ή την μουσική του.
Γιατί?
Γιατί Δεν είσαι λίγο λέτσος βρε αδερφέ...Παρόλα αυτά βέβαια παραβλέπει το γεγονός οτι όταν εγώ είχα την τύχη να πρωτακούσω Θανάση αυτός το μαλλάκι το έκανε ακόμα χωρίστα αριστερά...

Εγώ που ούτε λέτσος γουστάρω να είμαι ούτε trendy τι πρέπει να κάνω...Το μόνο σίγουρο μάλλον είναι οτι έχω ξεφύγει και κάνω αυτοψυχανάλυση μέσω ενός φόρουμ.Και έχω και αϋπνιες.
Για να συνδέσω τώρα λίγο τα παραπάνω με τα ακόμα παραπάνω(δλδ με το κυρίως σώμα του πόστ και όχι με την επεξήγηση,η οποία βέβαια παίζει και να βγεί μεγαλύτερη... :laugh: ) :
¸χοντας λοιπόν την εικόνα αυτή, της \"εμπορικότητας\" του Θανάης στους underground trendy κύκλους, πήγα στο Λαύριο.
Και αυτό που είδα με φρίκαρε παραπάνω...Καγκούρια με μαλλί φράχτη και ανταύγεια πρώτη μούρη στον Θανάση. Παλιά γούσταρα να πηγαίνω μπροστά και να κάθομαι καταχαμα και να γίνομαι γκολ απτα κρασια.Στο λαύριο πήρα μια μπύρα και έκατσα πίσω πίσω σε κάτι πλαστικές καρεκλίτσες...
Και ξενέρωνα βλέποντας έναν ό,τι να'ναι κόσμο να συμπεριφέρετε λες και ήταν σε συναυλία της Βανδή...Η συναυλία του Θανάση εκείνο το βράδυ ήταν άχρωμη(για μένα τουλάχιστον) έλειπε η μαγεία και η κατάνυξη που συναντούσα σε άλλες...
Τωρα κάποιος θα μου πει οτι συμπεριφέρομαι εγώ σαν χριστιανός...
¼χι δεν ζητάω το μονοπώλειο των τραγουδιών του Θανάση...είναι κάτι που δεν θα ήθελα γιατί αν μη τι αλλο ο Θανάσης εμπνέει το παρεϊστικο κλίμα...
Μπορώ να πω οτι ακούω σχεδόν τα πάντα απο μουσική...και μπίτια και σκυλάδικα,ανάλογα την διάθεση και την παρέα βέβαια...αλλά πως να το κάνουμε,δεν είναι δυνατό να φεύγεις απο μια συναυλία του Θανάση και να είσαι σε φάση να ακούσεις σκυλάδικο μετά...

Αν βαριέστε να διαβάσετε όόόόόόόλο το παραπάνω κείμενο ένος βαρεμένου διαβάστε την Συνοψη :
Δεν μας έφταναν οι underground-trendyδες τώρα έχουμε και trendyδες και σκυλάδες στις συναυλίες!!

Δεν ξέρω που γεννήθηκα, Θυμίστε μου που πάω...
Ξέχασα αυτούς που έψαχνα και αυτους που αγαπάω...


Αυτά.
Άντε καλημέρες συντρόφοι και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ._

Υ.γ.Δείχτε κατανόηση στην δομή του κειμένου , γράφτηκε στις 7.15 το πρωι
Υ.γ.2.Anel ευχαριστώ!
Υ.γ.3.Παρακαλώ οι έχοντες αντίθετοι άποψη να μη χρησιμοποιήσουν βαριές βρισιές γτι με πιάνουν τα κλάματα εύκολα
Υ.γ.4.Συγνώμη εκ των προτέρων για τυχόν ορθογραφικά/γραμματικά/συντακτικά λάθη...είναι δύσκολες οι μικρές ώρες!
Υ.γ.5.¸χει πλάκα γιατί όσες φορές κάνεις edit τόσες φορές εμφανίζεται η παρακάτω πρόταση

Το μήνυμα διορθώθηκε(και καλά) από τον/την: Παναγής, στις: 01/09/2006 07:45

Το μήνυμα διορθώθηκε(ντεμεκ που λεν κ τα καρντάσια) από τον/την: Παναγής, στις: 01/09/2006 07:48<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Παναγής, στις: 01/09/2006 07:57
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: