Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββατο

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6612

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
:) ο μηνας αρχισε με ενα υπεροχο ποστ! Εχω ενα χρονο να δω θανασοσυναυλια και ομολογω αν μη τι αλλο εχω μια ανυπομονησια να διαπιστωσω ποιο απο οσα εχουν γραφτει ισχυουν...Το ποσο συμφωνω με το οτι σε ολα τα ειδη δημιουργουνται ...τασεις(η κλικες) το πιστευω μεχρι τερμα...
οσοσ για το αν θα φυγεις μετα απο θανασοσυναυλια η γενικα \"εντεχνη\" και θα βαλεις τερμα τη ναδβη...ακομα δεν εχω ξεχασει οταν σε ηλικια 15 χρονων και ωσαν τρελη θαυμαστρια της Τσανακλιδου ειχα παει σε ενα υπεροχο μικρο χωρο-θεατρακι και ειχα απλα χθει στη μαγεια και με το που τελειωνει ακουω την μπροστινη παρεα να αναρωτιεται ποιο μπουζουκομαγαζο ειαι ανοιχτο :blink:

ειναι τελικα τρεντυ να ακους Θαναση και Μαλαμα? (ρητορικη ερωτηση,την προσωπικη μου απαντηση τη γνωριζω)
καλο σας μηνα!
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6617

Θα συμφωνήσω με αρκετές από τις σκέψεις που εξέθεσε στο μακροσκελός post του ο φίλος Παναγής. Ενδεικτικά λέω ότι επειδή τυχαίνει να σπουδάζω νομική και να συμφωνώ σε κάποια σημεία με έναν Νόμο-πλαίσιο κάποιοι εδώ μέσα μου είπαν εν ολίγοις ότι δεν επιτρέπεται να ακούω εγώ Θανάση. Τι να πω... Καλό μήνα...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6620

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Φίλε Παναγή καλά τα λες σε γενικές γραμμές.Κι εγώ πίσω πίσω κάθησα στην τελευταία συναυλία που πήγα και αναγκαζόμουνα πολλές φορές να κλείσω τα μάτια όχι μόνο από την ουσία και τη μαγεία της μουσικής του Θανάση αλλά και από αυτά που αντίκρυζα από δήθεν φανατικούς...Βέβαια μην τρελαινόμαστε όλοι μπορούν να ακούν τα πάντα.Υπήρξα κι εγώ φρικιό και τώρα είμαι μανούλα με δυο παιδάκια και ... λίγο έως καθόλου φρικιό.Ο Θανάσης όμως Θανάσης κι ας έχουν περάσει 12 χρόνια που έκλεισαν για πάντα τα φοιτητικά μου χρόνια.Και κάτι άλλο: όσο μεγαλώνουμε γίνονται ακόμη πιο συνειδητές οι επιλογές.Λοιπόν για να κλείσω έχω μια πρόταση για ακρόαση Μ Ο Υ Σ Ι Κ Η Σ: κάθε μέρα (εκτός Σ-Κ) στις 20:00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΠΑΡΑΠΛΟΥΣ με τον Μιχ.Λουκοβίκα 95.8 για Μακεδονία, 1179 στα μεσαία και www.ert3.gr στο διαδίκτυο.Φιλάκια σε όλους και καλό μήνα γιατί πριν ξέχασα να το γράψω!
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6622

  • noa6064
  • noa6064's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 428
  • Κάρμα: 0
Παναγής έγραψε:
Πιστεύουν οτι κατέχουν την μόνη αλήθεια!Είναι their way or the high way...Τις περισσότερες φορές είναι λιγότερο ανεκτικοί με τους ανθρώπους(σε σχέση με άλλες παρέες χαζοτρέντηδων)
Κάπως έτσι συμβαίνει και με την μουσική που ακούνε.
Με τον Θανάση για παράδειγμα...
Αν δεν γίνεις σαν την δική τους μάζα..δεν έχεις δικαίωμα να ακούς Θανάση..μερικές φορές μαζεύονται και δεν σου λένε οτι δεν έχεις δικαίωμα να ακούς Θανάση απλά εσύ δεν είσαι σε θέση να καταλάβεις τους στίχους του ή την μουσική του.
Γιατί?

Μην μπαίνεις στη νοοτροπία τους.Άσε να κάνουνε τη δουλειά τους όπως νομίζουνε και συνέχισε να κάνεις αυτό που γουστάρεις όπως σου βγαίνει.Κι εγώ σκυλάς είμαι,αλλά τι να κάνουμε;
kouf..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββα 17 έτη 8 μήνες πριν, #6625

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
ima έγραψε:
θερμη παρακληση : Γινεται τα βιδεα να ανεβαστουν σε καποιο αλλο σαιτ πλην του συγκεκριμενου χειριστου?

Πολύ ευχαρίστως! Πες μου ποια είναι τα καλά να μην ψάχνω ...
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:συναυλια σωκρατη και θαναση στο λαυριο το σαββατο 17 έτη 8 μήνες πριν, #6643

  • agapios
  • agapios's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 159
  • Κάρμα: -2
Πήγα στη συναυλία (χωρίς \"Ν\" στο τέλος) στο ΔΟΧΟ και είδα κόσμο και κοσμάκι. αλλά αυτό που μου τράβηξε την προσοχή ήταν ένα ζευγάρι που φασώνονταν ακούγοντας μουσική. Θα μου πεις αυτό προφανώς και γίνεται σε αρκετές συναυλίες. η όλη φάση είνια πως δεν άκουγαν τον Θανάση αλλά απο το ντίσκμαλ και οι δυο τους. Τελικά ο Θανάσης έγινε must και οι συναυλίες του κοσμικό γεγονός για κάθε κάγκουρα και alternative τύπο και πάνε στις συναυλίες μόνο και μόνο για να πουν ότι πήγαν στη συναυλία του Θαναάση.λες κι άμα δεν πας δεν θα σου ξαναμιλησει η Λάρισα και τα περίχωρα. Λοιπόν απ' την επόμενη συναυλία θα φασώνετε τις γκόμενές σας ακούγοντας άλλη μουσική από το φορητό cd σας. Δηλαδή θα δίνεις 15 ευρά για να φασώνεις.Καλό, ε;
Μην υποτιμάτε την αξία των τρελών, των εκκεντρικών και των ονειροπόλων. Κάθε Αρθούρος χρειάζεται τον Μέρλιν του...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: