Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2109

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
siris603 έγραψε:
... Μελωδία αντιφατική σε σχέση με την εικόνα και τον στίχο είναι εκείνη από τον \"Βασιλιά\"... Αχ τι νανούρισμα κι αυτό.

Σύμφωνοι, η μελωδία \"δεν κοιμίζει το παιδί\" (όπως είπε κι η Μαρίνα για την συγκεκριμένη εκτέλεση), ταιριάζει όμως πολύ στο δεύτερο μισό του τραγουδιού, στην προσευχή για ένα καλό ξύπνημα διαμέσου της ονειρικής οδού... Πολύ θα μου άρεσε να με ξυπνάει κάθε πρωί...τώρα που το σκέφτομαι... γιατί όχι... πολύ καλή ιδέα, αύριο κιόλας!

Μαρίνα, απορία: υπάρχουν μελωδίες του Θανάση που δεν σου αρέσουν ιδιαιτέρως; δεν το κατάλαβα αυτό από τη λίστα των προτιμήσεων σου...

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 16/02/2006 00:20<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 16/02/2006 21:54
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2117

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Καλέ δεν είπα ότι η μελωδία δεν κοιμίζει το παιδί, είπα ότι η εκτέλεση από Παπακωνσταντίνου δεν κοιμίζει ούτε το παιδί ούτε κανέναν.....
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2119

  • kerasia
  • kerasia's Avatar
θυμάμαι πως όταν πρωτοβγήκε η Αγρύπνια,ήταν Ιούνης και ήμουν παραδόξως για κάποιο λόγο στην Αθήνα(δουλεύω στην επαρχία από Πάσχα και μετά)δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα,έπαιζε το τραγούδι αυτό στο ραδιόφωνο εντέλώς ξαφνικά λες και μπήκε από ένα χέρι νεραιδας και σκέφτηκα...\"επιτέλους κάποιος που περιγράφει ακριβώς το συναίσθημα αυτό\"...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2147

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Λεπτομέρειες δεν θυμόμουνα, γι' αυτό και άφησα τη μελωδία εκτός εισαγωγικών. Μόνο το \"δεν κοιμίζει το παιδί :mad: :mad:\" είχα συγκρατήσει :). Ελπίζω τώρα να είναι εντάξει.


Μαρίνα Φραγκίσκου έγραψε:
Καλέ δεν είπα ότι η μελωδία δεν κοιμίζει το παιδί, είπα ότι η εκτέλεση από Παπακωνσταντίνου δεν κοιμίζει ούτε το παιδί ούτε κανέναν.....
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2199

  • Στεφ.
  • Στεφ.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 183
  • Κάρμα: 0
Γενικά οι μελωδίες των τραγουδιών του Θανάση είναι ξεχωριστές και συνεχώς ,πειραματικά, εξελίσσονται νομίζω...Μπορούν να σε ταξιδεύουν απο τα βάθη της Ανατολής στα πέρατα της Δύσης και της αιχμηρής ψυχεδέλειάς της...Το ¼νειρο,ο Διάφανος και τα 360klm είναι για μενα απο τα κορυφαία!!!Καλό μας ταξίδι........
Στου δειλινου την άκρη δε βλέπεις ονειρα....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ 18 έτη 2 μήνες πριν, #2200

  • elina
  • elina's Avatar
Φυσικά και δεν μας κοιμίζουν ούτε η φωνή του ούτε και οι μελωδίες του. Ο στόχος του είναι να μας 'ξυπνήσει' απ' το λήθαργο της απάθειας, να μας ανοίξει τα μάτια: B) :ohmy: :( :unsure: :dry: ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: