Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Θανάσης - Pink Floyd

Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2267

Απευθύνομαι κυρίως προς τους φίλους floydians.

¸χει και αν ναι κατά πόσο έχει επηρεαστεί ο Θανάσης από τους Pink Floyd?

Κατά την προσωπική μου άποψη, κοινό στοιχείο είναι σίγουρα το ότι δεν βάζουν τις φάτσες τους στα εξώφυλλα, αλλά ένα artwork (τα artwork του Storm Thogerston για τους Pink Floyd έχουν μείνει ένα προς ένα στην ιστορία).

Επίσης ιδιαιτέρως στην \"Αγρύπνια\" πιστεύω ότι εμφανίζονται κάποιες επιρροές, αλλά αυτές οφείλονται κυρίως στην ενορχήστρωση του Μπάμπη και όχι στο Θανάση.

¼σο για τυχόν επανένωση, πρέπει δυστυχώς μετά τις τελευταίες δηλώσεις Gilmour να την αποκλείσουμε. Το παράξενο είναι ότι αυτός που κλοτσάει πιο πολύ απ' όλους είναι πλέον ο Gilmour και όχι ο Waters.

18 Ιούνη δεν αργεί πολύ...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2268

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Ισως εχει να κανει με τα ακουσματα του καθενος . Για παραδειγμα , εκτος απο την Αγρυπνια που οντως θυμιζει Pink Floyd , το Ουτε Τριγμος , ουτε Λυγμος μου φερνει κατα νου τους Rush :laugh:

Και παλι σχετικα με PF (γιατι ολο εκει το πας το θεμα τις τελευταιες μερες :laugh: ) , για μενα το καθαρμα ηταν παντα ο Gilmour . Εβγαιναν και επαιζαν στην τελευταια τους περιοδεια ολοκληρο το Dark Side.. , οι στιχοι του οποιου ανηκουν εξ' ολοκληρου στον Waters .

Kαι αν προσεξες στη συναυλια αλλα και στην προβα του Live 8 ο Waters πηγαινε συνεχεια προς το πλευρο του Gilmour και χαιροταν σαν 15χρονος , ενω ο παππουκας-frontman προφανως τον εβλεπε συγκαταβατικα .
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2271

  • PaP
  • PaP's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Ηταν λίγο στραβωμένος είναι η αλήθεια στο τελευταίο Live o Gilmour πάντως και για να πω και εγώ τη μ@λ@κ1@ μου η Αγρύπνια πιστεύω ότι έχει πολλά trip hop στοιχεία και ώρες ώρες μου φαίρνει πιο πολύ σε Massive Attack παρά Πινκ. Βέβαια ας μην αναλωνόμαστε σε φράσεις που θυμίζει εκείνο, σίγουρα έχει επηρεάστει από τον τάδε και και και ... αλλά απλά ας απολαύσουμε...
Ο νέος δίσκος θα έχει τέτοια ενορχήστρωση ή θα είναι καθαρά πιο λαικοπαραδοσιακός ?
Πέρα από τους λόφους, πέρα από τα βλέφαρα
υπάρχει τόπος και για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2272

  • Jean Marinaque
  • Jean Marinaque's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 524
  • Κάρμα: 0
pio skoteini
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2279

  • PaP
  • PaP's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Τρεεεελα
Πέρα από τους λόφους, πέρα από τα βλέφαρα
υπάρχει τόπος και για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης - Pink Floyd 18 έτη 2 μήνες πριν, #2281

  • Maria_Adouaneta
  • Maria_Adouaneta's Avatar
Δεν ξέρω κατά πόσο έχει επηρρεαστεί ο Θανάσης απο τους Floyd και για να πω την αλήθεια δεν το έχω εντοπίσει κάπου συγκεκριμένα τουλάχιστον εμφανώς, τώρα όσο για τα εξώφυλλα ναι όντως έτσι είναι αλλά το να μην βλέπυμε την φάτσα του καλλιτέχνη στο εξώφυλλο είναι κάτι που συμβαίνει αρκετά συχνά πλέον..Τώρα όσο γia to live του G8 ναι το παρατήρησα κι εγώ και χαίρομαι που και κάποιος άλλος είδε την κρυάδα που εξέπεμπε ο Gilmour σε αντίθεση με την υπερβολική διαχυτικότητα του Waters.¼πως και να χει αν υποψιαστώ οτι θα δω τον Waters και μάλιστα θα ακούσω το Dark Side ε δεν βαστώ...Δεν μπορω ακόμη να το συνεοδητοποιησω, και νομίζω και που θα το δώ πάλι δεν θα μπορώ να το συνειδητοποιήσω...Και νομίζω ακόμη πως δεν θα το ανέξω καν...Τέσπα βγήκα εκτός θέματος αλλά η επικείμενη αυτή συναυλία με έχει ταράξει ..... :x
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: