Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μυρωδιά από βρεγμένο χώμα ...

Μυρωδιά από βρεγμένο χώμα ... 18 έτη 3 εβδομάδες πριν, #3381

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
... μετά τη βροχή.

Επειδή \"οι εντυπώσεις\" μας υπερχείλησαν θα προσπαθήσω να σας παρασύρω εδώ μέσα :)

Ερώτηση: μήπως έχει σκεφτεί κανείς γιατί ο συγκεκριμένος δίσκος ονομάστηκε έτσι; ποια η σχέση της βροχής από κάτω και του περιεχομένου του;

Ελπίζω οι απαντήσεις μας σ' αυτό το θέμα να ποικίλουν και να βασίζονται όχι μόνο στο τι είπε ο καλλιτέχνης αλλά και στον τρόπο που το βίωσε ο καθένας από μας.

Τη δική μου άποψη θα την εκφράσω αργότερα, γιατί φοβούμαι πως αν μιλήσω τώρα, αυτό το θέμα κινδυνεύει να κλείσει προτού ανοίξει ... :unsure: :huh:.
Να πω μόνο πως μου πήρε σχεδόν μια βδομάδα να το καταλάβω. Μετά απ' αυτό διαπίστωσα για ακόμη μια φορά πως η ευστροφία και οι παιδαγωγικές μεθόδους του Θανάση δεν έχουν όρια... :huh: :rolleyes: :laugh:
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μυρωδιά από βρεγμένο χώμα ... 18 έτη 3 εβδομάδες πριν, #3397

  • ANTARHS
  • ANTARHS's Avatar
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ,ΠΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ,ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΠΑΝΗΛΕΙΜΜΕΝΑ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΧΩΜΑ,ΟΧΙ ΤΟΣΟ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ Η ΥΦΗ ΚΑΙ Η ΑΦΗ ΤΟΥ....ΠΡΟΣΟΧΗ,ΟΧΙ Η ΛΑΣΠΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΨΙΛΟΒΡΕΓΜΕΝΟ ΧΩΜΑ......
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μυρωδιά από βρεγμένο χώμα ... 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #3542

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Μου δίνω μια τελευταία ευκαιρία προτού επονομαστώ σε \"Φοινίκη η Άστοχη\" :y32b4: :y32b4:

Η ιστορία της ερώτησης έχει κάπως ως εξής:

Αφού άκουσα, βίωσα, συνταρακουνήθηκα, συμπόνεσα κι \"συνέκλαψα\" τα 2-3 \"τραγουδάκια\" του δίσκου που έχω, άρχισα σιγά σιγά να σκέφτομαι πως ο τίτλος του δίσκου έρχεται σε αντίθεση με το περιεχόμενο του [ως αίσθηση το να πετάς πάνω από τα σύννεφα με το να κατεβαίνεις στον Άδη κάπως αντίθετη μου φαίνεται]. Από την άλλη όμως, δεν μπορούσα να πιστέψω πως ο Θανάσης θα έκανε μια τέτοιου βαθμού αστοχία. Κάτι άλλο θα πρέπει να συμβαίνει εδώ...

Τώρα, δε λέω να πάμε να τον ρωτήσουμε - το πιο πιθανό είναι να πάρουμε ως απάντηση τον ίδιο το δίσκο στο χέρι μαζί με ένα προτρεπτικό \"ξανακούστε το\". Ούτε λέω να βρούμε τη μια και μοναδική απάντηση σ' αυτό - θέλω άλλωστε να ελπίζω πως δεν υπάρχει.

Ελπίζω αυτό να ρίχνει λίγο φως στο σωστό μέρος...
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: