Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Συνέντευξη στην Αυγή

Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11861

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Στο σημερινό φύλλο της \"ΑΥΓΗ\" υπάρχει μια συνέντευξη του Θανάση.
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11874

Για όλη τη συνέντευξη πηγαινετε στο www.avgi.gr/nea-avgi/hframes1.asp?category=4

Γενικότερα τι υπάρχει στο άμεσο μέλλον;\

Για το πρώτο εξάμηνο της νέας χρονιάς συναυλίες σε όλες τις μεγάλες ελληνικές πόλεις, θα πάμε σχεδόν παντού. Και κάπου εκεί μάλλον θα κλείσει ένας κύκλος... Φοβάμαι ότι θα κάνετε αρκετό καιρό να με δείτε στην Αθήνα για συναυλίες, όχι πάντως μέσα στο 2007. Αφενός αισθάνομαι κουρασμένος γιατί κάναμε αρκετές τα τελευταία χρόνια και αφετέρου θέλω να ασχοληθώ και με άλλα πράγματα, κάποιες παραγωγές ας πούμε. ¸τσι αυτό θα είναι και το τέλος της συνεργασίας μου με αυτή την ομάδα μουσικών με την οποία παίζουμε τόσο καιρό, όπως και με τη Μάρθα Φριντζήλα, τουλάχιστον επί του παρόντος και σε αυτή την έκταση. Και εκείνοι πρέπει να προχωρήσουν και να κάνουν άλλα και εγώ επιζητώ νέες δημιουργικές εμπειρίες και ερεθίσματα... Για άλλους αυτό μπορεί να μην έχει τόση σημασία, αλλά για εμένα το καινούργιο, αυτό που σε ξαφνιάζει και ανοίγει νέους δρόμους, παίζει πολύ σπουδαίο ρόλο.
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11875

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
kainourgia sinedeuksi einai auti???thimamai pou o eixe pei o thanasis oti de thelei na dinei polles sinedeukseis giati niothei san papagalos pou leei ta idia kai ta idia...mesa stous teleutaious 3 mines prepei na xei dwsei toulaxiston 4...e?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11876

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
''Απεχθάνεται τόσο την όποια προβολή, μαζί και τις συνεντεύξεις, ώστε δεν διστάζει ακόμα και να υποτιμήσει ανηλεώς τον εαυτό του: \"Δεν έχω δικαίωμα να μιλάω, δεν έχω καμία πνευματικότητα, καλύτερα να γράφω μόνο τραγουδάκια\", δηλώνει με μία σεμνότητα που υπερβαίνει την καλώς εννοούμενη μετριοφροσύνη και αγγίζει τα όρια μιας... εξοργιστικής σχεδόν αυτοταπείνωσης.Δεν του κάναμε τη χάρη όμως, επιμείναμε και μετά από προσπάθειες οκτώ (!) μηνών καταφέραμε να εξασφαλίσουμε μία ακόμα συζήτηση μαζί του. Γιατί τυχαίνει να πιστεύουμε ότι αυτός ο άνθρωπος που χαράσσει μία υποδειγματικά προσωπική - δημιουργική και όχι μόνο - πορεία στη σημερινή ελληνική μουσική σκηνή δεν δικαιούται να καταθέτει, έστω και σπάνια, τις απόψεις του. Απλά επιβάλλεται...\"\"

Anakalw se megalo vathmo meta apo auto....!! :)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: hatzi_88, στις: 17/12/2006 21:28
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11881

  • Χαρούλα
  • Χαρούλα's Avatar
Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα η συνέντευξη αυτή!

Με την ευκαιρία, σας χαιρετώ ως νέος μέλος του φόρουμ σας...

Χαρούλα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στην Αυγή 17 έτη 4 μήνες πριν, #11895

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 87
  • Κάρμα: 0
Κάθε συνέντευξη είναι σίγουρα διαφορετική ή τουλάχιστον έτσι πρέπει να είναι...

Και αυτό είναι κάθε φορά ευθύνη τόσο αυτού που δίνει αλλα κυρίως αυτού που παίρνει τη συνέντευξη. Ετσι δεν μπορώ να μη συγχαρώ την Αυγή για την πολύ ωραία αλλά και πολύ διαφορετική αυτή συνομιλία που είχε με το Θανάση.

Διαβάστε τη αξίζει το κόπο...

Παραθέτω μόνο δυο κομματια που εγω ξεχώρισα

\"Και έχω στα υπόψη ένα μελλοντικό δίσκο, δεν ξέρω αν θα είναι απαραίτητα ο επόμενος, ο οποίος θα έχει στιχουργικά πολύ έντονη κοινωνική διάσταση\" (θα το περιμένω πως και πως)


\"¸χεις κάποιο ανεκπλήρωτο όνειρο;

Ναι, το να έρθει κάποτε μία ημέρα που κανένας άνθρωπος δε θα βλέπει την αξιοπρέπειά του να πληγώνεται. Αυτό νομίζω ότι περιλαμβάνει τα πάντα.\"
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: