Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ο Γιώργος Καζαντζής στην Αυλαία.

Ο Γιώργος Καζαντζής στην Αυλαία. 15 έτη 1 μήνας πριν, #28453

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Γιώργος Καζαντζής

Τραγουδούν: Μελίνα Κανά, Λιζέτα Καλημέρη, Γεράσιμος Ανδρεάτος, Κώστας Θωμαίδης, Χρήστος Θηβαίος, Φωτεινή Βελεσιώτου, Γιώργος Μπαγιώκης, Νατάσσα Χρηστίδου.



Ο Γιώργος Καζαντζής ανανεώνει την συνεργασία του με τρεις εξαίσιες φωνές της Θεσσαλονίκης την Φωτεινή Βελεσιώτου τον Γιώργο Μπαγιώκη και την Νατάσσα Χρηστίδου ,γνωστή από τις συνεργασίες της με τον συνθέτη ,που μας χαρίζουν μοναδικές ερμηνείες. Τις συγκεκριμένες βραδιές τραγούδια θα ερμηνεύσουν και άλλοι καλοί φίλοι του συνθέτη που συμμετέχουν στον νέο του δίσκο!

Εκτός από τις έως τώρα επιτυχίες του δημιουργού θα ακουστούν πολλά καινούργια τραγούδια από το νέο cd με τίτλο «Ίσαλος Γραμμή». Τραγούδια που ήδη αγαπάμε όπως οι Μέλισσες, Άχρωμη σιωπή, Μαρμαρυγή , Ο έρωτας δεν περιμένει, Τα μάτια του Μορφέα θα συμπληρώσουν την μέχρι τώρα πλούσια δισκογραφία του Γιώργου Καζαντζή απʼ όπου θα ακουστούν τα Ήταν αέρας, Φωτιά και Αλμύρα, Σεντόνια Δίχτυα , Σαν καταιγίδα ,Χειμωνανθός κ.α, καθώς και τα οργανικά κομμάτια Sorocos,Βαλς της Ουτοπίας ,Παλίρροια, Ελαφονήσι κ.α. Τέλος δε θα λείψουν τραγούδια από την προσωπική δισκογραφία των τραγουδιστών!

Αναζητώντας την διαφορετικότητα ο Γιώργος Καζαντζής (πιάνο) συμπτύσσεται σε ένα νεανικό οργανικό σύνολο που αποτελούν οι: Αναστασία Ζαχαριάδου (κανονάκι) , Εύη Καζαντζή (τσέλο) ,Θάνος Καζαντζής (κρουστά) που με την φρέσκια και ανατρεπτική τους διάθεση παράγουν υπέροχες μουσικές ατμόσφαιρες .

Τιμή εισιτηρίου: 12 ¤



30 & 31 Μαρτίου
Aυλαία
Αγ. ¼ρους 15 (και Κωνσταντινουπόλεως 115) Βοτανικός
<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: κρυστάλλινος αρουραίος, στις: 23/03/2009 18:37
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Γιώργος Καζαντζής στην Αυλαία. 15 έτη 1 μήνας πριν, #28492

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Απεριγραπτα...
Να πατε οπωσδηποτε αποψε οσοι το σκεφτεστε. ;)
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: