Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα

Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 11 μήνες πριν, #34965

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Το καθιερωμένο πλέον post. So, φαντάζομαι πως υπάρχει κόσμος ο οποίος θα φτάσει ως τη Λάρισα και θα αδυνατεί να ανέβει ως την Καρίτσα. Το ΚΤΕΛ Λάρισας έχει κάποια δρομολόγια, αλλά ας φροντίσει κάποιος Λαρισαίος να τα μάθουμε. Επίσης, υπάρχουν παιδιά που θα ξεκινήσουν με αυτοκίνητο από άλλες πόλεις και προφανώς θα έχουν άδειες θέσεις.

Ας αρχίσουμε σιγά-σιγά την καταγραφή για να μη βρεθεί κάποιος ξεκρέμαστος. Τέλος, έπεσε η ιδέα να ναυλώσουμε λεωφορείο από τη Λάρισα, το οποίο θα μας ανεβάσει το απόγευμα και θα μας γυρίσει μετά το τέλος της συναυλίας. Όταν μάθουμε τιμή, θα ενημερώσουμε.

Αν αυτή η ιδέα δεν προχωρήσει, ελπίζω να βρεθούμε σε κάποιο κεντρικό cafe της Λάρισας και να ανέβουμε all together.
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 11 μήνες πριν, #34966

  • Jimmy The Saint
  • Jimmy The Saint's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 354
  • Κάρμα: 28
Εννοείτε ότι θα γίνει συνάντηση στη λάρισα και θα φύγουμε όλοι μαζί καραβάνι..

Εννοείτε επίσης ότι θα παίξει σύναξη το μεσημέρι(κατά της 5 όπως πάντα) στη πλατεία του χωριού..

Όσοι θα σκάσουν μύτη λάρισα με τρένο, λεωφορείο και δεν έχουν μεταφορικό μέσο για να ανέβουν καρίτσα καλό θα είναι να το γράψουν από τώρα για να δούμε τι θα κάνουμε με αυτοκίνητα και λοιπά μεταφορικά μέσα. Εκτός και αν ψηθείται να βάλουμε λεωφορείο από λάρισα που είμαι σίγουρος ότι θα πέσει πολύ γέλιο.
Όσοι έχετε στο μυαλό σας το πήγαινε-έλα καρίτσα-λάρισα με κτελ να έχετε υπόψιν ότι δεν υπάρχει βραδινό δρομολόγιο για επιστροφή στη λάρισα οπότε θα περάσετε το βράδυ εκεί αναγκαστικά.

Εισιτήρια δεν χρειάζεται να πάρουμε από τώρα γιατί μάλλον έχουν την ίδια τιμή, 15 ευρό προπώληση και ταμείο.

Έλα να οργανωνόμαστε σιγά σιγά..
Έτσι ντύνω την γυμνή μου κακοήθεια με ξέφτια κλεμμένα από τις γραφές και πιο Άγιος δείχνω κυρίως όταν τον Διάβολο παριστάνω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 11 μήνες πριν, #34967

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Υπάρχει κανείς που θα ανέβει Λάρισα ξεκινώντας ή περνώντας από Πάτρα/Ναύπακτο/Αγρίνιο κλπ;
Υπάρχει κανείς που θα επιστρέψει το βράδυ μετά τη συναυλία(η νωρίς το πρωί) Γιάννενα/Άρτα/Πρέβεζα κλπ;
(εννοείται πως συμβάλλω στα έξοδα μετακίνησης)

Θα με βοηθούσε ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολύ. :P :blush: :blush:
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Τελευταία Επεξεργασία: 11 έτη 11 μήνες πριν, από τον/την κρυστάλλινος αρουραίος.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 11 μήνες πριν, #34970

  • tegou.m
  • tegou.m's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 4
  • Κάρμα: 0
είμαστε 2 από άτομα που θα φτάσουμε Λάρισα απογευματάκι από Βόλο (κατά τις 6 και αν είναι σωστά τα δρομολόγια του ΟΣΕ)..αν μπορεί κάποιος να μας ανεβάσει στην Καρίτσα ή αν κανονήσετε λεωφορείο να μας έχετε στα υπόψιν..
(συμβάλλουμε και σε οδοιπορικά!!)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 10 μήνες πριν, #34971

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
προτείνω να κάνουμε ότι κάνουμε συνήθως !

καφέ το πρωί στην Λάρισα και κατα τις 4+++ αναχώρηση για δοχό...

σύναξη κατα τις 5 στο γνωστό μαγαζί στην πλατεία του χωριού για φαγητό και τσιπουράκι !
δηλώνω παρών...και μπορώ να πάρω άλλα 3 άτομα αν και αυτά θα κανονιστούν το πρωί στον καφέ και στα τήλς !
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Δοχός 2/6 : Mετακίνηση και λοιπά παρελκόμενα 11 έτη 10 μήνες πριν, #34972

  • SpirosP.
  • SpirosP.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 34
  • Κάρμα: 3
Καλησπέρα και από μένα,
αυτά που γνωρίζω καθώς έχω πάει καρίτσα με κτελ 2-3 φορες είναι τα εξής. το λεωφορείο ξεκινάει από λάρισα περίπου στις 4.30 συνήθως,ανάλογα και τα δρομολόγια καθώς από 1 ιουνίου αλλάζουν,για καλοκαίρι.κάνει περίπου 50 λετπά αλλα δεν υπάρχει τρόπος να γυρίσεις πριν τις 8 το πρωί από εκεί.
στην καρίτσα έχει 2 ταβερνάκια πολύ ωραία και οικονομικά,με καλο φαΐ και φτηνό kafe.i σύναξη κατά τις 5 η ώρα στην πλατιά του χωριου πάντα παίζει,οποτε όσοι είστε από μακριά να ξέρετε πως τέτοια ώρα πάντα είναι άτομα εκεί για την συναυλία.
η ιδέα με το λεωφορειακή είναι πολύ καλή καθώς σίγουρα υπάρχουν άτομα που θα εξυπηρετηθουν.to θέμα είναι να μαζευτούμε,αλλα και να δούμε και το οικονομικό του θέματος καθώς αν είναι αρκετά τα χρήματα κατά άτομο θα είναι δύσκολο.μια άλλη ιδέα είναι να αράξουμε στο Δοχο μέχρι το πρωί όσοι ξεμείνουμε και να φύγουμε με το πρωινό,περνάνε οι ώρες γρήγορα ,πιστέψτε με.

λοιπόν,εγώ είμαι μέσα για το λεωφορειακή και έχω μαζί μου αλλα 3-4 άτομα για πάνω.μπορούμε να το κανονίσουμε,θα είναι ωραία και αρκετά πιο εύκολα για εμάς που δεν έχουμε μεταφορικό.

συνεπώς ας πούμε όσοι θέλουμε και το βλέπουμε.
βλεπεις τον ανθρωπο μικρο, που τον πατας στα αληθεια.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: