Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μάρθα Φρ.

Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3104

  • KID A
  • KID A's Avatar
Ρε παιδιά, αλήθεια δε το λέω κακοπροαίρετα, αλλά δεν αντέχω να ακούω τη Μάρθα... Και δυστυχώς, κρίνοντας από αυτά που διάβασα στο site, ίσως να είμαι και ο μόνος!
Ελπίζω, έστω και ένας από εσάς, να συμφωνεί μαζί μου. Προτιμώ να ακούω το Φώτη στις συναυλίες, παρά τη Μάρθα. Ευτυχώς που οι χειρότεροί μου φόβοι δεν επαληθεύτηκαν, δηλαδή το νέο album να είναι βασισμένο στη φωνή της.
Πραγματικά μου είναι αδύνατο να καταλάβω τι της βρίσκετε. Και να το δεχτώ οτί OK, πιστεύετε οτί έχει καλή φωνή...αλλά αντί να ακούμε τη φωνή του Θανάση θα προτιμήσουμε αυτήν, είναι δυνατον? Ο καημένος ο Θανάσης τραγουδάει πλέον 1 στα 4 τραγούδια στις συναυλίες, κρίμα δεν είναι?

Υ.Γ. : την προτιμάτε και από την Κανά?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3105

  • nicolasgiann21
  • nicolasgiann21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 331
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 34
Ε?Μαλλον μας δουλευεις φιλε μου...Αμφισβητεις τις φωνητικες ικανοτητες της Μαρθας(Μαρθα ζουμε για να σε παντρευτουμε...εννοειται)?
Τετοια φωναρα και να μην σου αρεσει?
Καλη και η Κανα την καταγουσταρουμε αλλα ψηφιζουμε Μαρθα γιατι εχει....ΚΑΛΗ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ!!!(Ετσι δεν το λενε??
Άραγε υπήρξαμε ποτέ;Στα όνειρα μας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3106

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Και γιατί καλέ δυστυχώς; ΕΥΤΥΧΩΣ να λες! ΕΥΤΥΧΩΣ!! Ακούς εκεί! Να μας θέλεις όλους να υποφέρουμε όπως εσύ :mad: :mad:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 25/03/2006 03:56
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3107

  • elina
  • elina's Avatar
Νομίζω ότι καταλαβαίνω KID A, γιατί προτιμάς τη φωνή του Θανάση. Αναμφισβήτητα, είναι μια ακατέργαστη φωνή και αυτό την κάνει ιδιαίτερη. Σε μια εποχή που οι φωνές των τραγουδιστών 'βιάζονται' από τις επεξεργασίες τους μέσω υπολογιστών, αλλά και εξαντλητικά μαθήματα φωνητικής για να μην υπάρχει ούτε ένα ψεγάδι ούτε ένα φάλτσο, λες και αυτό είναι ουσία. Το αν ακούει κάποιος αυτά που τραγουδάει δεν το εξετάζουνε πλέον, τους ενδιαφέρει η επιφανειακή τελειότητα.
Ωστόσο, θα διαφωνήσω εν μέρει μαζί σου, γιατί πιστεύω, ότι για άλλα τραγούδια είναι η φωνή της Μάρθας και για άλλα του Θανάση. Άλλωστε και η φωνή της Μάρθας είναι πολύ ιδιαίτερη και το κυριότερο είναι ότι δεν τραγουδάει μόνο με το στόμα, αλλά και με το σώμα. Σ'αυτό υστερεί ένας άνδρας, πλην κάποιων εξαιρέσεων, και ιδιαίτερα ο Θανάσης λόγω της αμηχανίας του ή άλλων λόγων λόγων που δε μπορώ να ξέρω. ¼σο για την Κανά, μπο´ρεί να έχει πολύ ωραία φωνή, αλλά την ακούσαμε, την ξανακούσαμε, είχε μαιντανοποιηθεί λίγο. Προσωπικά, λατρεύω τη φωνή της Καλημέρη και την ερμηνεία της στους 'Τρεις ανθούς'. Δεν θα με χαλούσε να την ξανακούσω σε τραγούδια του Θανάση.

Αυτά τα καθούλου ολίγα :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3109

  • nicolasgiann21
  • nicolasgiann21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 331
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 34
Συμφωνω με την elina,Μαρθα και Λιζετα ειναι οι λατρεμενες μου...Και δεν ειναι μονο οι τρεις Ανθοι...\"Χρονοι της απουσιας σου\",\"πνοη του ανεμου\" τι να λεμε...

Οσον αφορα τον Θαναση εχω παρατηρησει οτι λιγα τραγουδια ερμηνευει ο ιδιος,ολο τους αλλους \"χωνει\"...
Επισης οταν δεν τραγουδαει τραβιεται πισω απο την σκηνη γιατι οπως λεει\"γουσταρει να βλεπει τζαμπα συναυλιες\"
Άραγε υπήρξαμε ποτέ;Στα όνειρα μας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μάρθα Φρ. 18 έτη 1 μήνας πριν, #3110

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
:) Τα άλλα τραγούδια δεν τα ξέρω, στους τρεις ανθούς όμως... με τη φωνή της (σε συνδιασμό με τους στίχους φυσικά) καταφέρνει να ξυπνάει όλες τις φωνές που με φωνάζαν να ξυπνήσω... κυρίως τη μαμά και τη γιαγιά μου. Απίστευτο είναι.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 25/03/2006 04:52
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: