Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: NANOURISMA

Re:NANOURISMA 18 έτη 3 μήνες πριν, #1464

  • [siris]
  • [siris]'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 194
  • Κάρμα: 0
νΑ εΙσΑι ΚαΛα b_a_b_i_n_o_s
Σε ευχαριστώ ;) :) :laugh: B) :P :rolleyes: :lol:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 3 μήνες πριν, #1465

  • geom
  • geom's Avatar
Πάντως σχετικά με το νανούρισμα και την κυκλοφορία του, ένα έχω να πω. Αρκετό καιρό πριν τ´ακουσα, στο δεύτερο πρόγραμμα, στο ραδιόφωνο στην εκπομπή που κάνει ένας παραγωγός περίπου 8 με 9 η ώρα το βράδυ, συγχωρέστε με όμως γιατί μου διαφεύγει το όνομα του. Και που λέτε, το άκουσα κανονικότατα, και μάλιστα ο παραγωγός έκανε το παρακάτω σχόλιο: ...μην προσπαθήσετε να το βρείτε, δεν κυκλοφορεί, αλλα εμείς λόγω της σχέσης μας με το Θανάση έχουμε καταφέρει να το ακούμε. ΑΑΑΑ θα διαμαρτυρηθώ!!! Γιατί τέτοια διάκριση;;; Και για να έχουμε καλό ρώτημα αυτός ο κύριος πως και το έχει και εμείς όχι?? Θα παραπονεθούμε όλοι!!! Δεν είναι;;;;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 3 μήνες πριν, #1466

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
geom έγραψε:
ΑΑΑΑ θα διαμαρτυρηθώ!!! Γιατί τέτοια διάκριση;;; Και για να έχουμε καλό ρώτημα αυτός ο κύριος πως και το έχει και εμείς όχι?? Θα παραπονεθούμε όλοι!!! Δεν είναι;;;;

Αφού σου έδωσε link o babinos βρε ;) προς τι τα παράπονα?????

Πάντως η ερμηνεία του Θανάση στο Νανούρισμα είναι \"εκπλήκτικ\". Θανάση μην τολμήσεις να ξαναπείς \"εγώ δεν τραγουδάω τό 'να, εγώ δεν τραγουδάω τ´ άλλο\". Αφού όλα τα´χεις τραγουδήσει τελικά :laugh:

Υ.Γ.1: Νομίζω όμως ότι η ανωτέρω ερμηνεία, αν και \"εκπλήκτικ\" δεν μπορεί να επιτύχει τον απώτερο της σκοπός που είναι \"να κοιμηθεί το παιδί\" (το λέω εκ πείρας) :mad:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μαρίνα Φραγκίσκου, στις: 25/01/2006 14:04
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 3 μήνες πριν, #1467

  • geom
  • geom's Avatar
ΜΑΡΙΝΑ THANKS ANYWAY. ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΤΑΝ Η ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ??ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΕΞΟΔΙΚΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ???ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ : ....Πάνω στο λευκό\"μας\" το λαιμό πέφτει πυκνό το χιόνι????
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 3 μήνες πριν, #1471

Ο. Κ. με τους στίχους, αλλά το σωστό είναι αυτό τραγούδι να το τραγουδά μια μάνα στο παιδάκι της, αυτή είναι και η χρηστική του αξία (ετυτχώς τα δικά μου μεγαλώσανε και τραγουδάνε μόνα τους).

Λοιπόν επιτέλους χιόνισε και εδώ στη Χίο (και κλείσαν τα σχολεία... και δεν έχει μάθημα... και χαράς ευαγγέλια... - τελιικά εμείς οι καθηγητές είμαστε χειρότεροι από τους μαθητές).


Και μιας και λέμε για τραγούδια πρέπει να επαναλάβω έναν γνωστό στιχουργικό συνειρμό που γεννήθηκε με αφορμή τη Χίο. Διότι η Χίος είναι το νησί απ´ όπου κατάγεται ο ¼μηρος, δηλ, , \"ο Χιώτης ο τυφλός τραγουδιστής, ΒΡΑΧΝΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ\" που τραγουδούσε κι ο Ξυλούρης. Οπότε από σήμερα το πρωί που έριξε επιτέλους το χιόνι του κι εδώ στη Χίο, τραγουδάμε κι εμείς \"χιόνι και πένθιμο σκυλί ΒΡΑΧΝΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ\"...

Τα σέβη μου

Μαρίνα Φραγκίσκου έγραψε:
geom έγραψε:
ΑΑΑΑ θα διαμαρτυρηθώ!!! Γιατί τέτοια διάκριση;;; Και για να έχουμε καλό ρώτημα αυτός ο κύριος πως και το έχει και εμείς όχι?? Θα παραπονεθούμε όλοι!!! Δεν είναι;;;;

Αφού σου έδωσε link o babinos βρε ;) προς τι τα παράπονα?????

Πάντως η ερμηνεία του Θανάση στο Νανούρισμα είναι \"εκπλήκτικ\". Θανάση μην τολμήσεις να ξαναπείς \"εγώ δεν τραγουδάω τό 'να, εγώ δεν τραγουδάω τ´ άλλο\". Αφού όλα τα´χεις τραγουδήσει τελικά :laugh:

Υ.Γ.1: Νομίζω όμως ότι η ανωτέρω ερμηνεία, αν και \"εκπλήκτικ\" δεν μπορεί να επιτύχει τον απώτερο της σκοπός που είναι \"να κοιμηθεί το παιδί\" (το λέω εκ πείρας) :mad:Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μαρίνα Φραγκίσκου, στις: 25/01/2006 14:04
Γλυκά θα ανοίξει η Κλειδαριά της Πόρτας για το Σύμπαν...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:NANOURISMA 18 έτη 2 μήνες πριν, #2295

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
:blink::blink: αυτά τα ... \"βάτα της σιωπής\" τι να είναι άραγε; μάλλον κάποιο λάθος κάνουμε. Είτε \"βατά\" θα είναι είτε \"άβατα\". Στο λεξικό μόνο \"η βάτα\" υπάρχει που δεν κολλάει με τίποτα :lol: . Η σιωπή απροσπέλαστη είναι οπόταν άβατα μονοπάτια θα έχει... γι'αυτό και παρεκκλίνουμε στο όνειρο. Δεν είμαι και πολύ ξεφτέρι σ' αυτά... κάποιος άλλος πιο σχετικός;;;

Να παραθέσω και το δίστιχο:
\"Να κοιμηθείς σα βασιλιάς και πριν καλοξυπνήσεις,
μεσα απ'τα βάτα της σιωπής στ'όνειρο να βαδίσεις.\"<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 23/02/2006 12:41
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: