Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας

Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 4 εβδομάδες πριν, #28348

Σαν να άκουσε την τελευταία δήλωση του Σωκράτη στην Καθημερινή ο Β. Καρράς, ότι δηλαδή είναι \"ξάδερφός\" του, και στον τελευταίο του δίσκο με τίτλο \"¼πως παλιά\" έχει συμπεριλάβει δύο τραγούδια του Σωκράτη.

Το νέο cd του Βασίλη Καρρά θα προκαλέσει έκπληξη όχι μόνο στους φανατικούς του φίλους που χρόνια τον ακολουθούν στη δισκογραφία και τις πίστες, αλλά κυρίως σε όσους δεν αναμένουν από ένα λαϊκό τραγουδιστή να καταργεί τα όρια ανάμεσα στα είδη του τραγουδιού.

Εκτός από ένα καινούριο υπέροχο τραγούδι που έχει γράψει ο ίδιος ο Βασίλης Καρράς, το ομότιτλο «Οπως παλιά», ο λαϊκός βάρδος φωτίζει τη λαϊκή πλευρά τραγουδιών των Σωκράτη Μάλαμα, Ορφέα Περίδη, Νίκου Παπάζογλου, Βάσως Αλαγιάννη, Σταύρου Κουγιουμτζή, Σταύρου Ξαρχάκου και Λευτέρη Παπαδόπουλου κ.α.

Τύπος: Μουσικό CD
ΤΙΤΛΟΣ: ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ
Κατηγορία: ΛΑΪΚΑ
Ερμηνευτής: ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ
Συνθέτης: ΒΑΣΩ ΑΛΑΓΙΑΝΝΗ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ, ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ, ΟΡΦΕΑΣ ΠΕΡΙΔΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΞΑΡΧΑΚΟΣ
Στιχουργός: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ ΚΙΝΔΥΝΗΣ, ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΕΣΣΗΝΗ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΡΦΕΑΣ ΠΕΡΙΔΗΣ, ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΒΑΣΩ ΑΛΑΓΙΑΝΝΗ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΓΙΑΝΤΑΣ, ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΡΡΑΣ
Κυκλοφορία: 26/02/2009


1 ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΑ
2 ΠΡΙΓΚΙΠΕΣΑ
3 ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ
4 ΜΙΑ ΦΩΤΟΒΟΛΙΔΑ
5 ΑΠΟΨΕ ΣΙΩΠΗΛΟΙ
6 ΑΠΟΝΙΑ
7 ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ
8 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΟΥΣΤΑΝΙ
9 ΤΣΙΓΑΡΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ
10 ΕΞΩ ΦΥΣΑΕΙ ΚΑΙ ΒΡΕΧΕΙ
11 ΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΛΕΣ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Χρήστος Γιαλαμάς, στις: 01/03/2009 08:40
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 4 εβδομάδες πριν, #28349

  • Ophelia
  • Ophelia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 642
  • Κάρμα: 0
!!!
Here is something you don't see everyday! ;)
the sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 3 εβδομάδες πριν, #28350

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
Καλοοοοοοοοοοοό :laugh: .
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 3 εβδομάδες πριν, #28352

  • IGITIHI
  • IGITIHI's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 80
  • Κάρμα: 0
Δεν μπορώ να πω... με εκπλήσσει! Ευχάριστα ή δυσάρεστα δεν ξέρω ακόμα, θα πρέπει πρώτα να ακούσω το δίσκο. Πάντως ότι θα άκουγα δίσκο του Καρρά δεν το περίμενα!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 3 εβδομάδες πριν, #28353

  • intelectuel
  • intelectuel's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 10
  • Κάρμα: 0
Από τη συνέντευξη του Μάλαμα´στην Καθημερινή...

Δημοσιογράφος : Ενας λαϊκός τραγουδιστής δεν οφείλει να τηρεί και λαϊκή στάση στο μαγαζί; Δηλαδή να μην έχει τη φιάλη το ουίσκι 250 ευρώ!

Μάλαμας : Να τη βάλει και χίλια ευρώ. Αν το κοινό έχει να πληρώσει, να του τα πάρει. Εγώ θυμάμαι πήγαινα κι έβλεπα τον Στέλιο Κερομύτη σε μικρά μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη και άφηνα σε μια βραδιά όλο το μηνιάτικο που μου έστελνε ο πατέρας μου για να σπουδάσω. Γιατί να μην πληρώσεις; Πληρώνεις για κοστούμια και αυτοκίνητα, να πληρώσεις και για ένα πρόγραμμα που πραγματικά γουστάρεις.

Σχόλιο. Με λύπη παρακολουθώ την αναντιστοιχία λόγων και έργων.
Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το αν σχετίζεται ο τίτλος της συγκεκριμένης συνέντευξης ( Είμαι «πρώτος ξάδελφος» του Bασίλη Καρρά ) με την κυκλοφορία του ανωτέρω δίσκου.
Και επειδή είναι και εποχές δύσκολες...τα φράγκα από τα πνευματικά δικαιώματα θα πρέπει να ήταν πολλά!!!

Και εις ανώτερα...<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: intelectuel, στις: 02/03/2009 13:04
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Β. Καρράς - Σ. Μάλαμας 15 έτη 3 εβδομάδες πριν, #28357

  • kalijah
  • kalijah's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 37
  • Κάρμα: 0
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ...ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ...Ο ΙΔΙΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΓΙΑ ΚΡΑΧΤΕΣ ΣΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ....ΤΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩΝΤΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΟΠΛΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ...ΠΟΣΑ ΠΗΡΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ...Α Π Λ Η Σ Τ Ι Α ! ! !

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΝΙΔΗ...
αν δεν σας κανει κοπο θα το ηθελα και εγω,αν σας κανει κοπο να πληρωσω!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: